Policie je líná dávat body

3. října 2006 v 9:58 | TL & iDNES |  Policie proti řidičům
iDNES dnes ráno zveřejnilo zajímavý článek s příběhem jednoho řidiče, který popisuje, jak mu policie vymyslela jiný přestupek, jen aby to neměl za body :-). Martina K. nedávno v centru Prahy zastavila policejní hlídka a bylo to prý poprvé, kdy ho "stopli" po zavedení bodového systému. Projel křižovatkou na červenou, místo pokuty až 2 500 Kč a pěti trestných bodů vyvázl mírně - policisté od něj chtěli jen pětistovku.

"Snažím se dodržovat pravidla, tu červenou jsem musel prostě přehlédnout. Proto jsem se divil, když mě policisté zastavili a tvrdili, že jsem to udělal," vzpomíná Martin K.
Policisté se k němu chovali korektně, ale zároveň mu jasně řekli, jak závažný přestupek udělal. "Přesně mi také popsali, jaký trest mi hrozí. Říkali, že mi na místě mohou dát pokutu až dva a půl tisíce a na úřady pošlou oznámení, které mi vynese pět trestných bodů," říká muž.
Mnohým řidičům v takové chvíli dojde dech, je to téměř půlka bodového konta. Vše však vzalo podle deníku překvapivý obrat. Policisté překvapenému řidiči oznámili, že žádné body nedostane. "Prostě tvrdili, že od 1. července ještě žádné body nepřidělili a ani to nehodlají změnit," dodává Martin K.

Zbytečná práce přesčas

Dvojice policistů mu také vysvětlila, proč body neukládá - jednoduše by to pro ně znamenalo přesčas. "Vyprávěli mi, že oznámení o přestupcích, za které se ukládají body, musí zadat do počítače a pak poslat do celorepublikového registru," vypráví Martin K.
"Jenže na to mají pouze jeden počítač pro celé oddělení a spojení s registrem je prý velmi pomalé. Takže musí vystát frontu za svými kolegy, a než se na ně dostane řada, mají už dávno po pracovní době," dodává.

Smyšlený přestupek

Úplně však trestu neušel. Dostal pokutu 500 Kč, nikoli však za jízdu na červenou, ale za nezapnutá směrová světla při odbočování.
"Prostě si vymysleli nějaký drobný přestupek, za který dostanu pokutu, ale oni jej do toho systému nebudou muset uložit. Za tuto chybu totiž řidič body nedostává," doplňuje Martin K.
Nepovažuje se přitom za nějakou výjimku. "Už několik známých mi řeklo, že mají podobnou zkušenost."

Hodně štěstí na policajta

V případě, že se nějakého přestupku dopustíte i vy, přeju Vám hodně štěstí na strážníka. Je to totiž nový dvojí metr na řidiče.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vlada vlada | E-mail | 8. října 2006 v 10:36 | Reagovat

Bejt panem Martinem K, tak radši držím hubu a jsem rád, jak to dopadlo. Za dobrotu, nažebrotu . Policajt k němu byl rozumný, neposlal na něj oznámení a on je tak pomluví. Tomu policatovi to nezabere žádnou práci navíc, max zaškrtne v programu políčko bodis . Přeju panu Martinovy K a všem co s Martinem souhlasí, aby k Vám byli policisti co nejvíc přísný  a pořádně se Vám to vymstilo. Doufám že pan ubrečenej Martin brzo o ten řidičák přijde.

2 Kamila Kamila | E-mail | 10. října 2006 v 12:27 | Reagovat

Souhlasím s Vláďou, že Martinovi asi přeskočilo. Většinou budou potrestáni stejně dobří řidiči a za blbost. Jsem pro přísný bodový systém, ale ne kvůli malichernostem, které se dají ukecat. Policajt, kterej se dá ukecat vám zpříjemní jízdu a dále vás to nestresuje. Pokud jsem ale udělala velkej přestupek , držím hubu a ani neukecávám. Martin si párkrát udělá řidičák-nebo už nikdy ne a přestane být chytrý. Ono záleží, jak často vyjede do ulic. Já denně a někdy bych šlápla na plyn,jen abych stihla práci. Kvůli přehnané přísnosti policie jsem přišla pozdě na soud a dostala jsem ještě pokárání od soudce. A taky už mám 3.body a 2.500Kč pokutu za sebou hned první den dovolené. Policajti, které Martin obdivuje-měřili přímo u značky a to mi zkazili celej zbytek dne. Hold,. takový je život. Kamila

3 Aleš Aleš | E-mail | 20. října 2006 v 9:48 | Reagovat

No konečně tu nekdo narazil na normálního policistu ( jsem rád, že dva ).  To, že někdy někdo ( každý řidič ) může přehlédnout barvu na semaforu je samozřejmě nebezpečné, ale proč za to dávat body, chybova je lidské, ale za dvě takovéto chyby a nikomu se nic nestane máme skoro po řidičáku.  Nebo variana 2. Polictté si uvědomili, že až nebudou ve službě tak je bude pérovat nějak střážník MP ( s sotva vychozenou základkou ) za pekročení rychlosti o 4 km/h.

Změna je potřeba!!! Ale ne to co je nyní platná legislativa = opět mme něco na co ani jinde nepřijdou.

4 Kuba Kuba | 31. října 2006 v 8:57 | Reagovat

Tak já jsem to štěstí neměl. Ráno se mi stalo to samé, ale s městskou policií. A bylo to za plnou palbu. Takže dvojí metr funguje...

5 gesvik gesvik | 6. prosince 2006 v 20:39 | Reagovat

Vzhledem k blbosti Martina K všechny ujišťuji, že jsem začal pokutovat zcela striktně dle zákona o silničním provozu. Kvůli idiotovi se nenechám vyhodit.

6 Kryšot Kryšot | 9. ledna 2007 v 13:02 | Reagovat

Jako polda bych to viděl jinak. Vzhledem k tomu, že neměli policisté žádný důkaz (video nebo foto) těžko by řidiči někdo prokázal (pokud by se nepřiznal sám), že projel na červenou. I když byli dva jako svědci, tak pochybuji, že by to před správním orgánem obhájili. Doba je jiná, četníkovi se dnes nevěří. Jinak co říct k tomu, že někdo projede na červenou? Stát se to může, chyba je to určitě a za chyby se platí. Jenom při té chybě nesmí zůstat spousta pozůstalých.

7 Pavel Pavel | 6. února 2007 v 19:22 | Reagovat

No já dnes jel v Příbrami a ve výjezdu směrem na Červenou a dále Vysoká a Třebsko byla objíždka,blbě značená a když jsem to prokličkoval stáli tam dva exoti z Městské Policie a že jsem jel zákazem vjezdu,která vedla přez zastavěné domky dalších 3 minikřižovatky značené pouze oranžovou šipkou objíždka a když jsem si odstál červenou na přenosných semaforach tak za nimi za zatáčkou odchytávali.Prý máte  kartičku na průjezd atd... a ještě vtipkovaly,že prý připravte si doklady a lépe se dívejte. Místo upozornění akorát buzerace.

Jsem držitelem D skupiny 20 let a vždy jsem se snažil být ohleduplný,ale nezlobte se na mne páni policisté MP chce to trochu lidskosti ,kterou prokázali alespoň Ty nahoře uvedení z ČR a kolega je blb ,že se chlubí ,ale jste tu pro nás a né My pro Vás .

A dodatek Policie ČR si Vážím jelikož jsem se u nich s podobným buzeranstvím za dobu od revoluce nesetkal a to i tam se najde černá vrána ,ale Měšťáci jsou blbci skoro všude ,žádné vzdělání,psychologie skutek utek .To co vybere POLICIE ČR jde do rozpočtu a to co MP tak ta si musí vydělat hlavně na sebe a samo sebou pana starostu .A to všude kde jí zřídili.

8 Tomáš L. Tomáš L. | Web | 6. února 2007 v 21:37 | Reagovat

Pavle, nezbyva nez souhlasit. Městská policie byla tématem kritiky už v době, kdy jim zvedli pravomoci. Můžou hodně a kontrola nulová. Není nad nimi žádný dohled. O tom, že se k MP dostanou jedinci bez maturity se nemá cenu ani bavit :(

9 Kory Kory | 25. února 2007 v 22:41 | Reagovat

??? Až tě příště chytnou tak se přihlaš ať ti tam ty body napíšou, když ti tak chybí. Rád bych to byl já kdo ti je napíše tu práci bych si stim dal.

10 LUKE LUKE | 24. března 2007 v 15:56 | Reagovat

Jsem policista a tomu článku se mi opravdu nechce věřit. Pan Martin K. je zřejmě typ člověka, ktarý si stěžuje ať už věc dopadne tak nebo onak, na tom nezáleží hlavně, že ty poldy zdrbnem.

O to víc jsem potěšen reakcí Vás ostatních, kteří dokážete brát Policii jako ty kteří Vám chtějí pomáhat a ne jako ty kteří vás chtějí "buzerovat".

11 Helena Helena | E-mail | 27. března 2007 v 1:40 | Reagovat

Pan Martin K. Je snad ojedinělý případ, muselo by se dlouho hledat než by se našel takový další.

12 ruprecht ruprecht | 29. března 2007 v 13:40 | Reagovat

to snad neni ani mozne... pan martin k je zjevne psychicky indisponovany a redaktori onoho denniku jeste vic, kdyz neco takoveho vypusti do eteru. na jednu stranu kvanta lidi dsti ohen a siru  na chovani policistu.... a na druhou stanu je nekdo kritizuje za to, ze se zachovali slusne. holt, senzace je senzace, ze ?? PS : je mi lito tech slusnych policistu, kteri se snazi chovat lidsky a prave proto jsou tercem kritiky nejruznejsich pitomcu.

13 PANTER PANTER | 22. června 2007 v 10:46 | Reagovat

To Pavel : to si jako představujete, že například, aby jste náhodou nepřekročil rychlost, tak se někam postaví strážníci a každého kdo projede upozorní "tytyty, jestli překročíte rychlost, tak se budeme zlobit a když Vás naměříme a chytíme, tak Vám domluvíme a Vy to uděláte už jenom tisíckrát". Jo a nejvíce odsuzují ti co jsou největší tupci v přestupcích, kteří si nedělaj nic z dopravních značek a zákonů. Jasné je že PČR má mnohem důležitější práci nežli je právě řešení takovýchto banálnch přestupků a proto všechno padá na bedra měšťáků, jinak by zde byla toální anarchie. PČR se věnuje krimi, a proto je není tolik vidět a tudíž méně "buzerují". Celkem si dokážu představit, že kdyby si všichni  měšťáci vzali jeden měsíc celozávodní dovolenou a nebyl ani jeden k dispozici, tak by zkolabovala jak doprava, tak by zavládla totální anarchie nápad trestné činnosti by stoupl na neúnosnou míru a pod. Pak by se teprve chytil každý normální občan za nos a řekl by si "hmm, tak tudy cesta nepovede" a můžežte tento názor napadat jak chcete, skutečnost tím nezměníte. Málokdo z lidí ví, co dělají měšťáci v noci, jakou "špínou" se brodí, kdo se na ně všechno obrací s pomocí, lidé jim volají, kvůli všemu. Každý vidí jenom ty botičky a buzeraci. Samozřejmě, že mezi nimi jsou tupci stejně jako u státní. Vy se divte, že vás opálkují ? No jasně, když vám vyhoví s tím, že když májí možnost a vstřícnost Vás vyřešit mírněji na vlastí nebezpečí a udělají to, pak se najde dement, který to pro senzaci použije proti nim, tak se není čemu divit, protože tu hrozí zneužití pravomoci veřejného činitele. uf tak to už stačí

14 Nikol Nikol | 3. července 2007 v 15:20 | Reagovat

Souhlasim s Vladou. Misto, aby byl rad, ze na nej byli tak hodni, tak si jeste nadava. Mel by ses nad sebou zamyslet blbecku. Priste az te zastavi, tak ti preji, aby ti ho sebrali. Vubec si nevidis do huby.

Takovy lidi jako jsi ty doopravdy nikdy nepochopim. Jeste bys jim mel podekovat.

15 Helena Helena | 19. července 2007 v 3:03 | Reagovat

To panter: Trochu jste pozapomněl na dopravku. Kdyby mp jeden měsíc nefungovala, tak by se o nepoznalo- z hlediska dopravy, protože je tu ještě dopravka.

16 Collins Collins | 5. září 2008 v 23:25 | Reagovat

Je mi z toho na blití. Dnes jsem zaplatil tisícovku za to, že jsem se koulí opřel o nárazník starého natuněného golfa a ten mamlas na to volal nehodovku. Přijeli dva, jeden muž, a jedna žena. ten chlapík stále opakoval, že by to nedělal a že s ní nesouhlasí, ale ona to dotáhla do pokuty... Jestli jsem přišel o body to nevim. Bylo jasně vidět, že se po mne vozí... Pomáhat a chránit je těžké.  No a ten mamlas s golfem dostane od pojištovny tak 300 Kč, ale hlavně že tam v pátek večer pročekal se svojí krasotinkou dvě a půl hodiny.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama