Senátoři chtějí změnu silničního zákona

5. srpna 2006 v 9:00 | ChceteZmenu.cz |  Bodový systém a silniční zákon
Občanské sdružení ChceteZmenu.cz a senátoři připraví společně návrh změn Zákona o silničním provozu

Vznikající občanské sdružení ChceteZmenu.cz za podpory senátorů Jaroslava Mitlenera, Jaroslava Kubery a Josefa Novotného uspořádá v prvním zářijovém týdnu Seminář ke změnám Zákona o silničním provozu, který vstoupil v platnost 1. července 2006.

"Věřím, že během prvního zářijového týdne už budeme mít k dispozici tolik zkušeností a poznatků s novými pravidly, abychom dokázali odstranit nejhorší chyby tohoto zákona". říká Robert Vašíček, zakladatel občanského sdružení ChceteZmenu.Cz. Pod petici organizovanou občanským sdružením se na internetových stránkách podepsalo už 13 tisíc lidí, Na 3 000 tisíce podpisů sesbíralo občanské sdružení Chcetezmenu.cz na petičních arších.

"Jako senátoři, ale i jako motoristé se jen těžko můžeme smířit s tím, že dobře míněný zákon, který by měl zakročit proti deseti či patnácti procentům silničních pirátů, otravuje život a buzeruje zbývajících 85 procent slušných řidičů", říká Jaroslav Mitlener, který iniciativu ChceteZmenu.cz podpořil jako první z politiků v Parlamentu ČR. "Proto jsme se spolu s dalšími senátory a občanským sdružením ChceteZmenu.cz rozhodli uspořádat na začátku září seminář nad připomínkami k Zákonu o silničním provozu. Našim záměrem není zákon zrušit, ale odstranit některé nesmysly, které bezpečnosti na našich silnicích spíše škodí" dodal Mitlener.

"Hranici tolerance nejvyšší povolené rychlosti určuje zákon a nikoliv dohoda městských policií, které mají mimochodem důležitější povinnosti, než měřit rychlost". říká senátor Jaroslav Kubera, který ve funkci primátora Teplic zakázal tamější městské policii měřit rychlost.

"Zákon je přínosem k zvýšení bezpečnosti v silniční dopravě, ale jeho nedokonalost a nerespektování zejména představiteli policie, může způsobit neúctu k právu a proto může mít za několik měsíců úplně opačný důsledek. Nesouhlasím tedy se stanovením dlouhých lhůt pro provedení novelizace." dodává senátor Josef Novotný.

ChceteZmenu.cz - Motoristé proti šikaně chce docílit stavu, kdy současný zákon dostane rozumnější podobu, spočívající ve větším kontrastu mezi opravdu závažnými přestupky a mezi tím, co lze nazvat drobnými přestupky. Robert Vašíček k tomu dodává: "Nelze, aby nový zákon napařil slušnému řidiči jeden bod za zapomenutá světla v prudkém poledním slunci".

K podporovatelům iniciativy za změnu silničního zákona patří také hokejista Jaromír Jágr, kterému se z vlastní zkušenosti zdá nový silniční zákon nepřiměřeně tvrdý.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 radek letko radek letko | E-mail | 28. srpna 2006 v 17:47 | Reagovat

konecne ma nekdo rozum.potykam se s tihle nesmyslem na vlastni kuzi.boural jsem,moje chyba,nezabrzdil sem to.ja na motorce,prijela sanitka,souply me tam,i kdyz jedine co mi bylo,tak sem byl trochu potluceni,ale prej muzu mit vnitrni krvaceni.jake bylo me zjisteni?pokute od 25-50 tisic,rok bez ridicaku.takza kdybych to vedel do sanitky nevlezu,stalo by me to 2500 a mozna jeden bod.platime zdravotni,dane a ted radsi nepolezeme do sanitky protoze tim padem mame po prdeli.paradox je ten ze skoda je max.do 30 tisic,jediny potluceny sem ja,muj selsky rozum mi rika ze tady je asi nekdo blazen.to jako bych,sice vlastni vynou spadl na kudlu a soudili me za pokus o vrazdu.pani poslanci trosku jste to prehnali mam ten dojem.cetl to s vas vubec nekdo?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama