Ministerstvo dopravy: Pilotní provoz mýtného až po odstranění nedostatků ze strany Kapsch

11. prosince 2006 v 22:51 | Ministerstvo dopravy |  Doprava
Ministerstvo dopravy nadále považuje za správné své rozhodnutí z minulého týdne, které spočívalo v nevydání souhlasu se zahájením pilotního provozu systému elektronického mýtného. "Jsme přesvědčeni, že především stát se nemůže chovat protiprávně a nemůže akceptovat protiprávní jednání na straně svých dodavatelů," říká k tomu ministr dopravy Aleš Řebíček a dodává: "Podle nás žádná suma, ani v řádu miliard korun, neopravňuje stát k tomu, aby se choval protiprávně nebo akceptoval protiprávní stav. Tím by dával veřejnosti signál, že když jde o peníze, může jít zákon stranou."

Pilotní provoz elektronického mýtného začne po odstranění právních a technických nedostatků na straně dodavatele

Ministerstvo koncem minulého týden zjistilo další důvod, který hovoří pro správnost zmíněného rozhodnutí: projektový manažer zatím od dodavatele neobdržel dokumenty prokazující bezchybnou funkčnost systému. Tyto protokoly měly potvrdit, že bezchybně fungují všechna technická zařízení a systémy, které mají zaručit sběr dat o mýtných transakcích a jejich evidenci.
Ministerstvo i nadále věří v ochotu a schopnost společnosti Kapsch dokončit systém jak po technické stránce, tak po stránce právní. "Jsme připraveni v nejvyšší možné míře urychlit vydání všech nezbytných povolení a rozhodnutí, ovšem pouze v případě, že pro jejich vydání budou žadatelem poskytnuty všechny potřebné podklady," dodává ministr dopravy Aleš Řebíček.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama