Přestupky policistů

Plzeňský policista a beozhledné parkování

22. září 2008 v 14:54 | TL, Miloš K.
Včera mi přišel email od čtenáře Miloše, po delší odmlce tak navážu na přestupky policistů. Nemá cenu řešit rychlosti, tam by měli řidiči koukat sami na sebe, poslední dobou se jezdí předpisově snad jen v místech pevných, resp. úsekových radarů, a to ještě ne vždy.
Tento přestupek je však z těch arogantních a bezohledných, které nemám rád a neměl by je dělat nikdo.
E-mail Miloše:
Vážení, posílám fotografie z dnešního opoledne 20.9. 2008 v 11:25 z Francouzské ulice v Plzni naproti Galérie Dvořák. V uvedený čas přijel služebním vozem Policie ČR postarší policista a bez sebemenšího váhání zaparkoval služební vůz na vyznačené místo pro postižené spoluobčany. V klidu vystoupil v krátké košily a pokojně odešel směrem obchodům. Přesto, že na parkovišti bylo více volných míst, bez okolků si k zaparkování vybral zmíněné místo pro invalidy. Zřejmě pod ochranou svého služebního odznaku si nemusí lámat hlavu nad dodržováním pravidel sil. provozu. Zřejmě si říká, že není ani potřeba být vzorem pro "obyčejné" lidi (bez služebního odznaku) Vždyť tímto chováním jasně příslušník Policie ČR ukazuje své nadřazené chování. Přesto, že viděl, že si mobilem fotím jeho vozidlo, ani ho nenapadlo přeparkovat. Tomu říkám arogance. Zajímalo by mě, jak si Policie chce budovat u občanů respekt, pokud se policisté dokáží takto chovat. Zřejmě některým příslušníkům je jedno, jak je vnímají občané. Jak může Policie vyžadovat od občanů dodržování pravidel, zákonů a vyhlášek, když je sama porušuje???
S pozdravem Miloš K. Plzeň

Bývalý šéf dopravní policie dostal podmínku za nehodu s alkoholem

6. srpna 2007 v 21:50 | ČTK
Roční trest s dvouletým podmíněným odkladem udělil ostravský okresní soud bývalému vedoucímu dopravního inspektorátu ve Frýdku-Místku Michaelovi Čašovi. Podle obžaloby silně opilý loni v červenci zavinil dopravní nehodu a zranil dva lidi. Bývalý policejní důstojník navíc čtyři roky nesmí usednout za volant.

Auta politiků parkovala na zákazu

22. srpna 2006 v 12:52 | TL & iDNES
Redaktoři MF DNES opět zachytili přestupky řidičů poslaneckých limuzín. Tentokrát jich bylo minimálně osm, a to před budouvou Českého rozhlasu.

FOTO: Policie ČR v akci

12. srpna 2006 v 9:00 | TL
Není to tak dávno co jsem přidával fotky jak policie předjíždí přes plnou čáru, stojí v zákazu, nebo dokonce mimo službu stojí na místě pro invalidy. Tyto fotky jsou ale důkazem naprosté ignorace nového silničního zákona.

FOTO: Policie ČR zase stojí kde chce.

9. srpna 2006 v 11:59 | TL
Bodový systém je tu už dlouho a policisté si s ním hlavu opravdu nelámou. Žeby tu mega značku opravdu neviděli? Blbost.

FOTO: Předjíždění Policie ČR na plné čáře

9. srpna 2006 v 9:00 | TL
Policie ČR předjížděla mezi Dubencem a R8 na přechodu a nerespektovala ani plnou čáru.

FOTO: Zákaz vjezdu pro Policii ČR neplatí

7. srpna 2006 v 20:15 | TL
Zákaz vjezdu neplatí očividně pro "vyvolené". To, že v něm stojí je už jen "detail".

FOTO: Další strážník stojí v zákazu

4. srpna 2006 v 0:15 | TL
Tentokrát byl vyfocen strážník městské policie v Brandýse nad Labem v zákazu zastavení.Poté vyšel z domu kde podle četnosti stání zaparkovaného služebního auta asi bydlí.

Bublanův řidič by měl jít na přezkoušení

3. srpna 2006 v 19:24 | TL, iDnes.cz
Dnes dopoledne odpovídal ministr vnitra František Bublan online čtenářum iDnes.cz. Člověk by ale nevěřil, kde proto zaparkoval jeho řidič. Ministr odpovídal na téma bodový systém a přestupky, jeho řidič parkoval v zákazu.

FOTO: Další policista parkuje na místě pro invalidy

29. července 2006 v 13:47 | TL
Přestože je parkování na místě pro invalidy jedním z nejhorších přestupků, očividně si s tím neláme hlavu další policista. Už dříve byli při tak bezohledném parkování vyfoceni jeho policejní kolegové.

Porušují policisté svou přísahu?

29. července 2006 v 9:00 | TL
Policisté České republiky jsou pod služební přísahou. Porušují tím, že nerespektují nový silniční zákon i svou přísahu?

FOTO: Měření rychlosti - Průmyslová, Praha

28. července 2006 v 0:17 | TL
Na Průmyslové ulici je na celém úseku padesátka, ikdyž je to přehledná a víceproudová komunikace. Policie se schovává za billboardem. To by nebylo nic špatného, ale 5 metrů od přechodu asi nestojí.

FOTO: Městská policie: K místu činu? Ne, na čínu

27. července 2006 v 16:00 | TL
MP Praha si neláme hlavu s předpisy ani při cestě na oběd. V práci jim vyhládne, tak coby respektovali nějaký zákon.

FOTO: Policie ČR parkuje na místě pro invalidy

20. července 2006 v 12:34 | TL
Ikdyž je očividně minimálně 1 volné místo napravo od červeného favoritu, řidič Policie ČR si neláme hlavu se stáním na místě určeném pro tělesně postižené. Normálního smrtelníka by i pouhé zastavení stálo nemalou pokutu a odebrání řidičského průkazu až na rok.
 
 

Reklama