Silniční zákon má slabinu: body, o kterých řidiči nevědí

16. června 2007 v 23:50 | MF DNES |  Oběti silničního zákona
Bodový systém přinesl rok po svém zavedení nečekaně tvrdý efekt. Začínají přibývat řidiči, kteří jdou vyřídit první malou pokutu a na úřadě zjistí šokující fakt: hrozí jim odebrání řidičského průkazu, protože už mají třeba deset z maximálně dvanácti trestných bodů.

Náhle se ukáže, že už spáchali několik přestupků, jenže o tom nevědí. Ještě jim nepřišla obsílka. Jde hlavně o problém s radary, které fotí rychle jedoucí řidiče.

"V květnu mě pozvali na policii, protože mě v únoru zachytila kamera, když jsem jela asi o patnáct kilometrů rychleji," popisuje začátek svého příběhu Lenka V. z Prahy.

Policista se podíval do počítače. "A řekl mi, že už tam mám dalších pět obdobných přestupků, o kterých jsem vůbec nevěděla," říká řidička. Vždy šlo o mírné překročení rychlosti zachycené radarem.

Jenže policisté ještě nestihli odeslat obsílky. "Sdělili mi, že dalších pět předvolání teprve přijde." První překročení rychlosti v jejím případě radar zaznamenal loni v prosinci, poslední záznam je z letošního května. Obsílku dostala jednu. S policisty se pak dohodla, že další posílat nemají, a pokuty za všechny přestupky zaplatila na místě.

Každé porušení předpisů je v tomto případě za dva body, takže řidička je velmi blízko odebrání řidičského průkazu.

Podobně jako Lenka dopadl i Václav T. "Šel jsem vysvětlit překročení rychlosti asi o dvacet kilometrů. Když jsem zaplatil tisíc korun pokuty, zjistil jsem, že mi odebrali ještě šest bodů za další tři přestupky. O těch mi ale nikdo neřekl," popisuje svou zkušenost.

Přestupky řidičů a trestné body neeviduje policie, ale městské úřady. A ty nemají povinnost řidiče informovat, že jim bod udělily.

"Musí to udělat, až když nasbíráte dvanáct bodů a máte odevzdat řidičský průkaz," říká dopravní soudní znalec Zdeněk Svátek. "Je to nedostatek v zákonu. Jedinou možností je, že si každý řidič jednou za dva měsíce zajde na úřad a nechá si vystavit výpis z řidičského registru," říká.

Mluvčí Karel Hanzelka přiznává, že na ministerstvu dopravy o problému vědí. "Je to věc, se kterou by se mělo něco dělat," tlumočí postoj úřadu. Věc kritizuje i stínový ministr dopravy, brněnský primátor za ČSSD Roman Onderka: "Musí se to změnit, a to co nejdříve."

Úřad musí hříšníka informovat, má na to ale rok
Úředníci se ale brání: Žádný bod nemůžeme zapsat bez toho, abychom ho s řidičem projednali. Jenže ze zákona mají povinnost vyrozumět hříšníka nejdéle do dvanácti měsíců od spáchání přestupku. V tu chvíli už může mít nasbíraný plný počet bodů a během jediného dne přijít o řidičský průkaz.

"Když do roka nestihnou úředníci o přestupku rozhodnout, padne podle zákona celý případ pod stůl," upřesnil soudní znalec Zdeněk Svátek.

Pokud radnice stihne porušení dopravních předpisů projednat v roční lhůtě, mnohdy jí to stejně trvá několik měsíců. "Často se stává, že projednání trvá pět šest měsíců. Magistráty a obecní úřady jsou přestupky zaplaveny," dodal znalec.

I když jsou řidiči, které pokutují policisté hned po přestupku, ve výhodě proti těm, které zachytí kamery, ani oni se nemusí hned dozvědět, kolik bodů dostanou. "Dostala jsem pokutu za rychlost. Když jsem se zeptala, kolik bodů dostanu, řekli policisté, že nevědí. Že to bude řešit až úřad," popsala třicetiletá Jana Ch. z Prahy.

Podle Jaroslava Pavelky z dopravní policie by měl o tom, jaké postihy jsou za porušení dopravních předpisů, vědět každý řidič sám. "Neznalost zákona neomlouvá, každý by si to měl umět zjistit. Navíc policista o tom informovat řidiče nemusí. Ale ti zkušenější to většinou dělají," řekl Pavelka.

Zákon nefunguje jako prevence přestupků
Řidička Jana si už v zákoně nalistovala, že si patrně rychlou jízdou vysloužila dva body. Jistotu však bude mít až tehdy, když se půjde na magistrát osobně zeptat. Úředníci ji sami informovat nebudou. "Kdy mi to zapíšou do mé řidičské karty, to opravdu netuším. Asi tam budu muset chodit každý týden."

A právě tím, že se řidič hned nedozví, že porušil předpis a bude mu za to přidělen bod, nefunguje zde úplně prevence, kterou si od bodového systému politici slibovali. "Je pravda, že kdyby věděli, že mají první dva body, určitě by jezdili opatrněji," řekl mluvčí ministerstva dopravy Karel Hanzelka.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Anna Anna | E-mail | 17. června 2007 v 21:54 | Reagovat

To je opravdu dost tvrdy měli by to zdělovat dřive je možne se někde dozvědět stav bodu třeba na internetu? Děkuji

2 Helena Helena | 18. června 2007 v 4:02 | Reagovat

To Anna: Ne, není. To přece není žádný drama. Párset tisíc lidí přijde o řidičák, to přece není třeba řešit, proč taky?:)

3 jiriK jiriK | E-mail | 18. června 2007 v 14:38 | Reagovat

No Já jel vcera 110 v obci a zniceho nic jsem prolitnul kolem MP,tak uvidim za jak dlouho me obeslou,treba me ani nestihly vyfotit :-)))

4 Tomáš L. Tomáš L. | Web | 18. června 2007 v 21:22 | Reagovat

doufám, že brzo dolítáš...

5 Lukas Lukas | 19. června 2007 v 0:35 | Reagovat

Nerad bych se mýlil, ale přidělit vám body bez vašeho vědomí nikdo nemůže. Proč?

Protože ty se udělují v rámci snakce a sankce se neuděluje dřív, než je případ vyřešen. Vyřešen je poté, co jste k němu byl předvolán a byl vám přestupek prokázán (a pak vám dají body) anebo byl případ odložen (pak body nedostanete. čili není možné mít body bez vědomí, že je mám.

Jde pouze o více přestupků, za které body hrozí, pokud vám bude přestupek dokázán.

Pletu se?

6 PANTER PANTER | 19. června 2007 v 1:08 | Reagovat

Dobře jim tak, mají dodržovat rychlost a nejezdit jako hovada. U nás je nastaven radar tak, že na úseku s omezenou rychlostí 50km/h, radar fotí až když rychlost přesáhne 65km/h, 5km + je ze zákona na cejchovaný radar (povinná tolerance) a 10km + je dobrá vůle měřitelů. Co se přestupku a bodů týče, tak pokud jde o jednoznačně prokázaný přestupek, nemusí proběhnou správní řízení s přestupcem, pouze je zasláno vyrozumění o sankci za přestupek, bez toho, aby bylo sděleno, že mu body náleží. Jinak u měření a focení, nelze rozhodnout bez správního řízení, protože na čele nemáte napsáno, jak se jmenujete a to, že je auto na někoho napsané, ještě neznamená, že ho v době přestupku řídil.

7 Tomáš Tomáš | 19. června 2007 v 13:58 | Reagovat

Je blbost řešit přestupky rok pozpátku! Pokud s autem jezdí více lidí, např. ve firmě nebo v rodině. Kdo si má pamatovat kdo jel s tím autem někdy v loni, pokud není na fotce dobře zřetelný obličej řidiče. Přestupky by se měly řešit do dvou týdnů. Když vymysleli systém měli domyslet i jeho realizaci.

8 Radek Radek | 19. června 2007 v 15:04 | Reagovat

Lukáši, PANTERE a Tomáši,

Jinými slovy (když se snažím číst mezi řádky), ve výše uvedeném článku z MF je tolik nepřesností (z nichž některé vy tři "uvádíte na pravou míru"), že se tím pádem z něj stává částečně "hoax" ?

(Docela by mne zajímalo, co na to onen novinář, který ho napsal.)

Samozřejmě bych byl moc rád, kdyby policie a zákony a úřady a vůbec veškerá byrokracie fungovala tak, jak vy popisujete, tedy ideálně.

