Policie: Jeden radar za druhým

11. srpna 2006 v 15:05 | TL |  Policie proti řidičům
Tři radary, čtyři hlídky a jdeme na řidiče. Tak vypadala včerejší akce plzeňských a rokycanských policistů. A výsledek? Pokuty za skoro sedmdesát tisíc korun a sto trestných bodů.

O tom, že policie chystá kontroly jsem psal už na začátku srpna.
Toto "peklo" se odehrálo na plzeňské výpadovce směrem na Klatovy. Tři policejní hlídky měřily rychlost a čtvrtá hlídala předjíždění na plné čáře.
Podle iDNES.cz tato akce stála řidiče na pokutách bezmála sedmdesát tisíc korun. Druhý trest bude následovat, úředníci jim prý rozdělí přes sto trestných bodů. Podle deníku se policisté na čtvrteční měření patřičně připravovali.
"Nekontrolovali jsme způsob jízdy na jednom místě, ale v delším úseku. Pomáhali nám v tom kolegové z okresů Rokycany, Plzeň-jih a Plzeň-sever. Několik řidičů zaplatilo pokutu v kontrolovaném úseku dokonce opakovaně," prozradil deníku Petr Kovář z plzeňského policejního ředitelství.
Policisté se zaměřili na tříkilometrový úsek dálničního přivaděče od výjezdu z dálnice D5 přes most u přehrady České údolí a dál na městskou silnici kolem věznice až ke konečné tramvají.
Za čtyři hodiny zde přistihli čtyři auta ve špatném technickém stavu a osmapadesát příliš rychlých řidičů. "Rekordmanem byl řidič, kterému na přivaděči, kde je povolená devadesátka, radar naměřil 158 kilometrů v hodině," dodal Petr Kovář
Napadá mě otázka, jestli je to opravdu férové místo na měření, nebo jestli policie využívá už několikrát diskutované špatné značení silnic. Podle serveru Mapy.cz (obrázek mapy je zde) je přivaděč víceproudový, a devadesátka je na takových úsecích směšná, ne-li šikanoidní.
Nemám nic proti měření, ale pokud sami policisté tvrdí, že zákon není dobrý, tak proč neměří na úsecích, které jsou nebezpečné a nepřehledné, ale vyberou si ty, kde vědí, že stav komunikace dovoluje řidiči jet rychleji a možná daná silnice dostane zvýšený limit po akci Čisté silnice.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 roman roman | 12. srpna 2006 v 20:21 | Reagovat

To je hrůza...každý, kdo to tam zná mi potvrdí, že to co nazývají dálničním přivaděčem je regulerní dálnice, možná nejširší v republice. Je to hamba policie a oni se s tím ještě chlubí....Komu to (kromě státní kasy ) pomůže, kurva ???!!!

2 mertlas mertlas | 13. srpna 2006 v 17:30 | Reagovat

mno dle mého názoru to pomuže jenom tý kase... a oni to vedí a využívají této situace kdy si lidi nejsou jistí aby tu kas naplnili. až pak bude po akci čisté silnice... nebudou mít tolik volných míst a možnmostík měření.... ale nemění to nic na tom že cajti sou bastardos. a kdyby neměli na těch svejch ŽUCÍCH ty radary tak si ve většině případů ani neškrtnou...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama