Červenec 2007

Magor (sebe)vrah a nejhorší podniky - Ministerstvo vnitra a Policie ČR

31. července 2007 v 19:59 | TL |  Wow vs. černá kronika
To, že nás denně ohrožují neohleduplní řidiči je fakt a nikdo s tím nemá zájem nic dělat. Vedení Policie ČR nezvládají svou práci a v jakémkoliv jiném businessu by šlo celé vedení na dlažbu, resp. by daný podnik krachl. Policie ale paradoxně krachnout nemůže. V současné době chybí asi 4000 policistů. Nikomu to očividně nevadí. Docela paradoxní ... každé pondělí vidím velké nadpisy s textem, kde se píše o tragických víkendech.
To, že si ale nějaký magor vybere kolemjedoucí vozidlo, do kterého nabourá, to je nepochopitelné. Pokud chcete skončit se životem, naperte to v plné rychlosti do stromu, ale neobtěžujte a neohrožujte tím ostatní!! To, co udělal zmíněný magor je na doživotí. (o čem mluvím? viz zde)

Rok po zavedení bodového sytému - anarchie na silnicích


... a ještě k naší slavné policii ... tím, že chybí asi 4000 policistů, tak fungování policie je takové, že každý dělá všechno - aby nevznikla celková anarchie. Jenže dopravka na to doplácí. Například v Hradci Králové mají nyní celých 8 dopraváků. Když si vezmete, že nehody řeší 2-3 dvoučlené hlídky, tak na dopravu dohlíží v celém kraji 2-4 policisté. To je k pláči. Podobně to je odhaduji i jinde.
Kdy jste naposledy viděli policisty u silnice?

Dopravní policie rozdala v prvním pololetí pokuty za 167 milionů

21. července 2007 v 11:30 | ČTK |  Bodový systém a silniční zákon
Neukáznění řidiči dostali od dopravních policistů v prvním pololetí 2007 pokuty za více než 167 milionů korun. Policisté odhalili 274.106 přestupků. Nejčastějším prohřeškem byla rychlá jízda, která tvoří 48 procent všech přestupků. Uvedla to dnes policie na svých webových stránkách. Pokuty řidičům za vysokou rychlost od loňska udělují také městští strážníci.

Poslanci odhlasovali novelu zákona o provozu na pozemních komunikacích

21. července 2007 v 11:29 | zdroj: iDNES |  Bodový systém a silniční zákon
Poslanci schválili novelu zákona o provozu na pozemních komunikacích. Ta má zmírnit vybrané postihy a zároveň odstranit některé chyby a nelogičnosti bodového systému. Novela mimo jiné ruší trest pro řidiče či cyklistu, který při nehodě zraní sám sebe.

Nabourala si auto, přijde o řidičský průkaz

11. července 2007 v 13:39 | MF DNES |  Oběti silničního zákona
Dostanete smyk, sjedete do příkopu a narazíte do stromu. Nikomu se nic nestane, ani jste nikomu nic nerozbili, jen si sami zničíte své vlastní auto. A za to zaplatíte mnohatisícovou pokutu a policisté vám navíc seberou řidičský průkaz.

Přesně taková absurdní situace potkala třiatřicetiletou psycholožku Martinu Ciprovou. Stala se tak další "obětí" novely silničního zákona z loňského roku, která trestá i řidiče, který ublížil pouze sám sobě a poničil jen své auto.

Nova: Za korupci přišlo pět dopravních policistů o práci

6. července 2007 v 10:25 | ČTK |  Doprava
Pět dopravních policistů přišlo za korupci o práci, informovala dnes televize Nova. Ředitel pražské policie je propustil, protože brali úplatky, aby k nehodám volali přednostně jednu asistenční službu. Korupce podle Novy vynesla policistům statisíce korun. Obviněn byl i pracovník pražské asistenční služby Auto Opat, který měl policisty uplácet. Soud může všechny obviněné poslat za mříže až na osm let, uvedla Nova.

V prvním pololetí zahynulo při nehodách o 50 lidí víc než loni

2. července 2007 v 7:00 | ČTK |  Oběti silničního zákona
Od ledna do konce června zahynulo na českých silnicích při dopravních nehodách o zhruba 50 lidí víc než v první polovině loňského roku. Z předběžných statistik policie vyplývá, že loni přišlo za prvních šest měsíců o život asi 434 lidí, letos se počet mrtvých zvýšil na 485. V roce 2005 zemřelo ve stejném období 468 lidí.

Kapsch asi bude muset doplácet za nevybrané mýto

1. července 2007 v 9:31 | Novinky, ČTK |  Doprava
Úspěšnost výběru mýtného je podle expertní skupiny ministerstva dopravy a jejího předsedy Petra Moose prý pouze 94 %. Rozdíl od sta procent prý bude muset doplatit firma Kapsch.
Od března už ministerstvo dopravy výsledky nezveřejňuje. Kapsch věří, že mýto vynáší stejně jako na začátku roku.
"V současné době probíhá vyhodnocování výsledků měření a já jsem přesvědčen že výsledek bude podobný jako v lednu a v únoru, to znamená někde kolem 98 procent," řekl ČT generální ředitel Kapsche Karel Feix. ČT připomněla, že podle smlouvy si může Kapsch nechat polovinu vybraných peněz, když je úspěšnost vyšší než 95 procent. Pokud ale úspěšnost klesne pod tuto hranici, doplatí Kapsch rozdíl ze svého.
Podle členů expertní skupiny ministerstva dopravy může být jedním z důvodů poklesu i to, že dosud dodavatel mýtného systému, společnost Kapsch, i jeho provozovatel, Ředitelství silnic a dálnic, věděli, na kterých branách se tato úspěšnost měřila. "My si myslíme, že by mělo být na svobodném rozhodnutí auditora, kontrolora, kde měřit. A právě náhodná změna, nebo změna najednou vedla ke snížení účinnosti," řekl Moos. Příčiny poklesu podle něj objasní analýza testů.