Osobně ale věřím tomu, (a dění kolem nás mne v tom neustále utvrzuje) že v tomto "státě" je daleko pravděpodobnější obsah článku z MF, než vaše zidealizované komentáře.

Jinak by prostě nemohly existovat pořady typu "Politické harašení" nebo ještě lepší příklad "Občanské judo".

9 Lukas Lukas | 19. června 2007 v 19:21 | Reagovat

Bojím se, že budeš mít pravdu, Radku. A slovo "bojím" je myšleno v pravém významu slova. :-)

10 Josef 55 let profesionál Josef 55 let profesionál | E-mail | 20. června 2007 v 15:34 | Reagovat

Můj názor je, že bodový systém je většinou buzerace na řidiče a nepřináší očekávaný efekt. To je ukázáno na statistice o víkendech.  Policajti měří většinou v místech, která jsou bezpečná a přehledná. Tím, že jsou schování za křovím nachytají poze řidiče, kteří nejsou z okolí a neví, že je to jejich místo. Pomalá jízda v takovém místě nemá logiku. Aby se vše zlepšilo, je nutné napřed opavit značení tak, aby bylo pravdivé v dané situaci a využívalo se širšího sortimento značek a ne jen omezená rychlost ( 20,30,50) V obci, která je zarostlá křovím v délce x km se musí jet 50-kou a podobně.

Zajímalo by mne, kdo odpovídá a kdo je trestán za špatné značení. Řidič se najde vždy. Kdy se najde  ten, co to označil špatně, nebo nezrušil o víkendu značení, které je jen v pracovní den ?? Závěrem. Kdyby si Ti, co to vymysleli projeli republiku od západu na východ podle předpisu na služební jednání a ne s majáčkem, tak takovou blbost nepodepsali.

11 Martin Martin | E-mail | 21. června 2007 v 23:30 | Reagovat

Co mají znamenat ti lovci lebek v civilu s kamerou schovanou pod sakem ? vždiť oni nás chtějí dostat a žádná prevence ! je to k zblití ...

12 PANTER PANTER | 22. června 2007 v 8:40 | Reagovat

Tak bohužel musím konstatovat, že body za některé přestupky jsou doslovná hovadina, ale zase na druhou stranu, když jede blbec jednosměrkou a dostane jeden bod, tak je výsměch. Například se mi nezdá, aby se ve dne za zapomenutá světla dával bod, já osobně nezapomínám, ale stejně je to volovina. Co se týče řešení přestupku při překročení rychlosti v případě, že řidič nebyl zastaven na místě : Každý řidič je povinen znát totožnost osoby, které předává vozidlo do užívání, pokud totožnost nezná dopouští se přestupku, za který mu bude uložena pokuta. Lhůta na vyřešení jeden rok je proto tak dlouhá, aby osoba dlouhodobě vzdálená třeba 6měsíců měla možnost dohledat, kdo si vozidlo v její nepřítomnosti půjčil a sama se nevystavovala nebezpečí stíhání za přestupek. Kdyby byla jenom kratičká lhůta na vyřízení, tak se může celé měření zrušit a každý si bude dělat co chce. Co jsou lovci lebek nevím, ale co vím jistě, tak jsou kontrontroly na měření např. rychlosti, které mají za úlohu kontrolovat dodržování předpisů právě strážci zákona. Např. hlídka překročí rychlost a nemá zapnutý maják, oni jí napráší a už jede mašinerie a postihy. A to že kontroly jsou a velmi důsledné vím ze včerejška, kdy kontrola MVR ČR provedla kontrolu přístupů do databáze lustrací osob a prověřovala, zda -li byl přístup oprávněný či nikoliv. Namátkově vytáhla z databáze několik lustrací a provedla veškerá šetření. Pokud žádala lustraci MP, tak proběhlo šetření i u MP, zda-li skutečně žádala MP, čísla strážníků, kontrola pozic a činnosti strážníků, důvody a pod. Podle toho co vím, bylo vše na 1*.

13 V. Kašpar V. Kašpar | E-mail | 24. června 2007 v 13:36 | Reagovat

"...........A právě tím, že se řidič hned nedozví, že porušil předpis a bude mu za to přidělen bod, nefunguje zde úplně prevence, kterou si od.........."

jen bych dodal, že tento zákon o prevenci nikdy neslyšel. Koupil jsem si nové auto, chystám se na dovolenou, děti se svými zájmy jsou závislé na mém řidičáku a nejednou vyplouvají na povrch příhody těch co jim berou papíry aniž by se to dověděli včas a mohli si třeba dát pozor a jezdit jako idioti podle těch značek co jsou teď na silnicích. Normálně mám strach co se dozvím až si půjdu zjišťovat jak na tom jsem. Jezdím dosud bez jediné dopravní nehody (dřívávejc to bylo na spíš na medajli ), ale kdo na to občas trošku víc nešlápne, když je silnice prázdná. Teď pořád čumím co se kde děje, co kde visí a brzy asi budu bourat, takže nashle.

Zdravim ty nahoře co maj svý šoféry, kteří se daj kdykoli vyměnit.

14 Valerie Valerie | E-mail | 9. srpna 2007 v 21:06 | Reagovat

Také už mám dost bodů (a to se jen nasčítalo několik drobných přestupků). Mám strach z odebrání řidičského průkazu. Může někdo pomoci? NABÍZÍM TÉMĚŘ COKOLI!

email: Valeris@seznam.cz

15 Milan Milan | 10. září 2007 v 16:16 | Reagovat

Představím se - 40 let, živitel 5-ti členné rodiny, ročně cca 50 000 km. Neboural jsem vlastní vinou 12 let. Za rychlou jízdu jsem platil napsoledy někdy v r. 98.

Jezdím denně do práce přes úsekový radar. Za odbu od jeho instalace jsem tedy tímto úsekem projel cca 200x. Městská policie mě předvolala, naměřeno +12km/h. Říkám," OK, zaplatím." Navíc fotka jak do průkazu. Ptám se: "a nemáte tam ještě něco novějšího?" " Ne, ale 9 starších za stejný přestupek na stejném místě". " OK, proč jste mi nenahlásili hned ten první? Nastavil bych si tempomat méně, když jste tak hladoví". "Máme v tom bordel, je tam naměřeno skoro 30 tisíc aut denně". Odmítl jsem platit, vypovídat a odešel.

Takže najímám právníka. Pokud přijdu o řidičák, tak i o práci.  Stát přijde o cca 900 000, které odvedu na dani ze mzdy a soc.zdr. poj. Nezaměstnaný snad nebudu, každopádně ale odvedu dramaticky méně než dosud.

Opravdu bodový systém v mém případě zlikvidoval "piráta silnic"?

Budu se těm sviním z MP bránit, jak to jen jde.

16 Jirka Jirka | 12. září 2007 v 20:39 | Reagovat

Jezdím dost, dá se říci, že je jen otázka času kdy a za co přijde předvolánka. Podotýkám, že nejsem pirát silnic. Z výše uvedených komentářů mi není jasné, jak může řidič dostat trestný bod za přestupek, který s ním nikdo neprojednal a neřešil? Mají na úřadech nějaké kouzelníky, kteří dle vozidla určí i řidiče - přestupce? Dopravní přestupek řešený na místě nebo oznámením a je-li bodový, tak může každý řidič odtušit možnost získání bodu či bodů.

Proto jsem překvapen tvrzením, že při přestupkovém řízení se řidič či řidička dozví, že má již více bodů v kartě řidiče.

17 Soňa Soňa | 15. září 2007 v 16:38 | Reagovat

Tenhle celej system je silenost.Nechapu proc mam platit pokutu a jeste mi odeberou body.2tresty za 1prestupek. Na vse maji rok, takze kdyz pak jdete 1prestupek zaplatit, tak se na Vas policidsta(tka usmeje a sdeli Vam,ze mate uz treba 3.Co se bodu tyce,tak ani sami nic nevi.Musite jet prestupek vyresit tam,kde jste ho zpusobil.Klidne pres celou republiku.Ty co jezdi opravdu jako prasata,tak maji stejne vetsinou stesti.A nektery ridici diky jejich strachu delaji na silnici jeste vetsi chaos.A kdyz se zeptate na body, tak Vam reknou,ze se mate zeptat na svym urade,kde mate bydliste,ze to oni netusi.Vyborne propojeny.Je videt,ze se na tom uzivi opravdu hodne lidi.A taky nechapu,jak mi muze nekdo vzit body bez meho vedomi,jak pisi nekteri nahore.Dokud nebyl prestupek projednan,tak je to blbost.Jak muzou vedet,ze jsem auto ridila zrovna ja?JInak je urcite vyborny vzpominat, kdo to auto zrovna pred 8mesici ridil.Mne prisel dopis za 8,5 mesice od prestupku.Moc pekny.Sice malinkej trest,ale pobavilo mi to.Body jsou k nicemu.

18 Milan Milan | E-mail | 19. září 2007 v 21:05 | Reagovat

Soňo, správně se ptáte, jak mám může vzít body bez Vašeho vědomí.

Zapoměla jste si odpovědět, že nikdo. Většina příspěvků pramení z neznalosti příslušných zákonů. Třeba Milan, udělal dobře, že si hledá právníka, páč ten mu pomůže. Vždyť fotka "Navíc fotka jak do průkazu" je přeci uplně někoho jiného, a záznam obličeje NEmůže dělat každý kdo chce.

19 chlumak chlumak | E-mail | 26. září 2007 v 14:28 | Reagovat

Milane,  jsem na tom úpně stejně, jako bych to psal já, akorát mě neřekli, že to projednají ve společném řízení a tak ted' bojuji s odvoláními jak na MP tak na MÚ. Porušili vůči mě hned několik zákonů a neučinili procesní úkony, které jim náleží, tak to snad dopadne...

20 me bitch me bitch | E-mail | 17. října 2007 v 10:17 | Reagovat

Tak to je fakt kocourkov..takže člověk projede Phou a má po řidičáku a ani o tom neví?

21 Milan Milan | E-mail | 18. října 2007 v 19:47 | Reagovat

tak to opravdu není, ale pokud to někdo chce dokázat nechat si sebrat řidičák, tak se to opravdu dá zvládnout.

22 lada lada | 25. října 2007 v 15:25 | Reagovat

no ja jsem jednou dostal pokutu  a bod za odbočeni v zakazu s pokutou jsem souhlasil a zaplatil pote jsem se jel podivat kde znacka byla a hups žadna tam nebyla to se DP v doksech opravdu povedlo :) dalši co se mi hnusi je radar postavenej 1M od cedule obce to to mam z 90 zaflekovat na 50 stich sem to bohužel jen na 60 za 1000kc hlavne že oni rychlost dodrzuji :)

23 Milan Milan | E-mail | 26. října 2007 v 19:43 | Reagovat

Lado, je to vaše chyba. Ta poslední věta je vymyšlená, nebo odposlechnutá?

24 lada lada | E-mail | 3. listopadu 2007 v 16:12 | Reagovat

nevim proč maji se sem psat zkušenosti a ne pohadky tak nevim proc bych si to měl vymejšlet

25 Road rebel Road rebel | 24. prosince 2007 v 13:28 | Reagovat

Jste obyčejná banda kokotů a vymrdaných židovských amatérů.Kdyby na silnicich jezdili jen dobří řidiči, tak můžeme jezdit v obci i 100km.Ale, že tady máme kundy, který svý auta nezvládají, tak máme po piči i ti co jezdi v obci i 180km:))))))mám vás a vaše zákony v prdeli já mám řidičáků 5, tak si ho běžte honit.

26 lada lada | E-mail | 3. ledna 2008 v 21:31 | Reagovat

Bodový systém ten nemá logiku větší nesmysl snad nikdo ještě nevymyslel.Já také jezdil z povolání pomalá jizda je vzlášt nebezpečná hlavně tet při husté dopravě,ta se hodila tak na 70 neb 80 léta.To kdo vymyslel ten zákon nebyl při smyslech tyto odborníky by měli dát k soudu a potrestat je za spachaní trestnýho činu na řidičích.

27 láďo, láďo, | 5. ledna 2008 v 17:52 | Reagovat

ty jsi nějakej inteligent, viď ???

28 Tomáš Tomáš | Web | 8. ledna 2008 v 10:11 | Reagovat

Road rebel: Jedinej kokot jsi tady ty. Debila nenapraví nikdo, ale schizofrenie je nemoc, kterou léčí v Bohnicích, takže ti doporučuju návštěvu. Neboj, léčí to bezbolestně.

29 ondra ondra | 14. února 2008 v 14:19 | Reagovat

Jel 69 km hodine a byla mi udělena blokova pokuta  a dva tresny body zachytil  mně radar rychlost mi neukazaly pokutu sem zaplatil na miste pokut zaplatim pokutu na miste bude mi jeden bod nestržem je to pravda?

30 Saly Saly | 14. února 2008 v 20:02 | Reagovat

BODOVY SISTEM JE TAK DOBRY JEN PRO BUZERANTI KTERY ZABODOVALY U FRAJERA V POSTELY A NE NA SELNICICH JETO PIČOVINA AT DAVAJ BODY ZMRDUM KTERY CHLASTAJ-NEBO FETAKUM A NE LIDEM KTERY JEZDY V KLIDU A POHODE MNE DVAKRAT NA BOURALY A JIM  DALY POKUTU A JEZDEJ DAL AMNE TO MALEM STAL ZIVOT TAK JAK BODOVY SISTEM ?

31 Karlos Karlos | 25. února 2008 v 18:36 | Reagovat

Saly, nevyučuješ češtinu ??? :-))))

32 SUD SUD | E-mail | 17. března 2008 v 18:14 | Reagovat

Někdy na konci loňského roku jsem slyšel v TV,že bude moožno si zkontrolovat

stav bodů na internetu. Mnělo to být někdy od dubna 2008.Co je na tom pravdy.Nebylo by to špatné.

33 red red | E-mail | 27. března 2008 v 11:34 | Reagovat

rad bych se dozvedel co je prvdy na tom ze se da po odebrani ridicaku z duvodu dosazeni hranice 12 bodu zazadat v polovine trestu o prominuti zbitku tak jako u zakazu rizeni diky

34 petr petr | 3. dubna 2008 v 16:52 | Reagovat

dobry den chtel jsem se zeptat jesli se po odebrání ridicáku po odectení 12 bodu posílají porád pokuty např.z radaru dekuji petr.

35 petr petr | 3. dubna 2008 v 16:54 | Reagovat

co s tim kdyz sem rok nedostal pokutu a pak mi zacne chodit dopis za dopisem z radarů ¨kdyz prijdu o papiry co se deje se zbitkem pokut

36 HOWARD HOWARD | E-mail | 17. dubna 2008 v 23:38 | Reagovat

Bodový system- OK,ale trestat max.do 6měsíců ne do 1roku.A tady by měli mít úředníci možnost nahlídnout do databáze "Povinn.ručení",kde by rychle zjistili,kdo bourá a kdo ne (podle bonusu), no a když někdo 10,15let nebourá,tak boduju SAKRA jinak,než když se někdo válí co půl roku !! Tím by se to lezení Langera do "Pojšťovacích prdelí" naplnilo a bylo by to FER...

37 vw.en vw.en | 13. srpna 2008 v 20:33 | Reagovat

Na tento nápad mohl přijít jen blb,který neví roupama co dělat!! Beru,jezdí se v čechách nebezpečně a je potřeba to trestat - no ale takhle je to buzerace a možnost pro uplácení policie,která má žně. Berou body za blbosti a pokud poldu naštvete,tak má zákonem umožněnou vaší řidičskou likvidaci. Hnus a bordel!!!!!!

38 Michal Michal | E-mail | 16. srpna 2008 v 2:28 | Reagovat

Nevím jak vy všichni, ale já si myslím, že policie je poslední mafie v čechách, znám několik "verějných činitelů" a ti mají svou taxu "20 000Kč". Já na ně kašlu mám UK řidičák , který mí můžou max.vrátit a zakázat 1 x rok řízení v ČR. Lidi nadávají na na rychlou jízdu, ale zapomínají, že prvotní je nepozornost. Ti co si myslí, že když pojedou 20-40Km/h, kde je padesátka, tak ať si předčtou vyhlášku o plynulosti provozu. Nazdar a Všem držím palce, mafiánům a výběrčím daní smůlu.

39 Pitrson Pitrson | E-mail | 2. října 2008 v 11:46 | Reagovat

Dne 5.9.2008 (pátek) jsem vezl svého syna  na chirurgickou ambulanci v Holešově . Dne 4.9.2008 ve večerních hodinách se bolestivě zranil na krku o natažený drát přes silnici, do druhého dne se mu přitížilo a měl velké bolesti páteře a dělalo se mu nevolno! Z toho důvodu jsem mněl obavy o zdraví svého syna a snažil jsem se co nejrychleji ho dopravit k lékaři na polikliniku v Holešově!  V ulici 6. května Holešově mne zastavila policejní hlídka města Holešova, z důvodu překročení stanovené rychlosti v obci o 21km/hod. Na výzvu policisty jsem zastavil a upozorňoval jsem na to, že se omlouvám ale vezu svého syna na chirurgickou ambulanci z úrazem krku! Upozorňoval jsem ho že synovi není dobře a pospíchám aby dostal lékařské ošetření !!Policista usoudil že než vypíše pokutu tak syn tu chvíli vydrží! Musel jsem vystoupit z vozu , vypnout motor,a čekal jsem ! Znovu jsem mu připomínal že synovi není dobře, a že jsem v rozrušení nevědomky překročil rychlost z obavy o jeho zdraví!! Policista mně odbyl s tím že jsem si měl zavolat sanitku a že ho to nezajímá!  Po několika minutách mi vypsal pokutový blok na 2500kč a 3b-. pak mi vrátil doklady s tím že mám spěchat pomalu? Rychlost jsem překročil neúmyslně a v rozrušení( šlo mi o zdraví člověka , mého syna!) nikoho jsem tím neohrozil ani nezpůsobil jakoukoli škodu!!  Nabyl jsem přesvědčení že policie nepomáhá ale slušného občana této republiky jen bezohledně buzeruje, a nikomu na člověku nezáleží!!!!!

40 Jiran Jiran | E-mail | 24. prosince 2008 v 22:53 | Reagovat

Rád bych se dotvěděl způsob, jak postupovat proti tomu, že mě výpis na poště oznámí, že mám třeba 5 bodů, z toho jsou třeba 3 o kterých vůbec nevím. Nějak se mi nechce souhlasit s tím, že by mi je někdo přivařil, aniž by mě o nich informoval a já se také patřičně nemohl hájit, protože si myslím, že co přidělení bodu, to jistá částka - pokuta. Pokud to tak neni, tak amen s námi i s panem hlavou tohoto zákona - panem Šimonovským z KDU-ČSL. Druhou věcí, kterou jsem doposud nepochopil, je to heslo na policejních vozech: Pomáhat a chránit ...

41 robert robert | 10. června 2009 v 14:21 | Reagovat

vlada čr po nas chce aby sme platili zato ze jezdime v aute ale nekouka na to na jakych silnicivh v eu mame nejhorsi silnice  at se staraj oto aby tu byli silnice po kterych se da jezdit ane přeskakovat...

42 Irina Irina | 7. července 2010 v 15:32 | Reagovat

Pri predjizdeni za mnou jela policie, jelikoz nebyli ve svem aute "pomahat a chranit" nedoslo mi, ze by to mohli byt oni, predjeli me, zastavili, dali mi pokutu, auto prede mnou, ,ktere jsem v obcipredjizdela jelo 54, ja pri predjizdeni 59, kdyz jsem se zeptala jestli mi odectou body, rekli mi, ze mi zadne body neodectou, ze zaplatim jen pokutu, je to vubec mozne, ze by me nenahlasili, kdyz tady ctu, ze to policie hlasi na urad a vic uz to neni jejich problem?

43 jenda jenda | E-mail | 22. února 2012 v 23:00 | Reagovat

Takže bodovej sistem je uplně na píču podnikam a jezdim denně ix a ix km až jsem se vybodoval jelikož jsem si nevybral poštu tak jsem nevěděl že jsem o ně přišel pak jedu po varech a zkurvený benga to bylo v červenci no po 6 měsicích předvolánka na úřad zákaz řizenína rok a 25 litru pokuta pak mě ty kundy chytli v bagru jednou v Mostě po druhý v Praze pokuta 32 tis další zakaz na 14 měsicu a v druhým případě rok na pět let podmínka uběhnul měsíc a muj řidič mi ukrad auto a zdrhnul na Slovensko benga že nespachal žádnej trestnej čin protože byl můj řidič a mohl se třeba zdržet tak ja koupil octávku a kundy z píčený benga zas mě měli no dostal jsem sto tisíc pokutu nebo půl roku v teplákach no už se to kráti ještě pul roku a snadmi je vrátěj takže bodovej sistem je a bude na píču zdraví Vás Jan Urbanec a češtinu mám taky v piči čus

44 Dan Dan | 8. března 2012 v 20:45 | Reagovat

Normalne si udelejte ridicak v Andore nebo treba Mexiku, k tomu Mexickej mezinarodni a celej nahnutej ceskej system se Vas netyka, delam to tak porad, rezidenci v Mexiku je lehky zridit. Normalne hprsi jak za totace s ridicakama.

45 Dan Dan | 8. března 2012 v 20:53 | Reagovat

BTW, v Andore muzete dostat i rz na auto, vse jde vyridit i postou. Ted uz je mi jasny, ze v 83 jsem neutikal nadarmo. LOL

46 JOsef JOsef | 21. března 2012 v 22:11 | Reagovat

POLICAJTUM LOPATY A ROBOTY PŘIDAT A NE BUZEROVAT!!!!!!

47 cialis_online cialis_online | E-mail | Web | 8. května 2014 v 21:14 | Reagovat

Hello!

48 barger barger | Web | 21. června 2015 v 4:50 | Reagovat

pujcky online ihned jaroměř O_O

49 CLIFFORD CLIFFORD | Web | 7. září 2016 v 12:31 | Reagovat

pujcim gril na sele olomouc :-)

50 BenyX BenyX | E-mail | 16. ledna 2017 v 18:40 | Reagovat

I found this page on 15th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it is not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Simply search for:  pandatsor's tools

51 MoisesHoady MoisesHoady | E-mail | Web | 17. dubna 2017 v 3:47 | Reagovat

cialis e viagr

      <a href=http://onlinecialisrxd.com/>online cialis</a>

    <a href="http://onlinecialisrxd.com/">buy cialis</a>

    20mg price cialis

52 DemidHoady DemidHoady | E-mail | Web | 29. května 2017 v 0:32 | Reagovat

cialis soft generik

      http://buygvcialisonline.com/ - generic cialis

    <a href="http://buygvcialisonline.com/">order cialis</a>

    comprar cialis barat

53 AlexeyHoady AlexeyHoady | E-mail | Web | 2. června 2017 v 23:31 | Reagovat

cialis generique quel site

      http://cialis10mgonlinez.com/ - cialis

    <a href="http://cialis10mgonlinez.com/">cheap cialis</a>

    only here cialis non generic

54 ValyaHoady ValyaHoady | E-mail | Web | 26. srpna 2017 v 19:26 | Reagovat

best rated onlin cialis

      http://buycialisonlineji.com/ - buy canadian cialis

    <a href="http://buycialisonlineji.com/">canadian cialis</a>

    cialis 5mg kaufen uber apo

55 MoisesHoady MoisesHoady | E-mail | Web | 23. září 2017 v 5:37 | Reagovat

houston viagra

      <a href=http://buycxviagra.com/>viagra generic</a>

    <a href="http://buycxviagra.com/">viagra</a>

    buying real viagra

56 OsmininaHoady OsmininaHoady | E-mail | Web | 8. listopadu 2017 v 19:39 | Reagovat

best food to take with viagra

      <a href=http://viagrahsk.com/>generic viagra online</a>

    <a href="http://viagrahsk.com/">buy viagra online</a>

    viagra duree

57 Timothyhek Timothyhek | E-mail | Web | 12. ledna 2018 v 22:11 | Reagovat

Earn on the Internet from $ 5000 per day, do not strain, the details are here: http://pagebin.com/j0aX0Ma1

citibank credit card balance transfer checks, ways to make extra cash uk, how to make money online using smartphone, can you make money selling ebooks online, how to win money poker online, how to improve at online poker, how to make money online legit 2014, yorkshire bank credit card balance transfers
, how do i make money in india, how earn money online in nepal, online casino engines, how can i make money by taking surveys online, how to earn money from home part time job, atlantis casino online video slots, can u make money in forex trading, make money online 13 year old uk, how to reset play money on pokerstars, how to make money on the side as an accountant, how much money can apps make from ads
, check my moneygram transfer, online casino gaming, fast ways to make money in houston, online casino dealer hiring in rcbc 2016, how to make money in south africa 2016, make money online selling clothes, ways to make money real estate, how to make money for playing games

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama