Stanislav Huml: Země potřebuje akceschopnou policii

27. ledna 2007 v 20:28 | Lidové noviny ; TL |  Policie jako vzor
Česká policie potřebuje smysluplnou a kvalitní reformu. Těžko ji však může efektivně provést policie sama. Bafuňáři budou vždy hájit svá teplá a zbytečná místa. Budou vetovat všechny tlaky ke zřízení metropolitní policie. Sloučení městské a uniformované policie státní je přitom cesta k pokroku a profesionalitě nejenom v Praze. Samospráva by měla mluvit do způsobu dohledu nad veřejným pořádkem a dopravou.

Byl by tu alespoň někdo, komu by museli skládat účty ze své práce. Stejné veto od bafuňářů přijde i v případě zeštíhlení ředitelských a náměstkovských míst.
Je třeba něco udělat s územními celky. Okresy už nejsou, policejní ředitelství v okresech fungují vesele dál. Centrální útvary mají žalostné výsledky a nesmyslně velké počty policistů s vysokým platem. Náčelníků je ve sborech jak u indiánů. Je příležitost to všechno změnit. Zrušit starou strukturu, vytvořit novou, efektivní, a na nezbytná velitelská místa vybrat výběrovým řízením jen ty opravdu nejlepší a zapálené pro práci. Neakceschopná a otrávená policie je to poslední, co tato společnost potřebuje. Je nutné to zásadně změnit. Jinak budeme na 158 volat zbytečně a začneme se bát.
-------------
Mám rád názory pana Humla. Škoda, že vysoce postavení policisté, kteří nelobují a nehrabou jsou pod tlakem nuceni opustit svá místa. Pan Huml je podle mého názoru velmi chytrý a schopný člověk, a být ve vedení policie více lidí jeho povahy a především schopností, byla by policie na dobré cestě k profesionalizaci. V současné době mám ale opačný pocit. Dokud budou ve vedoucích pozicích lidé jako ppor. Pavel Simurník, akceschopnosti se asi nedočkáme :-(
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (195)
Zobrazit starší komentáře

101 Pčr Pčr | 4. července 2007 v 14:06 | Reagovat

uz se tesim na reakci Heleny.....:))

102 Helena Helena | 13. července 2007 v 1:27 | Reagovat

To Pčr: Tak jo, podle mě je práce pčr rozhodně smysluplnější- v čr kde mp funguje tak jak funguje- podle nového zákona.

Mp by se podle mě neměla starat o dopravní přestupky- na to je dopravka - je sice obdivuhodné, že kdekoli po centru prahy zastavím v zóně- (pro mimopražsské  je to většina míst v centru ke není placené ani jiné parkoviště- kdo nemá parkovací kartu nesmí v té části prahy vůbec parkovat- koupit jde jen v místě bydliště, zón jsou ale desítky- tzn. i kdybych si jí chtěla koupit nejde to- to by mě zajímalo, jakou by měl kdo radu na tohle- kromě chůze pěšky) mám za stěračem lísteček do 30 vteřin, když ale jedu občas městskou, jezdívaj tam úplně v pohodě stále stejné skupiny kapsářů, mezi stanicí člověka oberou- on vyběhne na stanici a křičí o pomoc- kde nic tu nic- stále stejné stanice a stále stejní kapsáři.Hlavně že dopravní kontrola je na každém kroku, možná by to chtělo přehodnotit priority.

To jste čekal jako co? Že se rozbrečím a budu se hájit- já přece nehulím a nepiju? Je mi úplně jedno, co si o mě člověk vašeho typu myslí- naopak jsem ráda že se neshodneme. Já si zas myslím o vás že patříte mezi policisty typu-" já jsem policista a kdo je víc "Je fakt že občas po návratu z pařby taky napíšu nějakou blbost ale střízlivá zase nemám na to číst příspěvky policistů typu - žij striktně podle zákona a nic se ti nestane- z toho se mi chce zvracet víc než z alkoholu. Vždyť ani jeden z nich to nedělá, jen to radí ostatním. Ať alespoň mlčí.

103 Helena Helena | 13. července 2007 v 1:31 | Reagovat

To Gogo Ps: mám mezi policisty i kamarády a jsou to v pohodě lidi- dokážou si udělat srandu sami ze sebe, zasmějou se dobrýmu vtipu o policajtech a neberou sami sebe jako střed vesmíru-vy k nim ale zjevně nepatříte.

104 gogo gogo | 16. července 2007 v 13:59 | Reagovat

Pro HELENU :  No nevím, ale jak tady píšeš tvoje příspěvky tak si myslím, že tvoje úroveň myšlení je tak 10-letého dítěte. V Praze chybí v současné době 3500 policistů PČR a kdyby se zrušila MP, tak je konečná. Mně nevadí ani MP a PČR  jako tobě.

105 Helena Helena | 19. července 2007 v 2:31 | Reagovat

To Go gogo pčr mi nevadí a nikdy jsem neřekla že jo- naopak, ani mp by mi nevadila- jen si myslím že místo aby pomáhali dopravce(podle nového zákona), mohli by se zabývat tím, k čemu byli původně určeni.Je sice hezký, že po cestě autem  přes prahu mě zastaví dvakrát dopravka a jednou mp, zatímco v socce se prohání bandy rumunů a občanů tmavší pleti (kapsáři) úplně beztrestně- to podle mne není v pořádku.

106 Pčr Pčr | 21. července 2007 v 18:40 | Reagovat

Samozrejme, ze to neni v poradku, suplovat zbytecne praci nekoho jinyho, ale jak pise gogo na obou stranach jak u Pčr tak u MP chybi spousta lidi a naborovy kampane typu "hledam partaka" nebo "stan se prazskym straznikem", ani zdaleka  nepokryjou pocty lidi, kteri odejdou...a dokud se nezmeni legislativa tak tenhle trend se jen tezko zastavi.A nebyt v Praze MP, tak je bezpecnostni situace daleko horsi, protoze co pokryje MP by v soucasny dobe Pčr jen tezko zvladla.To je bohuzel smutna skutecnost, ktera se jen tezko zmeni.....

107 Helena Helena | 22. července 2007 v 1:58 | Reagovat

To Pčr: Do toho nevidím, jen mi zkrátka připadá že dopravka- alespoň co se týče prahy nedostatek zaměstnanců nemá a že mp je potřeba jinde než rozdávající parkovací lístečky.

108 Pčr Pčr | 22. července 2007 v 10:48 | Reagovat

Prave v Praze je ten nedostatek policistu nejvetsi....navic pada v uvahu myslenka, ze konkretne v Praze se dopravni policie uplne zrusi, protoze MP jiz disponuje velice slusnymi pravomocemi co se dopravy tyce

(odtahy, mereni rychlosti, zastavovani vozidel pri podezreni ze spachani prestupku...). Dokonce by se mely v novelizaci zakona o provozu na pozemnich komunikacich objevit dalsi pravomoci MP, napr. reseni drobnych dopravnich nehod. Jak to doopravdy nakonec bude nikdo nevi, ale pravda je, ze MP bude postupne ziskavat vetsi pravomoci at se nam to libi nebo ne. Ale nemohou za to ti straznici na ulici ale nasi legislativci, kteri namisto poradnyho sluzebniho zakona vymejsleji kudy tudy cesticka.........

109 Helena Helena | 26. července 2007 v 3:23 | Reagovat

Ono je v podstatě úplně jedno, jak se jmenuje oddělení který řeší dopravu. Pokud zruší dopravku nic proti, ale kdo pak bude dělat práci Mp? Dokud skoro žádné pravomoci co se týče dopravy neměli, dělali pochůzky po centru a občas se stalo že byli ve správný čas na správném místě. Od té doby co je dostali jsem na takových místech jako hlavní nádraží, muzeum atd. neviděla žádného mp kontrolujícího osoby, jen prochází zaparkovaná auta a rozdávají parkovací lístky.Teď to už stejně jsou v podstatě 2 dopravky a naštěstí už sockou nejezdím, tak mě kapsáři a podobní neděsí- je sice úžasný že téměř každý kdo zaparkuje v centru- (pokud tam nebydlí nesmí zastavit nikde) a pár placených míst je beznadějně plných, dostane do minuty pokutu, ale říkám si jestli to nechybí jinde?

110 Pčr Pčr | 29. července 2007 v 19:40 | Reagovat

Samozrejme, ze MP chybi jinde, jenze zavedeny carkovy system nuti strazniky k plneni danych norem a vyplnovani statistik. Ve statistikach se vyplnuji kolonky rozdanych listku za zakaz zastaveni, stani, zakazu vjezdu.....atd. Nikde nejsou kolonky na cinnost typu: pocet pomoci starym lidem, kteri upadli doma a nemuzou se zvednout a podobne...z toho totiz neplynou penize, kdezto z pokut za dopravu vice nez dost. Ona MP neni vubec spatny napad, jinde ve svete funguje perfektne, jenze v cechach to nabralo uplne jiny smer: penize penize penize.....bohuzel.

111 gogo gogo | 29. července 2007 v 20:50 | Reagovat

pro HELENA

Tak to si Heleno zajdi na hlavní nádráží v Praze a strážníky tam uvidíš.Já, když jdu okolo tak je tam vždy vidím. Jinak PČR  v Praze je na tom hodně špatně chybí jí lidé a jejich technické vybavení také není na úrovni. Je taky jasný, že primátor Bém prosazuje zřízení METROPOLITNÍ POLICIE, která by sloučila městskou, pořádkovou a dopravní policii, spadala by pod magistrát a má to také smysl. Město Praha má na to dost financí a  v pohodě by to pokryla, na rozdíl od ministerstva vnitra, které stále brečí, že nejsou na nic peníze

112 Helena Helena | 3. srpna 2007 v 1:27 | Reagovat

To Gogo: Já tam nechodím, ale jezdím Opletalkou- občas tam jezdím někoho vyzvednout. Na hodinách přetáhnu 2až 5 minut a v 9. z 10 případů mám pokutu. Po Hlaváku zrovna chodí, to je pravda, ale v poměru velikosti placeného parkoviště a hlaváku(park, nástupiště, hala atd.) jich víc projíždí zaparkovaná auta na hodinách než romy prodávající drogy.

V ulici kde bydlím jsou každý druhý den v noci vykradená auta stejným stylem, to nikdo nehlídá, ale ve dne jsem jednou dostala pokutu za parkování za rekordních 45 vteřin. Zkrátka určitě se mp věnuje víc parkování než ochraně občanů, od doby co má tu pravomoc, jak říká Pčr. kvůli penězům a mě to strašně štve-když vidím turistu, na zastávce tramvaje, jak volá o pomoc že ho okradli a mp nevšímavě o kus dál vypisuje parkovací pokuty, je to smutný.

113 Helena Helena | 3. srpna 2007 v 1:31 | Reagovat

Ps: zčásti možná proto že jsou pokuty za parkování za odměny a zčásti proto že nerozumí.

114 gogo gogo | 3. srpna 2007 v 12:47 | Reagovat

To HELENA :

A kdo by to měl hlídat tvůj majetek ? Konkrétně auto ? Máš auto, tak si zaplať  hlídané parkoviště. Plno mých známých ho má a má klid. sice nemá auto před domem, ale vyplatí se to. Proč také nejdeš na policii ČR říci, aby dali více policistů k Vám do ulic ? Přesně tohle udělal můj kolega v práci a Ti mu řekli, pane my bysme rádi, ale nejsou u policie ČR lidi, co máme dělat. Mám kamarády u MP i PČR , ale žádné odměny za pokuty nemají.  On to bude asi širší problém.........

115 Helena Helena | 4. srpna 2007 v 23:43 | Reagovat

To Gogo:Kdo by měl hlídat můj(a všech ostatních lidí) majetek? Co třeba alespoň pětina těch mp, kteří teď vypisují pokuty za parkování? V ulici kde bydlím je vypsaný parkovací lístek max. do 3 minut když někdo zastaví kde nemá a každý druhý den identickým způsobem vykradené auto, už hodně měsíců.

Auto mám a hlídané parkoviště bych si ráda platila, bohužel jediné v okruhu několika km je patrové, s výtahem a není tam levnější auto než 2 roky starý bavorák.Pokud bych parkovala v jiné čtvrti a jezdila sockou, rovnou bych mohla chodit pěšky, vyšlo by to nastejno. Takže všichni policisti kteří sem píší příspěvky lžou a není pravda že mají odměnu za každou vybranou pokutu, ti lidé se jen snaží dělat zajímaví?

116 Karlos Karlos | 5. srpna 2007 v 12:00 | Reagovat

Policisté skutečně nemají odměnu za každou vybranou pokutu, to vám zase někdo nakukal, nebo jste to viděla v televizi? Je tu někde na této diskuzi příspěvek od policisty, který by říkal, že má odměnu za každou vybranou pokutu?

117 Pčr Pčr | 6. srpna 2007 v 21:19 | Reagovat

Heleno, kdyby meli policiste nebo straznici odmenu za vybrane pokuty tak teprve potom by ridici poznali co znamena slovo buzerace....a jak pise gogo on je to opravdu siroky problem a dost tezko se to chape, pokud do toho nevidis.

118 gogo gogo | 7. srpna 2007 v 13:50 | Reagovat

Přesně tak kdyby měli policisté nebo strážníci z pokut  procenta a stačilo by jenom 10% , tak se z toho lidi jak se říká " POSEROU " , protože by potom začal hon na čarodějnice.A to by začal hned první den, žádná tolerance , prostě nulová tolerance. A tohle mi říkají jak MP tak PČR. Já bych na měsíc dal všem MĚSTSKÝM POLICIÍM v republice dovolenou a pak by bylo vidět co to udělá. Ve velkých městech totální chaos a v Praze úplný bordel . Chtěl bych vidět jak by to státní policie všechno stíhala, odtahy, botičky, odchyty zvířat, rvačky v hospodách, měření rychlosti a další věci. Tohle mi všechno řekli kámoši od MP a PČR.

119 Pčr Pčr | 7. srpna 2007 v 21:43 | Reagovat

To by bylo moc zajimavy dat MP na mesic dovolenou.....teprve potom by lidi poznali jak moc by jim ty "nevzdelany blbove" chybeli....ale to se bohuzel nestane...at je to jak chce, tak v dnesni dobe to proste bez MP nejde. Naopak, MP se bude rozrustat a dostavat stale vetsi pravomoce.

120 Helena Helena | 8. srpna 2007 v 3:18 | Reagovat

To Pčr,Gogo, Karlos: Fakt se na tenhle problém v téhle diskuzi několikrát narazilo, jestli ten kdo to sem psal byl policajt nebo ne se nepozná, nicméně: frajer co se na něj začala lepit policie v civilním autě přidal, protože ho znervózňovali- pak ho zastavili a dali mu pokutu a někdo jiný mu odpověděl, že to je proto, že mají limit, který musí denně splnit, pokud chtějí mít tomu odpovídající platové ohodnocení- tj. jeden za všechny na které si vzpomínám. Ale vím na 100% že v téhle diskuzi se už na tohle téma několikrát naráželo, řidič vždy psal jak ho pokutovali a nějakou blbost a nějaký policista psal že to dělají aby dodrželi limit pokut, které musí za službu dodržet. Fakt to nestíhám hledat článek po článku, ale jestli se vám chce,tak je to tady dost diskutované téma.

121 Helena Helena | 8. srpna 2007 v 3:19 | Reagovat

Ps: Nebo se zeptejte Tomáše, ten to má jako autor zmáklý, o čem se tu psalo a o čem ne.

122 Pčr Pčr | 8. srpna 2007 v 10:09 | Reagovat

"frajer co se na něj začala lepit policie v civilním autě přidal, protože ho znervózňovali"....Heleno, pokud se nekdo necha vyprovokovat k rychlejsi jizde, tak nema za volantem co delat a nasledky si ponese sam, to zaprve a za druhe, s temi limity to neber tak vazne...mluvim z mnohalete praxe jak u Mp tak u Pčr, takze reci typu "jedna baba povidala" nejsou pravdivy. Znam spoustu kolegu, kteri misto toho aby si pri jednani s prestupcem stali pevne za svym, tak svaluji vinu na vedeni a ze za tu pokutu vlastne ani nemuzou, ze to maji narizeno z vyssich mist....je to smutny ale je to fakt. A taky bych chtel videt nejaky narizeni nebo rozkaz, kde je receno neco o limitech.

123 Helena Helena | 9. srpna 2007 v 3:28 | Reagovat

To Pčr: v něčem máte pravdu a v něčem ne, je to sporné, ale záleží na konkrétním případu a dá se to vykládat různě- také kolikrát, když se na mě někdo přilepí přidám že ten za mnou si ani nestihne kde jsem mu zmizela a jindy to zas zabrzdím, tak že má co dělat aby to ubrzdil a přesto si nemyslím že za volant nepatřím. Denně potkávám desítky takových řidičů, nalepí se na vás jak to jen jde a kličkuje doprava a doleva, přesto že před vámi jede 10dalších aut s rozumnými rozestupy, takže i kdyby jste mu vy uhnul, nemá kam jet rychleji. Přesto si nemyslím, že kvůli tomu nepatřím za volant a ani že tam nepatří řidiči začátečníci, které to znervózní tak že uhnou- nikdo učený z nebe nespadl (všichni jsme se museli vyjezdit) a i ten, kdo nemá řízení "v krvi" a vyjezdí se se postupně  může stát dobrým řidičem.

Ten příspěvek tady- pokud to tak bylo mluví v neprospěch policistů- pokud toho řidiče vyprovokovali k tomu aby přišlápl plyn- nemuselo to být o moc, mohl zrychlit podvědomě o 15,20 km/h aby mu mohli dát pokutu tak to byli ubožáci.

124 Pčr Pčr | 9. srpna 2007 v 11:51 | Reagovat

Samozrejme, ze se nikdo ridicem nenarodil a kazdy se to musi naucit, ale od toho je tu autoskola a ne bezny provoz. Statistiky dopr. nehod to jen potvrzuji. Vzdyt dnes dostane ridicak opravdu kazdy a to je chyba. Pokud nekdo nezvlada rizeni vozidla s prehledem a v klidu, tak nema co delat za volantem. To je muj nazor a pevne si za nim stojim. Pokud by to tak skutecne bylo, potom by pocet DN rapidne klesl. Nikdo totiz nechce slyset tu skutecnost, ze ridic je daleko nebezpecnejsi nez drzitel zbrane....

125 Helena Helena | 16. srpna 2007 v 2:07 | Reagovat

To Pčr: To zas záleží na konktrétním případu, samozřejmě někdo kdo si plete brzdu s plynem za volant nepatří ale po základních hodinách v autoškole nemůžou všichni jezdit jak Schumacher. Zkušenosti se získávají praxí a i když se někdo v autoškole naučí jezdit sebelíp, zkušenosti jsou zkušenosti.

126 Helena Helena | 16. srpna 2007 v 2:10 | Reagovat

Ps: Se zbraní je to to samé. Znám lidi kteří maj zbraň bez zbrojáku a jsou v pohodě a znám lidi kteří zbroják maj a v opilosti střílí z mostu na kachny a tak pod. Nemůžete lidi škatulkovat, je to různé případ od případu.

127 bicak bicak | 17. srpna 2007 v 22:28 | Reagovat

for Helena

to bych rád věděl kolik znáš lidí kteří maj zbraň bez zbrojáku...a jsou v pohodě

128 Karlos Karlos | 20. srpna 2007 v 16:43 | Reagovat

Bicak

On se tim jistě každý chlubí, když drží zbraň nelegálně...:-)

129 Pčr Pčr | 23. srpna 2007 v 18:27 | Reagovat

"Znám lidi kteří maj zbraň bez zbrojáku".......a vsichni se ti s tim urcite radi pochlubili.....

130 cop cop | 23. srpna 2007 v 19:37 | Reagovat

"Znám lidi kteří maj zbraň bez zbrojáku" ... to je prostě Helena...

131 Helena Helena | 29. srpna 2007 v 3:23 | Reagovat

No jo, to jsem prostě já.Zkrátka věřte nevěřte, jsou lidi, co si opatří zbraň bez zbrojáku a maj ji jen pro případ nouze(takže ani nikdo netuší že ji maj) a jsou lidi co ten zbroják maj, všude se s ním chlubí(na kafi v hospodě( a svou zbraň předvádí na požádání a cítí se jak hrdinové.)Takoví co jí půjčí k prohlédnutí nabitou-už se mi to několikrát stalo.

132 Helena Helena | 29. srpna 2007 v 3:25 | Reagovat

Ps: to jsem viděla jen jako brigádnice, servírka , někdy v 16 letech, mp, co chtěli sbalit mě i kolegyně, není to žádná vyjímka. Když vytasej čzetu před servírkou, kde všude se s ní ještě chlubí?

133 Pčr Pčr | 29. srpna 2007 v 17:13 | Reagovat

????????

134 cop cop | 29. srpna 2007 v 20:56 | Reagovat

????????

135 Karlos Karlos | 30. srpna 2007 v 21:44 | Reagovat

????????

136 cop cop | 30. srpna 2007 v 22:35 | Reagovat

for all

Neznáte někoho, kdo má zbraň bez zbrojáku? Ale ať je v pohodě...

137 Pčr Pčr | 31. srpna 2007 v 20:43 | Reagovat

To ja bohuzel znam jen lidi co maj zbrojak, ale zbran ne.......a jsou v pohode...

138 Helena Helena | 6. září 2007 v 0:14 | Reagovat

To je úplně normální. Policistům se samozřejmě nikdo svěřovat nebude:), takže na tom že nikoho neznáte není nic zvláštního. Já znám třeba spoustu lidí co zbraně sbíraj, bez toho aby je používali, jako koníčka, no a co. Třeba jsou starožitný ale použitelný. Ani je sebou nenosí a nikoho s nimi neohrožujou. A pak ti, co je maj na sebeobranu. Je fakt , že jsou přehnaně opatrní (tím že si ji vůbec pořídí, člověk který se do ničeho neplete ji nepotřebuje)a neznám nikoho kdo by ji fakt použil, ale vážně věříte tomu že neexistuje člověk, který by si dovolil pořídit si zbraň bez zbrojáku?

139 bicak bicak | 7. září 2007 v 20:22 | Reagovat

Ale věřím, to většinou dělají ti, co jsou přehnaně opatrní, do ničeho se nepletou, prostě jsou v pohodě...

140 Karlos Karlos | 7. září 2007 v 23:52 | Reagovat

Bicak: Asi tak nějak :-))))))))))  Dělají to jenom naprosto slušní, pohodoví, převážně nadmíru opatrní, nejspíše bázliví lidé :-)))))))))))))))   Mazec...

141 Pčr Pčr | 8. září 2007 v 13:59 | Reagovat

Mazec.........jak cip...

142 bicak bicak | 8. září 2007 v 22:11 | Reagovat

No tak Heleno, co je s tebou?

143 helena helena | 21. září 2007 v 2:15 | Reagovat

¨Nic,¨jen toho mám möc¨a nest¨íhám( sörry ¨za ty chyby, ¨rozbi¨tá¨klávesnice¨)¨Zäs určitě ¨řeknete že si vymýsl¨m nějaký¨sci-fï a neví¨m jak¨vy, ale ¨mám několik¨znám¨ých co zbraně sbíraj. Proto to ještě němusí bý¨t    ¨kriminálníci a funknčí zbra¨ˇn je určitě¨cennější než¨¨zbra¨ˇn znehodnoce¨ná(¨vě¨tšinou) ¨já netvrdím že ten ¨kdo sbí¨rá ¨zbran쨨mu¨sí být zloči¨nec/tojs¨te ¨mi vložili ¨do ust vy ä naöpak-rozho¨dně ale nesoudím lidi podle toho¨, jestli mají zbraň nebo ne ale podle toho jak se chovaj.Nikdy jsemneřekla žeten kdo vlastní nelegálně zbran musí býtv¨pohodě- jen to že naopak ten kdo jí nevlastní ¨m¨ůžewbýt mnohemvětší .......

144 bicak bicak | 21. září 2007 v 22:11 | Reagovat

¨Už jsem ¨ se¨ bál, že ¨ naše  plödná ¨ diskuse  ¨skönčí........¨¨

145 helena helena | 6. října 2007 v 8:54 | Reagovat

Neboj, taky jsi nikdy neslyšel o nikom, kdo vlastní zbraň bez zbrojáku:) ?

146 bicak bicak | 11. října 2007 v 22:23 | Reagovat

No osobně neznám nikoho... A ty?

147 helena helena | 13. října 2007 v 2:23 | Reagovat

No jasně že jo, mám známý, který např. zbraně sbíraj a pár lidí, který si jí pořídili načerno. Neříkám že je to dobře, ale rozhodně je to běžný.

148 bicak bicak | 14. října 2007 v 13:12 | Reagovat

Zřejmě se pohybuješ v jiném prostředí než já...

149 Pčr Pčr | 14. října 2007 v 21:36 | Reagovat

Nevim, jestli je bezny chlubit se takovou veci Heleno....spis mi pripada, ze si vymyslis a snazis se byt zajimava. Nikdo z nas tady nezna cloveka s cernou zbrani, anebo o tom proste mlci, ale ty jich dokonce znas hned nekolik.....je samozrejme, ze se mezi lidmi pohybuji spousty neregistrovanych zbrani, ale pochybuju o tom, ze se tim bude kazdy chlubit....

150 bicak bicak | 15. října 2007 v 22:40 | Reagovat

for Pčr

Pokud si přečteš předchozí příspěvky od Heleny, uděláš si názor...

151 helena helena | 17. října 2007 v 2:31 | Reagovat

Já se tím nechlubím, není to nic světoborného, jen jsem tady z některých získala dojem že vůbec nevěří tomu že je možné, aby někdo udělal něco proti zákonu. Když si funkční zbraně sbírají ale nepoužívají, není to žádný drama. Znehodnocená zbraň ztrácí na sběratelské hodnotě.Navíc to že jsem tyhle lidi potkala nebo poznala neznamená že jejich jednání schvaluji(ale ani naopak- nikoho neohrožují, tak proč ne). Navíc někde ve Lhotce ani není potřeba nosit zbraň, na druhou stranu v Brně, Ostravě,Praze a ostatních větších městech může zachránit život a oběti přepadení, kteří vlastnili zbraň bez zbrojáku by určitě váš názor nesdíleli. Není to legální, ale lp také ne.

152 helena helena | 17. října 2007 v 2:32 | Reagovat

Ps: a také se stávají dennodenně.

153 Pčr Pčr | 17. října 2007 v 15:36 | Reagovat

Abych si Heleno udelal presnejsi obrazek...muzes napsat svuj vek? Pokud ano, bud ale uprimna....

154 Karlos Karlos | 19. října 2007 v 9:24 | Reagovat

Odhaduju tak 20, víc ne...

155 gogo gogo | 19. října 2007 v 14:25 | Reagovat

HELENO TY SE Š FAKT TAK BLBÁ A NEBO JENOM ZE SEBE DĚLÁŠ KRAVKU ?

CO TO MELEŠ ZA PÍČOVINY, ŽE ZNÁŠ SPOUSTU LIDÍ , KTEŘÍ MAJÍ ZBRAŇ BEZ ZBROJÁKU !!!!! TEN KDO JI MÁ NELEGÁLNĚ SE TI TOBĚ TAKOVÉ KRAVCE ASI BUDE CHLUBIT CO, FAKT MI PŘIPADÁŠ, ŽE TY TVOJE PŘÍSPĚVKY STŘÍLÍŠ OD BOKU CO ?

VZPAMATUJ SE, BĚŽ K LÉKAŘI AŤ TI NĚCO PŘEDEPÍŠE NA HLAVU, ASPOŇ BUDEŠ KLIDNĚJŠÍ A NEBUDEŠ MLUVIT TAKOVÝ CINTY-SLINTY.

A TY TVOJE PŘÍSPĚVKY O POLICAJTECH, JAK MĚSTSKÝCH NEBO STÁTNÍCH TAKY NEMAJÍ HLAVU ANI PATU. NORMÁLNĚ  LIDI OD MP NEBO PČR SE NEBAVÍ  CO DĚLAJÍ V PRÁCI. TY TO ZNÁŠ TAK , ŽE JEDNA PANÍ POVÍDALA......

156 Tahac Tahac | 20. října 2007 v 12:09 | Reagovat

Je úplně vyleštěná, stačí si přečíst všechny její příspěvky na tomhle blogu. Já jsem se fakt pobavil :-)))

157 bicak bicak | 20. října 2007 v 21:52 | Reagovat

Heleno, zkus nám o sobě něco napsat. Kolik to je, co děláš a tak...

158 Pčr Pčr | 21. října 2007 v 23:10 | Reagovat

Jmenovat se Chocholousek, tak se o tebe zacnu vazne zajimat Heleno...

159 helena helena | 31. října 2007 v 2:13 | Reagovat

:)Dobrý, to co jsem chtěla říct se nějak minulo účinkem. Aby mě zas někdo nechytal za slovo, reagovala jsem na příspěvky, který ne sice doslova, ale nepřímo naznačovali že nevěří tomu, že někdo může mít zbraň bez zbrojáku.

Já se tím nechlubím, není čím,ti které znám já jsou  bez vyjímky  lidi, kterým by- pokud by skutečně v ohrožení zbraň vytáhli byla útočníkem v lepším případě jen sebrána a v horším případě by je s ní ještě postřelili- kteří nikdy nemuseli zbraň použít a neuvědomují si co to obnáší-zkrátka žádní hrdinové. A jsou to spíš známí, ne  kamarádi. Třeba ten kdo sbíral zbraně byl bývalý šéf v práci- znehodnocená zbraň ztratí na hodnotě a je prakticky bezcenná, takže většina sběratelů jí znehodnotit nechce. Navíc jsou to třeba v polovině případů zbraně staré a starožitné, tudíž funkční ale nepraktické.Jako ve většině případů se nedá brát alespoň z logického hlediska stejně člověk, který si pořídí funkční zbraň do sbírky, nebo pro případ přímého ohrožení života stejně jako ten, kdo ji hodlá použít k nezákonným účelům.

160 helena helena | 31. října 2007 v 2:34 | Reagovat

To Gogo: Je mi 31 - odpovídám po pravdě a mám zas otázku na tebe a taky chci pravdivou odpověď, odkud proboha jsi? Sázím na vesnici nebo maloměsto a vsadila bych cokoli, že mám pravdu. Možná u vás v prdelovicích není nikdo kdo vlastní zbraň bez zbrojáku a já ti to závidím. V Praze jsou místa, kam jít, pokud chce člověk něco nelegálního a kéž by to byly jen výmysly kravek co se chtějí vytahovat, to by byla paráda.

Závidím vám život v pohodě a beze strachu, to musí být fajn, ale v Praze je to jinak, nejčastěji pronášejí zbraně vojáci- i když nejsi přímo u toho, přiznávám že spoustu toho slyšíš jen z doslechu, občas se ti něco z toho potvrdí článkem v novinách a tak. Je mi jasný, že ve Lhotce někdo ukradne slepici a je to událost roku a ve srovnání s tím je pro tebe něco jako zbraň bez zbrojáku neuvěřitelná věc, ale tady v Praze, kde jako jeden příklad za všechny uvedu pedofila na proseku napadajícího školáky, otce bez zbrojáku vlastnící zbraˇn budu hájit, říkejte si co chcete.

Nedokážu si totiž představit člověka žijícího v Praze, který trpí iluzemi byť jen z poloviny jako vy. Ve velkoměstě je možné si za peníze pořídit cokoli a pokud budete věřit opaku a nebudete se vyhýbat místům, kde jen podle řečí kravek jako já můžete přijít k úrazu,je možné, že budete mít štěstí a nic se vám nestane, stejně tak je ale možné že přijdete k úrazu.

Já budu ráda působit jako případ pro chocholouška, vím ale že se vyhnu místům, kde bych mohla skončit jako případ pro patologa.

161 Pčr Pčr | 1. listopadu 2007 v 16:24 | Reagovat

Na co si to hrajes Heleno? Z tvyho projevu bych spis tipoval tebe na nejakou zapadlou vesnici....proto, ze ty jsi z Prahy, tak ostatni jsou vesnicky jelita? A opet jsi se predvedla...radsi na tohle tema nereaguj...radsi nereaguj uz na zadny tema...je videt, ze jsi skutecne mimo realitu a nevis o cem pises..

162 gogo gogo | 2. listopadu 2007 v 13:22 | Reagovat

NO TAK TO JSEM ÚPLNĚ KONSTERNOVANEJ , CO TA HELENA ZASE NAPSALA.  TAK TO, ABYCH SI KOUPIL NEPRŮSTŘELNOU VESTU A NOSIL JI. PROTOŽE VŠICHNI V PRAZE NOSÍ NELEGÁLNÍ ZBRANĚ....HAHAHA.... JDI S TĚMI KECY NĚKAM.MOŽNÁ MOC HELENO CHODÍŠ DO TRŽNICE V HOLEŠOVICÍCH A NEBO NA BURZU DO BEJVALÝ KOLBENKY A VIDÍŠ TAM JAK TAM VIETNAMCI PRODÁVAJÍ PISTOLE A SAMOPALY, ALE TO JSOU MAKETY A JEŠTĚ NA PLASTOVÉ KULIČKY. TAK TO TAK NEBER VÁŽNĚ.....ZAJEĎ AUTOBUSEM ČÍSLO 186 NEBO 200 A VYSTUP V BOHNICÍCH, DO LÉČEBNY TO MÁŠ ZE ZASTÁVKY 5 MINUT............ONI SI S TEBOU UŽ LÉLAŘI PORADÍ.

163 helena helena | 13. listopadu 2007 v 3:23 | Reagovat

Co to tady zase melete, umíte číst? Napsala jsem, že sběratelé kupují zbraně funkční, starožitné atd., tzn, funkční, ale se špatnými vlastnostmi, dnes už prakticky nepoužitelné. Nevím jestli jste někdy na vámi uvedených tržnicích byli, jsou to ale normální tržnice, jen mnohem větší, oproti vesnickým tržnicím jsou tam navíc jen  lidé,kteří se snaží prodat bezcenné krámy, vytažené z popelnic, zbraně tam ovšem nekoupíte -ani znehodnocené ani jiné, pokud nemyslíte dětské hračky:

) Pokud žijete v přesvědčení že člověk bez zbrojáku zbraň nesežene, měli by jste se nechat vyšetřit vy, jak můžete vůbec jako policisté fungovat? Pokud předpokládáte, že bez zbrojáku nikdo zbraň nevlastní, akorát vám lidé načerno vlastnící zbrań projdou pod nosem, smějící se jak je ten fízl blbej.

Tak si proboha přestaňte na policisty hrát a vyložte na rovinu, co jste zač.Pokud by jste o policii něco věděli,nemohli by jste vypustit z pusy to co jste vypustili.Normální policista v obraze i při minimálním podezření člověka prohledá a tak jednoduše zjistí jestli má zbraň nebo ne.

Pokud věříte tomu, že  podle zákona je vlastnictví zbraně zakázáno a z toho důvodu neexistuje nikdo kdo by jí vlastnil načerno, vra´tte se do mateřské školy.

164 helena helena | 13. listopadu 2007 v 3:27 | Reagovat

Ps: Do Bohnic jezdím, ale ne autobusem ale autem, krmím tam zvířátka , která lidé týrali, tak řekni, která to jsou když jsi tak informovanej,pražáci je všichni znaj.

165 Pčr Pčr | 13. listopadu 2007 v 9:32 | Reagovat

Ja uz k tomu nemam co dodat....jsi opravdu hloupa Heleno a nemas vubec poneti o cem pises..celou diskuzi o nelegalnich zbranich jsi prevratila naruby a dostala jsi se do oblasti o ktery si myslis, ze neco vis...bohuzel, nebo spise bohudik, ze o tom nic nevis. Jezdi radsi dal krmit zviratka, protoze to je jedina rozumna vec, kterou jsi tu napsala. Jeste bych te pozadal, neuc nas delat nasi praci, stejne o tom nic nevis, my ti taky neradime jak krmit zviratka.

166 gogo gogo | 19. listopadu 2007 v 20:40 | Reagovat

MOŽNÁ , ŽE HELENA KRMÍ ZVÍŘÁTKA, PROTOŽE JE NA PALICI A TOHLE JE JEJÍ ODREAGOVÁNÍ A PŘEDEPSANÁ TERAPIE OD LÉKAŘE.

JEN SI DEJ POZOR HELENO, ABY TI JE TI LDÉ BEZ ZBROJÁKU NEZASTŘELILI.

167 JS JS | 7. prosince 2007 v 12:22 | Reagovat

To je ale legrační diskuze. Čte to vůbec někdo po sebe?

168 Pčr Pčr | 8. prosince 2007 v 7:31 | Reagovat

A ty po "sebe"?

169 helena helena | 9. prosince 2007 v 3:38 | Reagovat

Ať jsi jsem podle vás na palici, to je úplně jedno,nikoho tím neohrozím, podle mne je horší, když policista nevěří že lze na černém trhu sehnat zbraň, nikdy jsem netvrdila že  jí má každý druhý, nebo že lze koupit někde na trhu, to jste si překroutili vy.Ani že rozumím práci policie- to ani v nejmenším. Ale jen z dokumentárních filmů, denního tisku a rádia, vím o spoustě případů, kdy pachatel ohrožoval nebo postřelil někoho nelegálně drženou zbraní. "Policista", který se vysměje tomu že je to možné, to samo o sobě vzbuzuje hrůzu......, to gogo: ty si dej zas pozor, aby tě někdo neodstřelil bez vesty, i když se setkáš s jedním ozbrojeným útočníkem za život na tisíce kteří ozbrojení nebudou, můžeš skončit špatně. Vy jste řekli že jsem tvrdila že každý vlastní zbraň, jen jsem tvrdila že policista přivolaný k násilnému činu, který nepředpokládá že by útočník mohl vlastnit zbraň je jeliman a ve větším městě by brzy přišel k úhoně:) O statistice tu nikdo nemluvil.

170 Pčr Pčr | 12. prosince 2007 v 16:50 | Reagovat

Je videt Heleno, ze nevnimas co je psano....nikdo z nas tady nenapsal, ze se neda sehnat zbran nacerno, naopak. Ale jak jsem jiz psal: zamotala jsi se do toho pekne a placas tu blbosti, ktere obcas nedavaji souvislosti. Taky nevim, proc hodnotis nasi praci podle medii....napsat nebo natocit do vecernich zprav se da cokoli, ale realita je nekde uplne jinde, vim to z vlastni zkusenosti.

171 JS JS | 13. prosince 2007 v 8:52 | Reagovat

Sobě nebo sebe, to je podstata problému!! Jen prostě nechápu, jak jste se od problematiky metropolitní policie dostali k nelegálnímu držení zbraní, který jistě všechno řeší.

172 helena helena | 16. prosince 2007 v 4:46 | Reagovat

Je fakt že jsem se do toho zamotala, neměla jsem vůbec uvádět příklady, protože mě vždy někdo chytí za slovo, měla jsem mluvit obecně.Nicméně mě nadzvedlo, když jsem napsala že mám známého, který vlastní zbraně  bez zbrojáku(sběratel- zbraň znehodnocená- už název mluví za vše je na nic, sběratel čehokoli samozřejmě rád získává hodnotné- pravé a funkční kousky.)) a nějaký policista napsal že jsem vylízaná a že by to rád viděl:)

To Pčr: práci policie nehodnotím vůbec, to jsem ani nezmínila. Když to řeknu ale polopatě, takový policista))jeden- právěže mi připadá že s prací policie neměl nikdy co dočinění))))( když by rád viděl kohokoli kdo vlastní zbraň na černo a neuzná ani pár procentní pravděpodobnost, pokud to není dopravák na vesnici nedovedu nebo spíš dovedu si představit dost dobře jeho přínos pro policii:)

Nebo ještě jinak: nedovedu si představit že by to vůbec mohl být policista.Je bez diskuze že různá média si upravují případy kvůli sledovanosti, nicméně sem tam  nějaký reálný základ některý případ má. Takže neuvěřím,tomu že může být  policista, který má přístup k policejním protokolům, které už zavádějící nejsou, takže ať civilista nebo jeliman,ten kdo se vysměje tomu že někdo vlastní zbraň bez zbroháku (snad )nemůže být policista.

173 helena helena | 16. prosince 2007 v 5:06 | Reagovat

Pss: Takže ten"chytrý" "policista"  chce říct, že při přepadení banky v Chomutově  byly zbraně legálně drženy, nebo si to média vymyslela kvůli zvýšení sledovanosti?:):).)A já chlastám a fetuju? A on v tom případě dělá co?

174 Pčr Pčr | 24. prosince 2007 v 11:05 | Reagovat

Na to uz nebudu reagovat Heleno. Nema to cenu.

175 JS JS | 8. ledna 2008 v 11:55 | Reagovat

Heleno,

ke zbraním asi toto:

Již 7. 10. 2004 tehdejší ministr vnitra pan Bublan v televizi Nova řekl: "V zemi jsou statisíce nelegálně držených zbraní. Registrováno je zhruba půl miliónu, ale pětinásobek je v Česku mimo jakoukoli kontrolu."

Od té doby se situace fakticky nezměnila. Poslední údaje poskytlo Policejní prezídium 10. 2. 2007. Podle nich je v ČR legálně drženo 635 000 zbraní a k dispozici je má  311 000 lidí - držitelů zbrojních pasů. Počet legálně držených zbraní se za rok zvedl o 13 500. Předpokládá se, že v minulém roce to bylo v podstatě stejné. Ve 22 případech zbraň použili jejich majitelé v situaci, kdy se cítili být sami bezprostředně ohroženi, z toho 14 krát při fyzickém útoku. Ke ztrátám došlo v 431 případech.

Novější údaje budou k dispozici patrně za měsíc, v době kdy se publikují základní policejní statistiky za uplynulý rok.

Co se týče nelegálně držených zbraní, optimistický odhad činí dvojnásobek počtu zbraní legálních, pesimistický 4-5krát více. K podstatnějším krádežím zbraní  v uplynulém období nedošlo. Spíše se jednalo o nákup nefunkčních zbraní, jejich opravy a následný prodej krimipodsvětí. Stejně tak se vyhledávají trofejní zbraně z 2. světové války, které se pak následně upravují a distribují. Objevily se případy, kdy se pátrá po úkrytech zbraní z konce 2. světové války určených pro wehrvolfy.

Také případ nelegálního dovozu většího rozsahu na naše území nebyl v uplynulém období zaznamenán, na rozdíl od pokusů o nelegální vývoz zbraní.

Předpokládfá se, že větší množství nelegálně držených zbraní mají jejich majitelé především pro svou potěchu, pečlivě uložené v úkrytech, a nejsou tudíž příliš nebezpečné. Tyto zbraně se objevují po náhlém úmrtí jejich majitelů (někdy jsou to dokonce celé arzenály) a pozůstalí je pak radeji rychle odevzdají policii.

Horší je to se zbraněmi pro podsvětí, kde představují závažný problém, před kterým není možné zavírat oči a negovat ho. Na černém trhu podsvětí je skutečně možné takovéto zbraně sehnat, i když ne zcela lehce a bez potíží. Ne všichni jejich majitelé se jich totiž chtějí jen tak lehce vzdát a raději si je drží pro vlastní potřebu, resp. pro strýčka Příhodu. Na "trh" se proto dostane jen jejich menší část. I zde je nebezpečí, že v případě prozrazení se takováto zbraň změní v důležitou stopu, která může odhalit mnohem více, než to prodávající potřebuje.

Na druhé straně víte, že různá úspěšná loupežná přepadení byla provedena pomocí maket zbraní, kterých je k dispozici skutečně dost. V situaci, kdy na vás míří hlaveň, nemáte čas ani náladu, zkoumat, zda na vás míří zbraň skutečná nebo jen její atrapa. A to je pro loupež dostačující.

Takže závěr: Nelegální zbraně jsou problém závažný a policie ho rozhodně nepodceňuje. Ale, co je rozhodující, kromě pátrání po nelegálně držených zbraní má policie i jiné problémy, ktoré také musí řešit a nemůže se tudíž zaměřit jen jedním směrem.

Já by se ale spíše zajímal o názory vás všech na Metropolitní policii v Praze (alebo v ČR?).

176 Pčr Pčr | 8. ledna 2008 v 14:12 | Reagovat

Urcite by to byl pro Prahu prinos, jen se obavam, ze kvalita vetsiny pracovniku od MP je na dost nizke urovni...prijimaci procedury v "akci Praha" jsou nyni tak kvalitni, ze projde defakto kazdy....jsou mezi nimi samozrejme profesionalove, ale je jich bohuzel malo. Netusim jak to dopadne, ale pokud u metr. policie zustane vetsina pracovniku od soucasne MP, tak to nebude moc kvalitni vizitka nasi metropole....

177 JS JS | 14. ledna 2008 v 11:46 | Reagovat

Takže otázka je: Které složky se spojí a která ne (nebo jen dopravka a pořádková služba?), kdo bude velet, komu bude podřízena, kdo ji bude kontrolovat?

178 Pčr Pčr | 15. ledna 2008 v 9:48 | Reagovat

Metropolitni by mela slucovat poradkovou sluzbu, dopravku a MP. Celkove by mela spadat pod magistrat ale to vyresi az novy zakon o Metr. policii, ktery se porad meni, pozmenuje, upravuje, predelava...variant je nekolik, takze ted tezko rict. Taky je otazka zda se Metr. policie bude ridit podle sluzebniho zakona nebo pracovnim pomeru vuci mestu.....Bude to jeste zajimave, protoze se maji slucovat dve rozdilne slozky, jak funkci, tak naroky na vzdelani atd....

179 JS JS | 15. ledna 2008 v 11:54 | Reagovat

Rozdílná kvalita bude jistě problémem. Jsou zcela zjevné rozdílné požadavky na přijetí. Všichni policisté a strážníci by tedy měli projít jistým pohovorem i prověrkami. Ale je zde spousta dalších otázek, které zatím niikto neřeší. Vztah MP a okolních policejních orgánů, vztah MP a PČR... Na stůl se také dostává otázka kto to bude platit. Opět stát? Nač tedy MP, když všechno půjde od státu? Nebo zadlužená Praha, která se kvůli olympiáde chystá jěště více zadlužit? Budou tedy daňoví poplatníci jiných měst de facto přispívat na pražskou policii, bude MP pouze v Praze, nebo také, řekneme v Brně (proč by ne!), Ostravě, Plzni, Olomouci...  Proč vlastně vznikala obecní policie ve velkých městech, když ji, opět de facto, budeme tímto rušit? Otýzky a otazníky...

180 Pčr Pčr | 16. ledna 2008 v 12:46 | Reagovat

Tak nejak...otazky a otazniky.....Co vim, tak v Praze vztah MP a Pčr je na velmi dobre urovni, protoze podle mne to v Praze bez MP uz proste nejde...prave pro Prahu by Metr. policie byla idealnim resenim. A Metr. policie by mela podle informaci vzniknout pouze v Praze. Mam i ten dojem, ze vznik Metr. policie je i narizeni, nebo podminka unie...V ostatnich mestech a obcich by fungovala dal MP nebo OP. Proc MP vznikla? Podle zakona o MP, kdy obce mohou na zaklade obecne zavazne vyhlasky zridit OP nebo MP. Ale z jakeho duvodu vznikl zakon o MP nevim....snad proto, ze policistu byl a je nedostatek a nestihali se venovat drobnejsim a mene zavaznejsim problemum...mozna..nevim..

181 gogo gogo | 11. února 2008 v 19:59 | Reagovat

No nevím, ale v Praze PČR je totálně v prdeli a v rozkladu, hodně lidí jde do civilu. Do roku 2010 má být u MP 3000 strážníků a potom od  roku 2011 by byla metropolitní policie. Prý proto, aby se nabrali lidi. PČR se vůbec nedaří v Praze nabírat lidi. Tohle jsem slyšel z magistrátu.  Jinak ta nová metropolitní bude normálně v pracovním poměru, ale bude mít stejné pravomoce jako PČR, stejně jako to je v Londýně.

Jinak, ale k PČR do Prahy jsou výběrová řízení fraška, nemají lidi a berou ty co mají ruce a nohy. a to je pravda.

182 JS JS | 12. února 2008 v 10:27 | Reagovat

Já se bojím, že celá ta záležitost kolem Metropolitní policie bude jen politická fraška, který dosadí "správné" lidi tam, kde to bude politice zapotřebí a tím to celé skončí. Nemohu se zbavit pocitu,že za tim vším je jen něco jiného a policie samotná, nebo bezpečnostní situace v Praze, budou stát na druhém, možná i třetím, t.j. podradném místě.

183 lenca lenca | 12. února 2008 v 11:28 | Reagovat

Vite ze mekazite moje ideali o policajtech?Ja se jednou snich chci stat taky ale jak to vidim tak asi to nema cenu..Dik za zniceny sen...

184 Pčr Pčr | 13. února 2008 v 15:12 | Reagovat

To je pravda, ze PČR v Praze je totalne v rozkladu a komu zbyl kousek rozumu, tak odchazi.....ty dnesni prijimaci procedury k PČR a k MP jsou pouhou formalitou, aby byla splnena zakonna podminka. A Lenco...pokud se chces stat policistkou, tak jen do toho...z naseho placani si nic nedelej, mame jen svuj nazor po mnoha letech u firmy.......

185 JS JS | 15. února 2008 v 10:27 | Reagovat

Lenco. názor je stejný jak Pčr. Ideály jsou sice trochu málo, protože vždy je každá realita jiná, než ten nejprostší  sen. Na to se člověk musí připravit ve všech sférách života. Nikde to není lepší. A u policie je alespoň někdy celkem zábava, i když je někdy práce až přespříliš. Za druhé straně lidé a případy se míhají kolem člověka a život frčí. To jinde není!! Jestli chceš skutečně jít do policie a překonat prvotní problémy, které se objeví vždy u každého nového místa a jsi na jejich překonání skutečně duševně připravena, tak tam jdi. My Ti zndáli budeme držet palce.

186 Karlos Karlos | 25. února 2008 v 19:02 | Reagovat

Lenca: Než nastoupíš, dopiluj si trošku gramatiku, ať ty spisy a úřední záznamy po tobě nejsou k smíchu, což je u policistů celkem častý problém.

187 Martin Martin | 3. března 2008 v 9:21 | Reagovat

Dobrý den - přečetl jsem dnes ty desítky komentářů a příspěvků. Pokud mohu přispět svým názorem tak ten zní takto: S korupčním jednáním se člověk setká u MP i u PČR, stejně jako všude ve státní správě, kde jsou razítka. Ve státě, kde se ruší fin. policie a elitní policisté hromadně odchází do civilu ( Kubice a kolegové z ÚOOZ), ve státě kde se člen vlády podezřelý z korupčního jednání a dalších excesů bez problémů vrací do vlády je možné vše. Nemohu souhlasit s názory, že rep.PČR a její členové mají vyšší I.Q. než strážníci M.P. Není to možné, protože znám spousty bývalých policistů, kteří tuto práci vykonávají. Civilní uživatelé asi takto: Narazíte na španého "měšťáka, poldu, doktora, zedníka a.t.d." Toto si uvědomte a zameťte si před svým prahem. Pokud tento příspěvek přečte nějaký strážník MP Praha, žádám jej, ať mi písne na I.C.Q.: 410360624, potřebuji nějaké informace o platových náležitostech. I já jsem bývalý policista, sloužící přes 13 let, který znechucen od PČR odešel. Děkuji Martin.

188 mp mp | 7. března 2008 v 21:53 | Reagovat

pro Martina.....

http://www.mppraha.cz/nabor/ohodnoceni/

tady máš odkaz.........a máš pravdu hodně lidí teďje u MP Praha co byli u PČR.

189 Venca Venca | 9. března 2008 v 10:21 | Reagovat

Tohle ohodnoceni je hodne zavadejici. Je to velice osobni vec a hodne zalezi na tom, kolik doneses cinnosti. Podle toho se odviji osobni ohodnoceni a roli hraje taky kolik odslouzis vikendu..vyplatu vetsinou dela jen sluzba v noci a o vikendech. Ale kdyz jsi slusny lezprdelec, tak mas vyhrano. Je to ma zkusenost u MP Praha a proto moje vyplata nebyla vetsi nez 13 tis., protoze nemam tu spravnou povahu. Mimochodem, kvuli financim jsem odesel...

190 petr petr | 1. dubna 2008 v 15:19 | Reagovat

já teď budu nastupovat do prahy do jízdního oddílu do prahy snad

191 Venca Venca | 28. dubna 2008 v 22:48 | Reagovat

To ti fandim...pokud se ti stane zamestnani konickem, tak je to parada. Aspon nebudes muset chodit po ulicich a davat papirky za sterace...tohle ma smysl, jeste s poricnim oddilem, jinak je to o nicem.

192 Kočalka Juraj Kočalka Juraj | E-mail | 4. srpna 2008 v 8:03 | Reagovat

Hezký den,

potřebuji spojení na Stanislava Humla,dopravní expert nebo na firmu,kde pracuje.

Děkuji Kočalka Juraj,Vrbová 1478,Brandýs nad Labem.

+420 773 666 556

193 gogo gogo | 5. srpna 2008 v 17:24 | Reagovat

pro Kočalka Juraj

...tady je to spojení 800 123456

194 milan milan | E-mail | 13. srpna 2009 v 21:19 | Reagovat

co je pravda,na tom že od noveho roku jizda bez řidičaku bude zas přestupek.

195 milan milan | E-mail | 13. srpna 2009 v 21:19 | Reagovat

co je pravda,na tom že od noveho roku jizda bez řidičaku bude zas přestupek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama