Pavel Šuba z TV Prima a reportáž o OHS Děčín

24. ledna 2007 v 22:33 | TL |  Policie proti řidičům
Před pár dny jsem zveřejnil dokument o rozpisu pro policisty OHS Děčín od policisty M., ve kterém tamní vedoucí pan Pavel Simurník nepřímo nařizuje svým podřízeným, jak mají plnit službu. Včera mne kontaktoval redaktor Pavel Šuba z TV Prima s žádostí o kontakt na policistu M. Škoda, že pan redaktor Šuba nepočkal s reportáží na kontakt pana M. a reportáž ještě tentýž den odvysílal. Je totiž poměrně nevýstižná. Respektive není tak přímá.

Myslel jsem, že pan Šuba čeká na kontakt s policistou M., ale dnes mi M. poslal odkaz na archiv včerejších zpráv z primy. Docela jsem koukal.

TV Prima: Některým policistům se nechce dělat

Mrzí mě, že je reportáž postavená tak, že se policistům nechce dělat. Sám policistou nejsem a chápu to spíš jako hnusný nátlak pana Simurníka na jeho podřízené a především na občany. (policejní prezidium použilo formulaci "nešťastný"). Pan Šuba sice dopad na občany naznačil, ale nepřímo :(
Policista M. komentoval reportáž takto:
"Moje práce to ale není, ale nevadí. I když ze začátku reportáže už jsem myslel, že to celý postavěj na hlavu a bude to jenom o tom, že policisté nechtějí makat, což ale není pravda. Ale to hlavní se tam stejně neobjevilo - totiž to, že nelze nařídit, kolik má policista dát pokut, chytit pachatelů, atd. a jak na to ve finále nejvíc doplatí běžný občan. Ach jo :-("

Dopad nařízení

A nezbývá než souhlasit. Škoda, že pan redaktor Šuba neupozornil hlouběji na dopad tohoto nařízení. Představte si, že policista zasahuje u 5ti akcí. Přijde na stanici a má ze svých řekněme 8 bodů 5 pryč. Zbývají mu 3. Jenže teď musí sepsat o těch 5ti případech hlášení. Řekněme, že mu to zabere 2 hodiny. Aby měl klid, bude přemýšlet, jak ve zbylé hodině vykázat poslední 3, pro klid vedoucího raději 4 body. Pro udělení 4 rozumných pokut by ale musel zastavit dejme tomu 10 aut (pouze můj hrubý a možná nepřesný odhad. Pro modelovou situlaci ale dostačující). Z výsledku zářijové akce Kryštof je ale zřejmé, že v průměru zkontroluje (ano, zkontroluje, ne pokutuje) policista 3 auta za hodinu.
Co z toho tedy plyne? Že pro klid svého nadřízeného takový policista udělí 4 pokuty za blbosti.
Reportáž TV Prima je k vidění zde
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 hyblis hyblis | Web | 25. ledna 2007 v 11:10 | Reagovat

A co když takový policista zasahuje jen u jedné "akce" a stráví tam třeba i několik hodin (nejoblíbenější činností je střežení čehokoliv, rozbité výlohy obchodu, nezabezpečeného vozidla, atd.) další pak při sepisování tuny dokumentace, to se pak musí přetrhnout, aby urval body alespoň za "blbosti"

Je to slušně řečeno loulovina a ta reportáž taky. Správný redaktor udělá reportáž i z rozšlápnutého h....!

A statistika? Nechtějte vědět jak se dělá.

2 Pan čárka Pan čárka | 4. února 2007 v 16:52 | Reagovat

Docela extrémní čárkománie, jen tak dál, s takovým přístupem se to musí zákonitě jednou posr..

3 dimpled dimpled | Web | 21. června 2015 v 2:07 | Reagovat

nebankovní půjčky úvěry praha :-P

4 tuna tuna | Web | 21. června 2015 v 5:45 | Reagovat

chci 150 000 pujcky ???

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama