Vyhrazená místa pro invalidy mají velké nedostatky

6. října 2006 v 23:26 | TL |  Oběti silničního zákona
Je tu další problém současného silničního zákona. Pokud jste přišli o řidičák právě kvůli stání na místě pro invalidy, zůstává vám naděje na jeho získání. Nepřijde o něj ani Jaromír Jágr. Stání pro invalidy musí být totiž označeno jak dopravní značkou, tak namalované na silnici.

Většina míst pro invalidy je neplatných

"Pokud řidič zaparkuje na místě vyhrazeném pro osoby těžce pohybově postižené, které je označeno jenom jednou dopravní značkou, je toto označení neplatné," řekl Nově mluvčí pražské policejní správy Tomáš Hulan.
"Od 1. července musí být tyto dvě značky v souladu, jinak to není brané jako vyhrazené parkoviště," doplnil ředitel odboru dopravně správních agend pražského magistrátu Josef Mihalík. Na řadě míst je přitom pouze svislé značení.
Invalidé by se proto měli obrátit na příslušný městský úřad a poprosit, aby vodorovné značení doplnil.

Jaromír Jágr o řidičák nepřijde

Jardovi řidičák zůstane, protože místo, kde stál, nemělo čitelné značení na vozovce. Bylo proto, paradoxně neplatné.

Opět se celá situlace obrátila proti postiženým

V době, kdy se řidiči dozvěděli, že za pouhé zastavení na místě peo invalidy hrozí odebrání průkazu, začla bouřlivá diskuse. Odborníci se bouřili, že to bude mít ve výsledku pouze nenávist řidičů k invalidům. Nyní je tu ale problém další, ten opačný. Může nastat situlace, kdy budou řidiči bezohledně parkovat na místě pro lidi, kteří nemají vyhrazené místo zbytečně. Policie nezmůže nic, jediným řešením pro takového řidiče je pár facek. Upozorňuji ale i ty, kteří přišli o řidičák na místě, kde takovéto dvojí značení není, aby se bránili. Mají na to právo.
"Je to český nepořádek, tak jako ve všem. Projeví se to akorát proti těm lidem, kteří ta místa na parkování potřebují," soudí předseda Národní rady zdravotně postižených ČR Václav Krása.

Řešení? Novela silničního zákona.

Celý tento zákon mi přijde jako beta verze nasazená do ostrého provozu a čas má za cíl ukázat, na co kdo zapomněl. Máme tu další důvod na novelu. Jenže zákonodárci se k tomu mají asi jako ke snižování svých platů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ferry Ferry | 30. prosince 2006 v 0:20 | Reagovat

Re: Řešení? Novela silničního zákona.

To je naprostý nesmysl, protože v silničním zákoně není o stání na invalidech ani slovo - resp je tam jen zmíněno, že tam smíte stát 3 minuty!! Za tento přestupek nepřijdete ani o jediný bod !!!

Problém je u úplně jiném zákoně, a to sice přestupkovém, kde je  tento přestupek kvalifikován jako vážný (ačkoliv za to není ani jeden bod) se sazbou 6 měsíců bez pardonu a pokuta 5000 a výše...

Na co je tedy bodový systém, když mohu jezdit poctivě, nemít a ni jeden bod (což je takřka nemožné, ale budiž) a přesto za přehlédnutí jedné značky přijdu na 6 měsíců o papíry?! Absurdistán.

2 Karel Karel | 13. června 2009 v 11:32 | Reagovat

[1]: stopku snad taky nepřehlédneš tak proč přehlížíš tuto značku ty lidi to nemají pro srandu a nakonec z tebe může být taky jednou invalida!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama