(Konečně) rozumný postoj policistů

6. září 2006 v 11:03 | TL |  Bodový systém a silniční zákon
Nemám rád, když si policisté hrají na skautíky, kdy lezou do křoví, jen aby nebyli vidět. Současná akce městských strážníků a někdy i Policie ČR mě ale potěšila.

Čekal jsem, co nás čeká od září, kdy jednoznačně vzrostla doprava. Krizi jsem čekal, ale daleko větší. ještě, že bodový systém začal platit od července a ne od září. Řada řidičů jezdí rychleji, prvotní strach totiž opadl. Kdyby v Praze každý jezdil dle předpisů, celá metropole by stála - k tomu přispěla i akce čisté silnice.

Policisté hlídají přechody a rychlost u škol

Obával jsem se co nastane od září. Čekal jsem masové rozdávání bodů, které ale nenastalo. Policisté mě naopak překvapili, když stojí u přechodů (v ranních hodinách) a vynutí dětem jejich přednost přejít silnici.
Nelíbí se mi, když policisté měří rychlost v místě, kde je omezení rychlosti bezvýznamně řešené známým způsobem, který platil do července. Na rizikové místo dal magistrát třicítku, aby se tam jezdilo padesát. Podporuji ale akce, kdy Policie měří třicítku u škol a to i za cenu, že jsou v křoví. Jsou místa, kde se rychlost dodržovat musí, a školy jsou jedním z nich - samozdřejmě že by limit měl mít dodatkovou tabuli s omezením například od 6:00 do 19:00 v pracovní dny mimo červenec a srpen, kdy jsou prázdniny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama