Policie jako vzor

Prezentace Městská Policie Praha

10. října 2012 v 14:09 | TL
Městská Policie Praha by ráda prezentovala své služby občanům Hlavního města Prahy.
Zde je prezentace elity mezi městskými strážníky.


Rád bych podotkl, že jedním z požadavků na strážníky, které Městská policie Praha má je duševní způsobilost...

Ale že jim ta náborová kampaň před časem vyšla, což?
Mají přesně ty hlupáky, které by mohla podobná kampaň oslovit ...

Stanislav Huml: Země potřebuje akceschopnou policii

27. ledna 2007 v 20:28 | Lidové noviny ; TL
Česká policie potřebuje smysluplnou a kvalitní reformu. Těžko ji však může efektivně provést policie sama. Bafuňáři budou vždy hájit svá teplá a zbytečná místa. Budou vetovat všechny tlaky ke zřízení metropolitní policie. Sloučení městské a uniformované policie státní je přitom cesta k pokroku a profesionalitě nejenom v Praze. Samospráva by měla mluvit do způsobu dohledu nad veřejným pořádkem a dopravou.

Policista a telefonování za jízdy

29. prosince 2006 v 17:54 | TL / foto od doose
Údajně jeden z nejhorších přestupků. Jeden z hlavních podmětů něčeho, jako je bodový systém. Otrnulo již řidičům. Vidíme minimum hlídek u silnic. Těm už totiž taky otrnulo. Etika mnohým nic neříká. Je to přeci slastný pocit, když můžete něco, co mnozí ne. tak proč toho náležitě nevyužít. Ne každému se podaří vyfotit policistu při takovém přestupku (teda u smrtelníků je to přestupek) , jako je telefonování za jízdy. Doosovi se to podařilo a tady je fotka...

Husákova limuzína jela 170 km/h - pohled z obou stran

22. prosince 2006 v 9:32 | TL
Včera a předevčírem změřila MF DNES limuzínu policejního prezidenta při 170ti kilometrové rychlosti. Kauza opět vyvolala vlnu diskusí. Kde je ale pravda? Nabízím pohled z obou stran.

Už ve škole nás učili, že nadřízení a policisté mají "vždy pravdu"

26. října 2006 v 19:53 | TL
Jelikož jsem zvídavý člověk a samo policejní prezidium nabídlo možnost, jak se informovat a jak nahlásit přestupky Policie ČR, řekl jsem si, že to také zkusím. Zaslal jsem proto fotku přestupku policejního auta na adresu odboru vnitřní kontroly a po několika týdnech (téměř dvou měsících) mi došla odpověď.

Zabezpečení vozidel Policie ČR - botička

2. září 2006 v 15:54 | TL
Někdo používá alarm, zamykání zpátečky, nebo zamykání volantu. Litoměřičtí policisté jsou však vynalézavější a na auto si montují botičku.

Inspekce ukončila vyšetřování Čašovy nehody, navrhla jej obvinit

18. srpna 2006 v 13:44 | TL & ČTK
Bývalý vedoucí dopravního inspektorátu ve Frýdku-Místku Michael Čaš, který v červenci způsobil dopravní nehodu pod vlivem alkoholu, by měl být obviněn z ohrožení pod vlivem návykové látky. S tímto výsledkem ukončila inspekce ministra vnitra vyšetřování a spis předala ostravskému okresnímu státnímu zastupitelství.

Jaká bude dohra s Michaelem Čašem?

28. července 2006 v 15:00 | TL
Pokud se zamyslím nad tím, co policista Čaš provedl, logicky mě napadne, zda by neměl být potrestán víc, než normální řidič. Kladu si otázku - bude ale potrestán minimálně tak, jako kdokoliv jiný?

Chtěli policisté zatajit svědky Čašovi nehody?

27. července 2006 v 22:57 | TL
Média odkrývají důkazy. Ano, tak by se dal charakterizovat případ Michaela Čaše ve vstahu s Ostravskou policií. Ti chtěli podle MF DNES zatajit svědky, kteří byli na místě Čašovi nehody.

Bublan: Čaš bude propuštěn. Auto řídil on

27. července 2006 v 10:16 | TL
Vyšetřování Inspekce ministra vnitra prokázalo, že opilý policista Michael Čaš o víkendu v době nehody skutečně řídil. Bude propuštěn, řekl Bublan Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu. Čaš stále zapíral.

Řidič ministra vnitra nejezdí bezpečně a ohleduplně

26. července 2006 v 8:00 | TL
Několik dní po nebezpečné jízdě policejního prezidenta Vladislava Husáka ho předhání řidič jeho nadřízeného Františka Bublana. Ten se po D1 řítil minimálně 170ti kilometrovou rychlostí bez zapnutého majáku.

ČT: Šéf dopravního inspektorátu Čaš přišel o řidičský průkaz

25. července 2006 v 22:30 | TL
Česká televize informovala o tom, že šéf dopravního inspektorátu ve Frýdku-Místku Michael Čaš přišel o řidičský průkaz. Odebrala mu ho podle ČT Inspekce ministra vnitra.

Michael Čaš chtěl odjet z místa nehody

25. července 2006 v 10:00 | TL
S výpovědí svědka, řidiče druhého automobilu vyplývají na povrch nová fakta. Čaš chtěl podle něho odjet z místa nehody. To je kvalifikováno jako jeden z nejhorších přestupků vůbec.

Policisté, kteří porušili silniční zákon

25. července 2006 v 0:00 | TL
Bodový systém a nový silniční zákon od 1. července 2006 je bič na řadové řidiče. Vysoce postavení policisté ho porušují.

Michael Čaš: řidič po nehodě odešel

24. července 2006 v 8:00 | TL
Michael Čaš, Vedoucí dopravního inspektorátu ve Frýdku-Místku přišel s obhajobou. On spal, řídil někdo jiný. Ten ale po nehodě utekl a Čas instinktivně přesedl na sedadlo řidiče.

Boural opilý policista. Vedoucí dopravního inspektorátu.

23. července 2006 v 21:34 | TL
Několik málo dní po porušení silničního zákona Vladislavem Husákem je známé porušení předpisů dalším vysoce postaveným policistou. Tentokrát vedoucím Dopravního inspektorátu ve Frýdku-Místku. Policista podle dechové zkoušky řídil pod vlivem alkoholu.

Ministr vnitra Bublan musí Husáka potrestat

22. července 2006 v 0:00 | TL
Bývalý šéf středočeských policistů Stanislav Huml napadl rozhodnutí ministra vnitra Františka Bublana. František Bublan udělil policejnímu prezidentovi za rychlou jízdu pouze výtku. Podle Humla by měl však Husáka potrestat podle přestupkového zákona.

Gesto? Husák odevzdá řidičák

20. července 2006 v 17:25 | TL
Ještě dnes stihl Vladislav Husák vydat prohlášení o svých přestupcích a odevzdá řidičák a daruje 10 000 Kč na charitu.

Tiskové prohlášení policejního prezidenta

V úterý a ve středu ráno jsem byl cestou do práce sledován redaktory deníku MF Dnes a přistižen při nikoli nevýznamném překročení povolené rychlosti na dálnici i v obci a údajně také při nebezpečném předjíždění.
Mohl bych zpochybňovat průkaznost zveřejněných informací.
Mohl bych se odvolávat na ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích, který mi jako policistovi, je-li to nezbytně nutné k plnění úkolů, poskytuje úlevu z dodržování nejvyšší povolené rychlosti.
Mohl bych tvrdit, že jsem překročil rychlost, neboť jsem si všiml, že jsem sledován a cítil jsem se ohrožen.
Nic takového neudělám. Jsem si vědom pochybení a veřejně se za něj omlouvám. Článek zveřejněný v MF Dnes může být podnětem k zahájení správního řízení pro podezření ze spáchání přestupku. Bez ohledu na to, zda se tak stane, či nikoliv, rozhodl jsem se učinit následující:
  1. Ještě dnes uložím svůj řidičský průkaz na 3 měsíce u příslušného správního orgánu a po tu dobu nebudu řídit motorová vozidla.
  2. Ještě dnes poukáži částku 10 tisíc korun na konto Nadace "Národ dětem", zřízené za účelem humanitní pomoci nemocným dětem hospitalizovaným na Klinice dětské hematologie a onkologie Fakultní nemocnice v Praze 5 Motole.
Mrzí mě, co se stalo, a nebude se to opakovat.
plk. Mgr. Vladislav Husák
policejní prezident

Policejní prezident Vladislav Husák - 190 km/h žádný problém

20. července 2006 v 14:12 | TL
V Mladé frontě dnes vyšel článek o nebezpečné jízdě policejního prezidenta Vladislava Husáka, ten jel do práce rychlostí až 190 km/h - fotografie zde. (Modrá Škoda Superb, 3A3 6449) Redaktoři MF Dnes sledovali policejního prezidenta při jeho pirátské jízdě 2 dny po sobě a pokaždé jim policejní šéf ve vysoké rychlosti ujel.
 
 

Reklama