Vtipy nevtipy

Za volant už můžou i patnáctiletí výrostci

7. února 2009 v 9:20 | Radim Vaculík, Právo; foto: Miroslav Knot


České silnice brázdí nejrůznější vozítka, během posledního roku se ale rozmohl trend, kdy lze v malých autech na silnicích potkat už i patnáctileté výrostky. Stačí, aby měli řidičský průkaz skupiny AM na motocykly do 50 ccm a dostatečně movité rodiče, kteří oželí zhruba 300 tisíc korun. Jedno z takových autíček nedávno havarovalo ve Slezské ulici v Praze. Naštěstí zůstalo jen u promáčknutého nárazníku.

Ačkoliv designem si takové čtyřkolky skutečně nic nezadají s normálními osobními vozy, rozdíl je veliký. Zákonem mají danou omezenou velikost, hmotnost, obsah, výkon i rychlost, takže s nimi lze jet maximálně 45 kilometrů za hodinu. Rozhodně už ale nejde o mopedy, přestože je do této kategorie ministerstvo dopravy zahrnulo.

V současnosti brázdí české silnice nejméně 30 takových aut, často k nelibosti některých dopravních odborníků a psychologů. Mezi dospívajícími Čechy ve věku od 15 do 17 let je přitom 3821 z nich držiteli takového řidičského oprávnění.
"Máme oprávněnou obavu, že tenhle krok nepřispěje k bezpečnosti silničního provozu. Vždyť i podle statistik mají mladí řidiči velký podíl na dopravních nehodách a my dáme volant do ruky patnáctiletým," podivoval se mluvčí Ústředního automotoklubu (ÚAMK) Pavel Kuchálik. Podobní řidiči se podle něj zařadí do velmi rizikové skupiny ohrožené nehodami.

HOAX: Nové radary

23. října 2007 v 11:08 | TL
Dnes mi přišel email s tímto textem:

Tímto Vás informuji o novém typu radarů policie ČR (viz foto),které budou umístěny na dálnicích a rychlostních silnicích. Info je ze zdroje Policie ČR. Moc vidět nejsou, co?! Tak dávejte bacha.....platí od nového roku. Předejte dalsím kolegům!

Městská policie : Akce Praha : Buď pražský James Bond

8. dubna 2007 v 16:15 | TL
Městská policie hlavního města Prahy zvolila k náboru netradiční způsob. Pražská pokladna je asi prázdná a tak nebyly peníze na lepší plakát, než je napodobenina letáku na akční film. Chceš být pražský James Bond? Tak právě pro tebe je tu AKCE PRAHA! :)

VIDEO: Pořádková policie při dopravní akci

23. ledna 2007 v 19:11 | TL
Podívejte se na toto video, jakou mají práci někteří policisté při dopravní akci :)

Čepice pro dobrou věc

1. ledna 2007 v 0:01 | TL
Nový rok trochu jinak. Na Nový rok jsem se rozhodl pro článek trochu mimo téma. Chtěl bych vám ukázat projekt, který mě doslova uchvátil. zapojte se i vy a přispějte na super věc!!

Topolánek.com za týden končí - zvítězila síla nátlaku, strach a obavy

7. října 2006 v 8:00 | TL
Jeden z velkých webů, který upozorňoval na přestupky Policie ČR a MP končí. Autor webu není zbabělec, ale nevydržel podle svých slov nátlak "ze zhora".

Vozový park Policie ČR

5. září 2006 v 9:00 | TL & iDNES
Jak vypadá garáže Policie České republiky? Parkují v nich nejrychlejší a nejvýkonnější škodovky, ale také vraky se čtvrtmilionem kilometrů na tachometru. Policie na obnovu autoparku nemá dostatek peněz.

Vítězslav Jandák a jeho (dvojí) metr

17. srpna 2006 v 8:00 | TL
Ministr kultury Vítězslav Jandák by se dal charakterizovat slovy: Co věta, to perla. Možná truhla perel.

Řidiči se sami trestají po vzoru Husáka

12. srpna 2006 v 12:40 | TL
Zní to jako vtip, ale je to pravda :) Někteří řidiči se po vzoru policejního prezidenta Husáka začali sami trestat za svoje přestupky. Jeden z nich napsal strážníkům dopis, že rodinnému příslušníkovi nařídil za špatné parkování ranní rozcvičku a zakázal mu po zbytek dne řídit auto.

FOTO: Husák Racing Team

8. srpna 2006 v 0:05 | TL
"...jezdím jako prase, ale je mi to fakt líto..."

FOTO: Jako debil jezdím teprve od 1.7.2006

27. července 2006 v 12:57 | TL
Jeden z řidičů nevydržel absurditu bodového systému a polepil si auto :)

Věty policistů, kteří porušují silniční zákon

24. července 2006 v 9:00 | TL
Názory policistů na bodový systém a silniční zákon, kteří ho sami porušují. Věty, kterými se pak hájí jsou opravdové perly.

VTIP: Brzdná dráha vozidla Vladislava Husáka

21. července 2006 v 15:17 | TL
Po včerejších zprávách o rychlosti policejního prezidenta kolují na internetu první vtipy. Ikdyž tento obrázek moc vtipný není, stojí za zveřejnění.
 
 

Reklama