Řidiči se sami trestají po vzoru Husáka

12. srpna 2006 v 12:40 | TL |  Vtipy nevtipy
Zní to jako vtip, ale je to pravda :) Někteří řidiči se po vzoru policejního prezidenta Husáka začali sami trestat za svoje přestupky. Jeden z nich napsal strážníkům dopis, že rodinnému příslušníkovi nařídil za špatné parkování ranní rozcvičku a zakázal mu po zbytek dne řídit auto.

Řidič Pavel D. z Prahy 10 našel na konci července za stěračem rodinného Renaultu Espace lístek od městské policie. Byl předvolán na služebnu k vysvětlení parkování v protisměru (viz foto).
Obvodní ředitelství městské policie pro Prahu 10 náhle dostalo velmi neobvyklý dopis (kopie dopisu je zde), který byl adresován do rukou "nejvyššího místního náčelníka". :))
Motorista se mu nejdříve omluvil, že nemohl přijít osobně. Zároveň uvedl, že auto v uvedené době řídila jemu blízká osoba, jejíž totožnost však nemůže upřesnit.
"Pod dojmem statečných postojů nejvyšších policejních důstojníků, kteří mi byli vzorem nejen v občanském životě, ale zejména v dodržování dopravních předpisů, nemohu, než uvést následující," napsal Pavel.
Připomněl tak nedávnou pirátskou jízdu policejního prezidenta Vladislava Husáka, který za stodevadesátku na dálnici dobrovolně odevzdal na tři měsíce řidičák a dal 10 tisíc na charitu. Čtěte zde
Další policejní důstojník, bývalý šéf dopravního inspektorátu ve Frýdku-Místku Michael Čaš, se také snažil vyhnout trestu za přestupek. Po nehodě, kterou zavinil v opilosti, tvrdil, že řídila osoba jemu blízká. Inspekce ministerstva vnitra poté dokázala jeho vinu. Čtěte zde
Neposledním hříšníkem července byl řidič ministra vnitra. Jednou byl natočen při stosedmdesátce na dálnici bez majáku, podruhé stál v zákazu před redakcí MAFRA, přestože měl v garážích reserve.
Pavel D. v dopise zároveň uvedl, že si uvědomuje "nebezpečnost" přestupku, když řidič zaparkuje na přeplněném sídlišti čumákem na druhou stranu.
Členu své rodiny proto udělil tento trest: Každé ráno pět kliků a pět dřepů po dobu jednoho týdne, zákaz řízení motorových vozidel po celý zbytek dne a pokutu 50 korun, za které musí svým dětem koupit zmrzlinu.
Strážníkovi, který umístil za stěrač jejich rodinného vozu výzvu, v dopise přiložil stravenku v hodnotě 85 korun za jeho "služební horlivost".

Ředitel strážníků Prahy 10 na satiru reagoval

Ředitel městské policie pro Prahu 10 Josef Farkaš Pavlu D. odpověděl hned druhý den a v dopise přistoupil na jeho humorný tón.
Slíbil, že jeho vysvětlení s odkazem na osobu blízkou předá na pražský magistrát, jehož úředníci budou přestupek řešit. Neodpustil si však také jednu satirickou poznámku.
Zároveň mu vrátil i zaslanou stravenku. "Strážník je placen z prostředků magistrátních, tudíž je oceněn za služební poctivost, nikoliv za "služební horlivost"," uvedl Josef Farkaš. Zároveň doporučil, aby za stravenku dětem koupil další porce zmrzliny.

Josef Farkaš řekl iDNES.cz: "Bylo to velmi nezvyklé, takových dopisů nám moc nechodí. Odpověděl jsem mu stejným způsobem, protože jsem ho nechtěl urazit a nic okecávat. Chtěl jsem s ním jednat na rovinu,"
Přestupky parkování v protisměru podle něj městská policie neřeší moc často. "Strážník ale dělá svou práci a řeší všechny přestupky podle zákona. Jsou ale závažnější přestupky jako třeba stání na přechodu," dodal.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 polobůh polobůh | Web | 4. května 2008 v 13:45 | Reagovat

hahaha :) oni i fíkové maj smysl pro humor :) dneska jsem paragraf 12, odstavec 3 využil a během minutky jsem šel ze stanice domů. nezahrnuje to jenom osobu blízkou(příbuznou) ale i mě samotnýho

2 shellman shellman | Web | 19. června 2015 v 1:22 | Reagovat

rychlá půjčka bez doložení příjmu [:tired:]

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama