Září 2008

Nejdřív ho srazil, poté ho vyhodil v lese a nakonec by měl sám platit

30. září 2008 v 21:13 | TL |  Wow vs. černá kronika
Je neskutečné, co se v této republice může stát.

Kapitola jménem Petr Neisser a Karel Pravec má pokračování. Petr Neisser před dvěma lety srazil Karla Pravce, poté ho vyhodil v lese a odjel. Po dvou letech nemá poškozený odškodné, ale navíc by měl zaplatit téměř 60 000 Kč firmě ABI Plus s.r.o. za to, že se nechal srazit autem a v bezvědomí vniknul do kufru. Firma ABI Plus s.r.o. byla totiž zaměstnavatelem Petra Neissera a je majitelem vozidla, kterým Neisser chlapce srazil. Opravdu neuvěřitelné, čeho jsou někteří lidé schopni. Pan Pavel Šimon a jeho firma ABI Plus s.r.o. by se nad sebou měli zamyslet.

Předchozí články o této kauze:


Původní reportáž naleznete zde.

Reklamní spoty Ministerstva dopravy

30. září 2008 v 9:32 | TL |  Policie proti řidičům
Včera představilo Ministerstvo dopravy své reklamní spoty médiím, zde je ukázka jednoho spotu. jakmile se objeví na internetu další, zveřejním je.


Butální reklamní spoty z Anglie:


Pozor, velký test zimních pneumatik!

29. září 2008 v 23:06 | iDNES |  Rady pro řidiče
Pokud plánujete nákup zimních pneumatik, pak si nenechte ujít následující test, který provedl ADAC
Pravidelný velký test zimních pneumatik, který pořádají společně autokluby Rakouska, Švýcarska či Německa, zná své výsledky. Mezi čtyřicítkou testovaných výrobků neuspěly levné pláště. Autokluby proto radí, aby řidiči zbytečně nešetřili. Nejlacinější pneumatiky označují za nebezpečné. Letošní testy se zaměřily na čtrnáctipalcová a patnáctipalcová kola. V Česku je o pneumatiky těchto rozměrů vzhledem ke skladbě vozového parku velký zájem.

Plzeňský policista a beozhledné parkování

22. září 2008 v 14:54 | TL, Miloš K. |  Přestupky policistů
Včera mi přišel email od čtenáře Miloše, po delší odmlce tak navážu na přestupky policistů. Nemá cenu řešit rychlosti, tam by měli řidiči koukat sami na sebe, poslední dobou se jezdí předpisově snad jen v místech pevných, resp. úsekových radarů, a to ještě ne vždy.
Tento přestupek je však z těch arogantních a bezohledných, které nemám rád a neměl by je dělat nikdo.
E-mail Miloše:
Vážení, posílám fotografie z dnešního opoledne 20.9. 2008 v 11:25 z Francouzské ulice v Plzni naproti Galérie Dvořák. V uvedený čas přijel služebním vozem Policie ČR postarší policista a bez sebemenšího váhání zaparkoval služební vůz na vyznačené místo pro postižené spoluobčany. V klidu vystoupil v krátké košily a pokojně odešel směrem obchodům. Přesto, že na parkovišti bylo více volných míst, bez okolků si k zaparkování vybral zmíněné místo pro invalidy. Zřejmě pod ochranou svého služebního odznaku si nemusí lámat hlavu nad dodržováním pravidel sil. provozu. Zřejmě si říká, že není ani potřeba být vzorem pro "obyčejné" lidi (bez služebního odznaku) Vždyť tímto chováním jasně příslušník Policie ČR ukazuje své nadřazené chování. Přesto, že viděl, že si mobilem fotím jeho vozidlo, ani ho nenapadlo přeparkovat. Tomu říkám arogance. Zajímalo by mě, jak si Policie chce budovat u občanů respekt, pokud se policisté dokáží takto chovat. Zřejmě některým příslušníkům je jedno, jak je vnímají občané. Jak může Policie vyžadovat od občanů dodržování pravidel, zákonů a vyhlášek, když je sama porušuje???
S pozdravem Miloš K. Plzeň