Wow vs. černá kronika

Nejdřív ho srazil, poté ho vyhodil v lese a nakonec by měl sám platit

30. září 2008 v 21:13 | TL
Je neskutečné, co se v této republice může stát.

Kapitola jménem Petr Neisser a Karel Pravec má pokračování. Petr Neisser před dvěma lety srazil Karla Pravce, poté ho vyhodil v lese a odjel. Po dvou letech nemá poškozený odškodné, ale navíc by měl zaplatit téměř 60 000 Kč firmě ABI Plus s.r.o. za to, že se nechal srazit autem a v bezvědomí vniknul do kufru. Firma ABI Plus s.r.o. byla totiž zaměstnavatelem Petra Neissera a je majitelem vozidla, kterým Neisser chlapce srazil. Opravdu neuvěřitelné, čeho jsou někteří lidé schopni. Pan Pavel Šimon a jeho firma ABI Plus s.r.o. by se nad sebou měli zamyslet.

Předchozí články o této kauze:


Původní reportáž naleznete zde.

Policisté na jihu Čech stíhali rychlé řidiče, rekord 180 km/h

30. srpna 2008 v 21:32 | ČTK
Rychlá jízda, nebezpečné předjíždění a zakryté poznávací značky. To byly nejčastější prohřešky několika desítek motorkářů, které policisté zkontrolovali dnes odpoledne při rozsáhlém zátahu na Písecku a Strakonicku. Zaměřili se na nejfrekventovanější tah od Českých Budějovic na Plzeň a od Vodňan na Strakonice. Nejvíc spěchal řidič motocyklu, kterému u Písku naměřil radar 180 kilometrů za hodinu, řekl mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner.
Policistům se ho dopadnout nepodařilo. Těžkou nohu na pedálu měl zřejmě i řidič stříbrného mercedesu se slovenskou značkou, který kolem policejního stanoviště "proletěl" rychlostí 177 kilometrů za hodinu.

Mobil za volantem je horší než alkohol, naznačují výsledky testu

17. července 2008 v 8:00 | ČTK, iDNES
Telefonování za volantem může být pro řidiče nebezpečnější než alkohol. Dokonce prý i za použití takzvaných hands free sad.

Naznačuje to výsledek dánského testu osmi řidičů, na němž se podílel deník Ekstra Bladet a motoristická organizace FDM.

Petr Neisser dostal 12 let

2. října 2007 v 13:50 | ČTK
Za pohození zraněného patnáctiletého Karla Pravce v lese po nehodě na Blanensku si šestatřicetiletý řidič Petr Neisser odpyká ve vězení 12 let. Rozhodl o tom dnes Vrchní soud v Olomouci. Potvrdil tak s mírnými úpravami verdikt brněnského krajského soudu, proti kterému se muž odvolal. Řidič chlapce srazil a místo poskytnutí první pomoci jej zavezl do lesa, kde ho ponechal svému osudu.

Daniel Pudil nadýchal 1,77 promile a nepřijde o řidičák!

1. září 2007 v 18:46 | TL, zdroj: Nova.cz
Obrovským překvapením skončilo vyšetřování opilecké jízdy po Jablonci nad Nisou fotbalového reprezentanta Daniela Pudila. Státní zastupitelství nelenilo a ani ne po týdnu ho vyřešilo. Pudil tak nakonec vyvázl bez pokuty, bez trestných bodů a jeho případ byl podmíněně odložen. Policisté jsou pobouřeni. Radnice se obává reakce občanů, kteří podobnou výhodu ve správním řízení většinou nemají.

Případ je po dnešku pravomocný, krajské státní zastupitelství bude po svém podřízeném žádat vysvětlení a dá se čekat, že budou padat tresty.

Na začátku to byl běžný zákrok. Policisty upoutalo auto rychle jedoucí centrem. Teprve až v třetí ulici ho zastavili.

V tu chvíli prý řidič začal přelézat na zadní sedačky. Tím byl fotbalista Pudil, který začal ihned tvrdit, že auto řídil jeho kamarád, pak pro změnu zase jeho přítelkyně.

"Za pomocí hmatů jsem ho vytáhl z vozidla. Čili dobrovolně ven nešel. Vyloženě se chtěl zbavit zodpovědnosti na tom místě. Tvrdil stále, že neřídil," říká policista.

Když později nadýchal 1,77 promile, čekal se tvrdý trest v podobě pokuty, bodů a soudu.

O tom, že pravděpodobně všichni nedýcháme stejný vzduch, rozhodlo tady v Jablonci nad Nisou Okresní státní zastupitelství.

Na radnici totiž poslalo strohou zprávu, že případ byl vyřešen.

Prý pominuly důvody k zahájení správního řízení. Řidičský průkaz bude Pudilovi vydán zpět.

Statní zastupitelství totiž použilo zákon, podle kterého je možné postupovat, ale na tento případ se podle nadřízeného zastupitelství vůbec nehodí. Ve zkráceném řízení Pudila potrestalo pouhou 10ti měsíční podmínkou. To je vše. Žádná pokuta, žádné body.

Na Pudilově kauze to už ale nic nezmění. Rozhodnutí je pravomocné a tak si pro řidičák může přijít kdykoli.

Státní zástupce má na mysli událost, kdy v jednom případu promeškal lhůtu na návrh vazby a policie tak musela propustit na svobodu nebezpečného recidivistu. Teď se bude zodpovídat z toho, proč chování fotbalisty vnímal jako účinnou lítost.

Více:
... ať žijí konexe!

Magor (sebe)vrah a nejhorší podniky - Ministerstvo vnitra a Policie ČR

31. července 2007 v 19:59 | TL
To, že nás denně ohrožují neohleduplní řidiči je fakt a nikdo s tím nemá zájem nic dělat. Vedení Policie ČR nezvládají svou práci a v jakémkoliv jiném businessu by šlo celé vedení na dlažbu, resp. by daný podnik krachl. Policie ale paradoxně krachnout nemůže. V současné době chybí asi 4000 policistů. Nikomu to očividně nevadí. Docela paradoxní ... každé pondělí vidím velké nadpisy s textem, kde se píše o tragických víkendech.
To, že si ale nějaký magor vybere kolemjedoucí vozidlo, do kterého nabourá, to je nepochopitelné. Pokud chcete skončit se životem, naperte to v plné rychlosti do stromu, ale neobtěžujte a neohrožujte tím ostatní!! To, co udělal zmíněný magor je na doživotí. (o čem mluvím? viz zde)

Rok po zavedení bodového sytému - anarchie na silnicích


... a ještě k naší slavné policii ... tím, že chybí asi 4000 policistů, tak fungování policie je takové, že každý dělá všechno - aby nevznikla celková anarchie. Jenže dopravka na to doplácí. Například v Hradci Králové mají nyní celých 8 dopraváků. Když si vezmete, že nehody řeší 2-3 dvoučlené hlídky, tak na dopravu dohlíží v celém kraji 2-4 policisté. To je k pláči. Podobně to je odhaduji i jinde.
Kdy jste naposledy viděli policisty u silnice?

Ministerstvo nestihne vyměnit řidičáky

7. června 2007 v 6:00 | MF DNES
Ministerstvo dopravy připustilo, že se do konce roku nestihnou vyměnit všechny řidičské doklady, kterým končí platnost. Týká se to víc než 1 113 000 lidí. Řidiči výměnu podceňují. Opozdilcům hrozí pokuty.

Více než milion řidičů v Česku má stále doklady, které koncem letošního roku přestanou platit. A úřady už teď, sedm měsíců před koncem roku, připouštějí, že se nepodaří všechny řidičské průkazy včas vyměnit.

Petr Neisser dostal 12 let

6. června 2007 v 16:25 | ČTK, foto BLESK
Brněnský krajský soud poslal dnes na 12 let do vězení pětatřicetiletého Petra Neissera. Loni v listopadu srazil v Kunštátu na Blanensku patnáctiletého Karla Pravce, nepřivolal mu lékařskou pomoc a místo toho jej odvezl do lesa, kde jej zanechal bez pomoci. Hoch málem zemřel.

Devatenáctileté Neisserově přítelkyni Šárce Suchánkové, která o nehodě věděla a neučinila nic pro záchranu zraněného, uložil soud trest čtyři měsíce vězení s podmíněným odkladem na dva roky. Žalobkyně ani dvojice se k trestu nevyjádřili. Pokud podají odvolání, bude kauzou zabývat Vrchní soud v Olomouci.

Vnitro chce odchodu policistů zabránit velkou reformou

21. května 2007 v 9:08 | Nova.cz
Velký problém řeší Policie České republiky. Chybí jí už 3 tisíce policistů. Ministr vnitra Ivan Langer chce zabránit odchodům rozsáhlou reformou policie. Výsledkem má být moderní policejní sbor. Podle sociálních demokratů ale Langer nepřišel s ničím novým a jeho kroky prý mohou policii ještě více zpolitizovat.

Poláci přijdou za alkohol o auto.

18. května 2007 v 17:34 | TL & zdroj: iDNES.cz
O automobil by v Polsku navždy mohli přijít ti řidiči, kterým policie při kontrole v krvi naměří více než půl promile alkoholu.
Ve snaze omezit alkohol za volantem, který si jen loni na polských silnicích vyžádal přes 400 lidských životů, to navrhuje polská vláda, píše internetová verze listu Dziennik. Půl promile alkoholu v krvi má přibližně člověk, který po sobě vypije dvě piva.

Rodí se čím dál víc bezmozků?

17. května 2007 v 21:50 | TL, zdroj: Nova.cz
Rozum zůstává stát a tep se zrychluje při sledování záběrů průmyslové kamery města Zlína. Šestnáctiletá dívka z Jeseníku přechází přes přechod, první auto jí dává přednost, druhé auto ale nezastavuje a školačku sráží. Šokující je lhostejnost některých svědků, kteří bez zájmu odcházejí. Tento přechod patří ke kritickým dopravním bodům ve městě, přiznala pro nova.cz zlínská policejní mluvčí Jana Bartíková.
Nehoda se stala v úterý ve 14:30 v centru města. Šestačtyřicetiletý řidič z Kroměřížska nedal přednost mladé chodkyni a prakticky ji katapultoval do vzduchu. Dívka zůstala ležet na vozovce a mnozí kolemjdoucí i řidiči z místa prostě odešli, aniž by jí poskytli pomoc

Srazil dívku na přechodu a ujel, dostal tři roky

1. května 2007 v 22:51 | ČTK
Dvaadvacetiletý mladík David Skalkoš, který na konci loňského roku zabil na přechodu v Kladně čtrnáctiletou dívku, byl za ublížení na zdraví s následkem smrti a neposkytnutí pomoci odsouzen k nepodmíněnému tříletému trestu ve věznici s dozorem. Dále mu soud vyslovil sedmiletý zákaz řízení a náhradu škody pozůstalým v celkové výši 655.000 korun. Obhájce obžalovaného se proti rozsudku na místě odvolal.

Stane se z prasete nakonec chudák?

3. dubna 2007 v 10:50 | TL, zdroj: iDNES.cz
Jako každé ráno i dnes otevírám iDnes.cz ... dneska mám ale po náladě. Petr Neisser, řidič, který srazil kluka, neposkytl mu první pomoc a pohodil ho s otřesem mozku a zlomenýma nohama v lese by mohl vyváznout s relativně nízkým trestem. Hrozilo mu přitom až doživotí za pokus o vraždu. Ze znaleckého posudku ale vyplývá, že nehodu nezavinil.
 
 

Reklama