Během dvou dnů vybrali policisté miliony

11. září 2006 v 8:45 | TL |  Policie proti řidičům
Policisté z celé České republiky při dopravněbezpečnostní akci v prvních dvou školních dnech, v pondělí a v úterý, udělili řidičům pokuty za několik milionů. Pouze v Praze to bylo za více než 500 000 korun. Nejčastějším prohřeškem byla jako obvykle příliš rychlá jízda. "Dopraváci" kvůli začátku školního roku dohlíželi zejména na bezpečnost dětí v okolí škol.

Policisté v metropoli zkontrolovali přes 2300 vozidel, a zjistili přes 720 přestupků. Policisté vybrali na přestupcích přes půl milionu korun pouze v Praze.

Do celorepublikové akce bylo nasazeno více jak 1700 policistů ze všech krajů. Kontrolovali 31500 vozidel a odhalili 8000 přestupků. Vzhledem k tomu, že dle tabulky pokud a sankcí je nejmenší pokuta 1000 Kč, policisté vybrali v celé republice na pokutách odhadem 8 milionů korun, né-li více.

Policejní prezidium uvedlo, že z více než 8 tisíc dopravních přestupků jich bylo na místě vyřízeno blokovou pokutou 5 563, 2 062 přestupky blokovou pokutou na místě nezaplacenou a 436 přestupků bylo oznámeno ke správnímu řízení příslušným orgánům.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama