Řidiči, chodci, cyklisté vyjádřete se k rychlosti v Praze

9. srpna 2006 v 13:48 | TL |  Rady pro řidiče
Řidiči, chodci, cyklisté a Pražané. Chcete se podílet na vyhledání úseků komunikací, kde vám nevyhovují stanovené rychlosti nebo vadí omezení rychlosti? Zapojte se do vyhledávání těchto míst, napište nám je a zašlete své návrhy a podněty do ankety magistrátu.

Na konci prázdnin odbor dopravy Magistrátu hl. m. Prahy a Policie ČR všechny připomínky vyhodnotí a rozhodnou, které z návrhů najdou uplatnění v praxi. A jako malý bonus za spolupráci, která pomáhá městu, bude vylosováno deset účastníků této ankety a dostanou malé dárky.

Nový silniční zákon otevřel mimo jiné diskusi o tom, zda jsou na všech úsecích našich silnic optimálně stanoveny povolené rychlosti a definována její omezení. Je to veřejné téma, Magistrát hl. m. Prahy proto společně s Policií ČR chtějí co nejširší diskusi a spolupráci veřejnosti a nabízejí k ní řidičům prostor.

Máte možnost upozornit na místa, kde považujete rychlost za špatně stanovenou, kde máte jinou představu o omezeních rychlosti nebo máte návrh na zlepšení plynulosti automobilové dopravy.

Samoutnou anketu naleznete zde.

Pozor! Vaše návrhy a upozornění se mohou týkat pouze území hl. m. Prahy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Olin Olin | 5. března 2007 v 18:11 | Reagovat

Chci upozornit na zbytečně přecitlivělý radar strážící bezpečnost chodců na přechodu z lesa hesly "POMALU - DĚKUJI" v ulici U Kunratického lesa v Praze 4 Chodově u Hypernovy. Po každé zde jedu dle pravidel 50 km/h (opravdu poctivě) a omezení zde vyznačeno není a prěsto jsem nápisy pranýřován. Onehdy jsem byl na něj moc rychlý při30 km/h. Dále mi vadí a nejen mě neudržované roští kolem přechodů v celé Praze. Hlavně při začátku školního roku a nástupu podzimního šera.

2 Mirek Spurný Mirek Spurný | E-mail | 7. března 2007 v 16:02 | Reagovat

Jako řidiči mi přijde zbytečné omezení rychlosti na 70 km/h ve Strahovském tunelu. Klidně by tu mohla být 80 km/h. Plynulosti i bezpečnosti provozu takováto rychlost v žádném tunelu nebrání. Také na výjezdu dál do Tunelu Mrázovka je omezení ve dvou levých průzích podle mě zcela zbytečné, jen brzdí provoz. Vodidla, která odbočují na Plzeňskou, by toto omezení měla mít pak výraznější. Navíc se mi zdá, že ty značky byť svítí - jsou nevýrazné - a proto se snadno přehlédnout. Píšu po svojí zkušenosti mimopražského řidiče, který by přivítal velký okruh kolem Prahy aspoň od D5 po D1, alespoň, protože mě v tunelu 2x chytli na stejném místě a mně vůbec nedošlo, že se mezi tunely má zpomalovat, přestože pečlivě sleduji dopravní značení a zatím jsem za dobu vlastnictví svého ŘP neměl žádné přestupky s rychlostí - a teď se to sešlo během dvou měsíců na jednom místě. Vlastně jsme si omezení rychlosti 50 km/h všiml až napotřetí a na poslední chvíli....

3 Martin Martin | E-mail | 8. září 2007 v 7:08 | Reagovat

souhlasim ze by mohla byt vetsi ale nejhorsi je to v noci jedete na silnici sami nemuzete nikoho ohrozit nikde nikdo a musi se jet 50.to by se melo zmenit

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama