Duben 2009

Ve středních Čechách jen tak silnice nebudou

27. dubna 2009 v 23:45 | TL |  Doprava
Hejtman David Rath tvrdí, že kvůli bývalému vedení kraje nemá finanční prostředky na opravy silnic ve středních Čechách. Petr Bendl a tehdejší zastupitelstvo podle jeho tvrzení zprivatizovali téměř veškerou techniku a pracovníky údržby silnic. Nyní je kraj závislí na soukromých firmách. "Tento systém je neprůhledný a závání korupcí. V tuhle chvíli musím bohužel říct občanům Středočeského kraje nemilou zprávu, že silnice se tady hned tak opravovat nezačnou, protože všechno bylo prodáno a my to nemáme prakticky čím opravovat," uvedl Rath s tím, že na současném stavu nese vinu bývalé vedení.

Karel Vyšehradský, bývalý krajský náměstek pro dopravu se však domnívá, že hejtman se pouze snaží zakrýt to, že nemá na údržbu silnic peníze kvůli dotování regulačních poplatků v nemocnicích.

Ale nezoufejte! Ušetříme 30 Kč u doktora!!! To, že si cestou k němu zničíme auto je druhořadé.

Dálniční passaty jsou v Praze, večer vyrazí do akce

15. dubna 2009 v 14:13 | Novinky.cz |  Policie proti řidičům
Pražské dopravní policii došla trpělivost s neukázněnými piráty silnic. Od středečního večera do pátku bude hlavní město brázdit několik speciálů dálniční policie. Passaty půjčí pražským kolegům dálniční policisté z celé republiky. Zaměří se hlavně na nebezpečné a bezohledné řidiče.

"Přestože v Praze dálnice nejsou, rozhodlo se vedení pražské policie, že v zájmu lepší bezpečnosti a plynulosti silničního provozu tyto silné vozy povolá jako posily výkonu služby pražských policistů. Přijede jich celkem osm," řekla mluvčí pražské policie Iva Knolová.

V Praze se zaměří na několik vytipovaných úseků, kde řidiči nedodržují rychlost a dochází zde k častým dopravním nehodám. Pohybovat se v nich budou v nočních hodinách ze středy na čtvrtek a ze čtvrtka na pátek. Každou posádku budou tvořit tři policisté, dva mimopražští a jeden pražský s místní znalostí.

Na svou první pražskou službu vyjedou passaty ve středu kolem dvacáté hodiny a další podobné akce budou následovat. "Tyto dopravně bezpečnostní akce si kladou za cíl přehodnotit postoj bezohledných a agresivních řidičů k ostatním účastníkům provozu," doplnila Knolová.

Nové passaty již několik měsíců brázdí 14 dálnic po celé České republice. Díky kamerám zabudovaným v interiéru vozidel si mohou jejich osádky posvítit na hříšníky, kteří nedodržují zákon.