Nesprávně zaparkovaná auta budou v Praze odtažena

4. září 2006 v 8:00 | HN, ČTK |  Policie proti řidičům
V parkovací zóně v centru Prahy určené pro místní obyvatele a podnikatele stojí řada vozidel neoprávněně. Podle primátorova náměstka Rudolfa Blažka nemají potřebnou parkovací kartu dvě z pěti vozidel. Strážníci nasadí od příštího týdne do centra několik odtahových vozidel, aby se situace zlepšila.

Obyvatelé jsou nespokojení, je potřeba zajistit, aby na jim vyhrazených místech v modré zóně nestála jiná auta. Od příštího týdne nasadí strážníci do centra podle předpokladů čtyři odtahová vozidla. Podle situace jich může být i více. "Očekáváme, že nesprávně zaparkovaných automobilů ubude," podotkl Blažek.
Strážníci mohou vozidla z této zóny opět odtahovat s novým silničním zákonem od července. V podstatě s tím přestali loni v březnu, když ministerstvo dopravy uvedlo, že to není v souladu s předpisy.
Od července strážníci odtáhli z modré zóny přes 1600 vozidel, uvedl ředitel městské policie Vladimír Kotrouš. Řidiči se podle něho nejčastěji vymlouvají na to, že si jen zaběhli do kanceláře nebo třeba na poštu. Strážníci odtahovali za účasti novinářů špatně zaparkované automobily i dnes.
Za odtah i s prvním dnem parkování na hlídaném parkovišti motoristé zaplatí celkem 1450 korun. Každý další den parkování přijde na 200 korun. Strážníci uloží řidiči ještě pokutu do 1000 korun.
Parkovací zóny se mají od července příštího roku rozšířit i do Prahy 2, 3 a 7. Pražský magistrát může k odtahům špatně zaparkovaných aut využít až 34 odtahových vozidel. Podle zástupců města to znamená, že mohou odtáhnout 250 až 300 automobilů denně, což prý by mělo stačit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama