Nejvíce lidí chce na dálnicích 160km/h

30. srpna 2006 v 0:06 | TL |  Bodový systém a silniční zákon
Nejvíce lidí je pro zvednutí rychlosti na dálnici na 160 kilometrů za hodinu. Nemalý zájem je ale i o 150 km/h, zachování stávajících 130 km/h, ale i rychlost bez limitu.

37% hlasujících je pro zavedení rychlostního limitu na hranici 160 km/h.
Necelých 21% hlasujících je pro hranici 150 km/h
20% hlasujících je pro zachování současné hranice 130 km/h.
12% hlasujících je pro rychlost bez limitu.
Zbylých 10% hlasujících je v zanedbatelném množství pro rychlosti: 140km/h, minimum lidí pak pro 170km/h, 110km/h a 120 km/h.
Poznámka: Tyto hodnoty byly vypočteny z ankety serveru iDnes.cz. Hodnoty jsou aktuální k datu vydání článku.
Osobně se přikláním k hranici 160 km/h. Každý může jet i při zvýšené povolené rychlosti na tolik, kolik se cítí. Je však nesmyslné omezovat rychlostním limitem, který byl současnými vozy překonán. Rychlost 160 km/h je asi tak zlatý střed pro rychlostní limit. Myslím, že naše dálnice nejsou připraveny na rychlost ke dvěma stům, jak by tomu bylo u některých řidičů při neomezeném rychlostním limitu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pass pass | 30. srpna 2006 v 8:49 | Reagovat

Chci neomezeně na dalnici ave městě 100

2 jirka jirka | 30. srpna 2006 v 9:00 | Reagovat

Bohuzel je rzchlost meritelna velicina a tak se stat a potazmo i policajti honi ya timto zpusobem vydelecne cinnosti. Nevim vsak proc se mluvi stale jen o rychlosti na dalnici. Ja jeydim podle citu i na obycejnych silnicich, ktere jsou nekdy kvalitnejsi nez dalnice a jedu tam i 150. Zatou jsou usekz dalnic, vzjetye koleje, kde nejedu ani 90, takze plosne urcovani rychlosti je upny nesmysl. V e mestu jedu taktey podle povahy silnice, protoze i tady nekdy jedu treba i 30, abych si neulomil poloosu, ale kdyz to dovoli dopravni situace, tak jedu ve meste treba i 70. proc ne, kdyz je siroka, chodniky na obou stranach a vzhled pred sebe na 500 m, protoze yadne auto v dohledu. Kdyy je vsak prechod, vzdy dam prednost a nejezdim na cervenou  a nepredjiydim, kdzy citim, ze je to riskantni a o tom to je. Nehodovost je na citu a u meni ridice a ne na prekroceni rychlosti v mistech, kde je moznost jet klidne i  o 50procent vic. O tom to cele je. Jen merenim rzchlosti a tahani penez z ridicu se nehodovost nesnizi. jezdim 35 let bez nehody a na tachometr se nedivam nikdy, ale PRED SEBE A NA DANOU DOPRAVNI SITUACI.

3 Frantík Frantík | 14. září 2006 v 16:07 | Reagovat

Já osobně souhlasím s názorem pana Jirky. Nehodovost řidiče se odvíjí od jeho schopností předvídat a zvládat vozidlo za jakékoliv situace. Míň mi vadí řidič který jede rychle a má vozidlo a dopravní provoz okolo něj pod kontrolou než řidič, který sice dbá na rychlost a striktně dodržuje předpisy ale pro řízení nemá cit. Jsou však situace, kde by se měli určitá striktní opatření dodržovat jako bez alkoholu, nikdy na červenou, respektovat závory a v blízkosti škol jsem také pro nižší rychlost.

4 Helena Helena | E-mail | 15. února 2007 v 23:30 | Reagovat

Také se 100% připojuji k názorům pana Jirky, mám řidičák jen 8 let, ale jinak kdybych měla vyjádřit názor k této věci, byla by to obdoba jeho příspěvku.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama