Prosinec 2007

Dálniční kupony opět platí až do konce ledna

26. prosince 2007 v 9:54 | MF DNES |  Rady pro řidiče
Je to návrat k tomu, na co byli motoristé léta zvyklí. Dálniční kupony pro letošní rok platí až do konce ledna.

A naopak - známky na rok 2008 si mohou řidiči do svého auta nalepit už nyní, aniž by jim hrozila při jízdě po dálnici pokuta, že jedou "na černo".

Mlhovky jsou do mlhy. Né do města!

21. prosince 2007 v 22:29 | TL |  Rady pro řidiče
Omlouvám se za menší kázání, ale musím tento výchovný článek napsat. Stále více řidičů řeší svou slepotu mlhovkami. Od 5ti hodin odpoledne, kdy se sešeří potkám každý den několik slepých, nebo jen zabedněných řidičů, kteří mě i ostatní normální účastníky provozu oslňují. Nemluvě o zadních mlhovkách, ty jsou do města naprosto úžasné!

Pokud i vy máte problém se zrakem a přisvětlujete si mlhovkami, dojděte si prosím k doktorovi pro brýle.
Mlhovky jsou do počasí, kdy není vidět "na krok" a hrozí tak případná kolize s jiným autem. Nepatří do počasí, kdy vidíte 500 metrů před sebe, ale jen je tma nebo lehká inverze.

Pokud budeme mluvit o městě, až budete stát za nějakým autem na červenou, představte si, jaké by to bylo, kdyby byla jeho brzdová světla 2x tak silnější. Přesně takovou dávku pálíte do očí za vámi jedoucímu autu s tím rozdílem, že vaše dávka je nepřetržitá.

Ty z vás, které nepřesvědčilo morální hledisko snad přesvědčí fakt, že vám za takovéto jednání hrozí ztráta 1 bodu a 2000,- pokuta.