Policie ČR zahájila velkou dopravněbezpečnostní akci

18. prosince 2006 v 17:38 | ČTK, TL |  Policie proti řidičům
Policie dnes zahájila celorepublikovou dopravněbezpečnostní akci. Zapojila se do ní pořádková, dopravní i kriminální služba, řekla Pavla Kopecká z policejního prezidia. Bližší údaje zveřejní až po skončení. Aktualizováno: TV NOVA : Narazit na policejní hlídky byl téměř problém

Podle informací z policejních zdrojů je akce pouze jednodenní. Policie pořádá ročně deset až 12 velkých dopravněbezpečnostních kontrol, dnešní je letos poslední.
Předchozí se konala koncem listopadu, zúčastnilo se jí po celé ČR 1850 policistů, kteří zkontrolovali 24.888 vozidel a zaznamenali 4022 přestupků. Uložili pokuty za tři miliony korun.
Dopravněbezpečnostní akce mají přispět ke snížení počtu nehod. Podle policie se to daří. V listopadu začala rovněž osvětová kampaň, která má řidiče upozornit na to, co všechno se může stát, když se nebudou věnovat řízení.
V ČR se ročně stane kolem 200.000 nehod. Situace se dočasně zlepšila po červencovém zavedení nového silničního zákona, který mimo jiné přinesl bodový systém trestání řidičů. Zákon vyvolával politické polemiky a řada politiků přišla s tím, že je třeba ho zmírnit.
Postupně se stav na silnicích začal zhoršovat, i když je stále lepší než v uplynulých letech. Například mrtvých je letos nejméně za posledních 17 let. Za prvních deset měsíců jich bylo 779, zatímco například za stejné období loni 917.
Autor: ČTK

Jeden den nebo týden?

Zde se informace ČTK a TV NOVA rozcházejí. Zatímco ČTK výše informovala o jednodenní, TV Nova mluví o týdenní akci.
Reportáž TV Nova je k vidění zde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Helena Helena | 7. ledna 2007 v 0:16 | Reagovat

Co se týká mých zkušeností s dopravněbezpečnostní akcí, policejní hlídky vídám skoro každý den na 50-sátce, na dvouproudé silnici např. v Praze od spojovací směrem k černému mostu i několk za sebou, stejně tak na Strakonické ulici, ve dvou pruzích na omezeních 70 km/h a 50km/h, zkrátka všude tam, kde to řidiče přímo vybízí špápnout na plyn, zatímco na 30 km/h u škol a přechodů pro chodce hlídky chybí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama