Test dětských autosedaček: připlaťte si za isofix

5. června 2008 v 10:18 | ADAC, iDNES |  Rady pro řidiče
Dětské sedačky s pevnějším spojením se sedadlem díky systému isofix předčí ostatní, které se připevňují jen běžnými pásy. V crashtestech vyloženě neuspěly takové, které se snaží postarat o dítě po příliš dlouhou dobu během jeho růstu a mají zastoupit dvě sedačky najednou.

Německá spotřebitelská organizace Stiftung Warentest otestovala 28 sedaček a upozornila na velké rozdíly. Do zkoušek zahrnula výrobky všech velikostí vhodné pro děti od novorozeňat až po školáky.

Test ukázal, že je možné vybrat bezpečnou autosedačku každému. Nejlépe přitom obstály sedačky s připevňovacím systémem isofix. S jeho pomocí se dětský doplněk připevní v autě skoro napevno. Také auto však musí mít ve výbavě k sedadlům upevněná kovová oka jako druhou část isofixu.

Sedačky, které se připevňují běžnými bezpečnostními pásy, jsou na druhou stranu často levnější, univerzálnější a lze je použít ve všech typech aut. Jejich připevnění navíc představuje snadnější úkon.

Na testu se podílel německý autoklub ADAC. Varuje před koupí čtyř sedaček, které v testu odhalily své slabiny. Tři z nich propadly při boční nárazové zkoušce a dítě neochránily, jak by měly. Jedná se o výrobky Eitel Plastic Luftikid, Kids im Sitz Ferrari Teko a IWH Trade Max Vario Max.

Při čelním crashtestu neuspěl Michelin Cockpit. Francouzská společnost ihned na výsledky testu reagovala a svůj produkt slíbila pár dnů po uveřejnění výsledků testu stáhnout z trhu.
Naopak nejlépe v testu autosedaček pro nejmenší děti, které se používají od narození dítěte až do doby, kdy jeho hmotnost dosáhne 13 kilogramů, obstál Römer Baby-Safe Isofix plus. Na jedničku prošel nárazovými testy a také v jednoduchosti obsluhy byl bezchybný. Za bezpečnost dostala výbornou také sedačka Jané Strata.

Mezi výrobky určenými pro větší děti od 9 do 18 kilogramů v testu nejlépe dopadl Römer Safefix plus. Je určen jen do aut vybavených systémem isofix.

Zkoušky multifunkčních sedaček, jež slibují ochranu dětem od 9 do 25 nebo dokonce do 36 kilogramů, dopadly špatně pro čtveřici propadlíků v testu. Potvrdilo se tak, že výrobky zastupující více kategorií bývají často méně kvalitní. Výjimkou byl ve zkouškách bezpečný Kiddy Comfort Pro.

Obvykle třetí sedačkou ve vývoji dítěte bývá taková, která je určena pro váhy od 15 do 36 kilogramů. Mezi nimi se v dobrém světle představilo kvarteto Bébé Confort Moby, Cybex Solution X, Casualplay Protector a Kiddy Discovery Pro.

Test hodnotil nejen bezpečí jednotlivých výrobků, ale také pohodlí, které skýtají malým pasažérům. Do hodnocení se promítla i jednoduchost při manipulaci a snadná údržba.
Model/hmotnostní kategoriebezpečnostobsluhakomfortúdržbahodnocení ADAC
do 13 kilogramů (0+), do 1,5 roku
Römer Baby-Safe Isofix plus+++++o++
Graco Logico S HP se základnou+++o+
Jané Strata++++++
Chicco Autofix plus se základnou+++o+
Safety 1st mimas+++o+
Casualplay baby Zero plus+++o+
Hauck Zero Plus+++o+
Römer Baby Safe Plus+++o+
Peg Perego Primo Viaggio Tri-Fix se základnou+++o+
Peg Perego Primo Viaggio Tri-Fixo++oo
do 18 kilogramů (0/I), do asi 4 let
Graco Duologic II+o+oo
9-18 kg (I), 1-4 roky věku
Römer Safefix plus+++++
Bébé Confort Axisso+++o
9-25 kg (I/II), 1-7 let věku
Michelin Cockpit-++o-
Eitel Plastic Luftikid-&o+-
9-36 kg (I/II/III), 1-12 let věku
Kiddy Comfort Pro+++++
Nania Newlineooo+o
Kids im Sitz Ferrari Teko-o++-
IWH Trade Max Vario Max-o++-
15-36 kg (II/III), 4-12 let věku
Bébé Confort Moby++++++
Cybex Solution X++++++
Casualplay Protector+++o+
Kiddy Discovery Pro+++++
Jané Indy Plus Teamo+++o
Nania Dreamfix SPo+++o
Recaro Monzao++++o
HTS Izi UPo+++o
Storchenmühle Ipaio++++o
hodnocení
++výborný
+dobrý
ouspokojivý
&dostatečný
-nedostatečný

Máte zájem o kvalitní a bezpečné autosedačky? Navštivte e-shop ANNA&VIKTORIE a určitě si vyberete.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 x x | 27. června 2008 v 19:09 | Reagovat

Prosím pošlete to dál!

Tohle nepřestávej nebo se stane něco špatného. Jmenuji se Daisy, je mi 7 let mám blond vlasy a děsivé oči. Nemám nos a uši jsem mrtvá. Pokud tohle nepošleš 15ti lidem zjevím se dnes večer u tvé postele s nožem a zabiju tě.Tohle není vtip! Něco dobrého se ti stane v 15:22-někdo ti zavolá nebo k tobě promluví a řekne : MILUJI TĚ !!!! P.S: Neporuš to!

no pak...?

PS:mne uz to neposielaj na moj blog

2 petra petra | E-mail | 24. srpna 2008 v 18:50 | Reagovat

mám dotaz jaké se mají používat dětské autosedačky? mám 4 leté dítě a používan bobek je to spravně?pry se mají používat od 1. září nejaké s opěrkou. pokud pry nebude opěrka a zahlavník hrozí pokuta a body dolu.Děkuji za odpověd

3 Veronika Veronika | E-mail | 1. února 2009 v 21:42 | Reagovat

Nevím zda mohu reagovat na otázku paní Petry, ale více než na strátu bodů a pokutu, by měli všichni myslet na BEZPEČÍ DĚTÍ. Bobek není autosedačka ale podsedák!! Nechrání nic, pokud je jeden z lepších tak možná kyčle a pokud ta možnost je, aby bylo dítě chráněno myslím, že by toho měli všichni využít. Dětský život se přece na peníze přepočítávat nedá. A v dnešní době to zase tak astronimické částky na pořízení sedačky nejsou i kdyby si to měly rodiče vzít na splátky jako třeba sedačku do obyváku k televizi !! Autosedačky prodávám v prodejně s kojeneckým zbožím a hračkami a opravdu by měla být mezi lidmi větší osvěta, denně se setkávám s rodiči, kteří kupují podle barvy potahu, vzhledu, jestli je lehká nebo těžká a nejhorší je, že 80% rodičů přijde bez dítěte a i hmotnost odhadují. Pro nás co víme a známe je to hrozné a můžeme jen s pocitem uklidnění doufat, že ti druzí se nad poučením alespoň zamyslí! Je důležité hlavně kupovat takovou věc v kamenném obchodě  s profesionálním prodejcem, který by měl vždy vědět co je nejlepší a dokázat se i  přizpůsobit požadavkům a najít kompromis!

Verča

4 Monika Monika | E-mail | 5. února 2009 v 18:27 | Reagovat

Milá Veroniko, souhlasím s tím, co píšete. Pro mne nebyla změna zákona důvodem k zakoupení autosedačky, tu jsem měla koupenou hned, když se mi dcera narodila. První dcera má už 11 let a už tehdy jsme měli autosedačku! Musím Vám dát také za pravdu v tom, že ani ty ceny nejsou astronomické, před těmi 11 lety byly platy nižší a ceny autosedaček podstatně vyšší!!!

Myslím si, že i v dnešní době rodiče používání autosedaček dost podceňují a nezamýšlejí se nad "cenou" života. Mynule jsem viděla v autě mladý pár, který seděl na předních sedadlech, nepřipoután a paní držela malé dítě na kolenou!!!!!!!!!!!!!! Myslím, že i tohle svědčí o nezodpovědnosti! Spousta lidí také šetří na koupi správné autosedačky a nejraději koupí levnou a univerzální a pak si stěžují, že se jim dítě škrtí na pásech!!! Nemám žádný obchod, ale mluvím jako matka a mrzí mne, že sama ve svém oklí znám spoustu lidí, kteří si pro sebe neodpustí různé libůstky a šetří tam, kde by neměli. Kdy si to uvědomí, až se stane nehoda???!!!

5 kaja kaja | 16. března 2009 v 14:48 | Reagovat

tohle neprestavej cist nebo se stane neco špatneho.Jmenuji se Daisy,je mi 7 let mám blond vlasy a děsivé oči.Nemám nos a uši jsem mrtvá Pokud tohle nepošleš 15ti lidem zjevím se dnes večer u tvé postele s nožem a zabijute.Tohle není vtip .Něco dobrého se ti stane v 15:22-nekdo ti zavolá nebo k tobe promluví a řekne: Miluji tě!

6 m m | Web | 26. listopadu 2009 v 13:17 | Reagovat

Koukám, že diskuse je staršího data. Přišel jsem z vyhledávače a mám typ na vcelku nový popis vlastností isofixu: http://www.spuntik.cz/autosedacky-a-isofix-bezpecne-a-pohodlne-cestovani/

7 ByronBon ByronBon | E-mail | 9. června 2017 v 0:21 | Reagovat

bacteriophage plaque circumduction gait Calmette test congenital facial diplegia Jeune Ellik LFA  <a href=http://buypaxilonline.com>cheap paxil online</a>  aggregated lymphoid nodules of the small intestine Browning vein histoid tumor

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama