Policie chystá kontroly

1. srpna 2006 v 20:36 | TL |  Policie proti řidičům
Policie proto chystá častější kontroly řidičů. Podle nich jsou řidiči měsíc po zavedení bodového systému otrlejší a jezdí rychleji.

Policisté zaznamenali, že řidiči již překonali počáteční strach z bodového systému a jezdí opět o něco rychleji. Policie podle ministra vnitra Františka Bublana proto bude řidiče častěji kontrolovat.
"Na silnicích lze pozorovat, že se to opět uvolnilo. Budeme muset více přitlačit ze strany policie, aby kontroly byly častější a aby nebyly na těch obecně známých místech. Pozitivní výsledky ale bodový systém přináší, to je viditelné," řekl redakci iDNES.cz ministr Bublan.
Josef Tesařík z ředitelství dopravní policie dodává, že "Na prvním místě by mělo být to, že jde především a jen o lidské životy. V zahraničí je obvyklé, že když po dálnici jedete nejvyšší povolenou rychlostí, tak už vás nikdo nepředjíždí. Doufejme, že se to naučí i čeští řidiči."
S tím si ale dovolím nesouhlasit. Pokud jedu za někym, kdo bedlivě sleduje tachometr a jeho rychlost se tím pádem pohybuje od 120 km/h do 130 km/h, tak ho předjedu radějí 130-140 km/h s tím, že opět zbrzdím, ale až se dostanu kus od něho. V momentě, kdy bych ho předjížděl 130 km/h ho budu předjíždět minutu.
Ministru Bublanovi se nelíbí, že policisté podle něj nemají možnost posuzovat případy individuálně případ od případu. "Když přijede do města někdo z venkova, tak si opravdu nemusí všimnout, že třeba některý pruh je vyhrazen pro autobusy a policista mu tu pokutu musí dát, i když to nebyl ze strany řidiče úmysl. A takových situací je celá řada."
To je asi první věc za ty roky, se kterou s panem ministrem souhlasím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pistar pistar | E-mail | 2. srpna 2006 v 23:03 | Reagovat

stále nechápu řidič-tachometr-rychlost. To před měsícem řidiči nedodržovali předpisy a teď jsou vysoké sankce za porušení a všichni ti bezohlední piráti se diví!!  Jen ať platí za svoji frajeřinky, pak bude snad na čas od nich pokoj. Bodový  bych doporučil tak na půl roku a potom udělat drobné úpravy. Demokracie neznamená holubník nebo kocourkov!!!

2 Tomáš Tomáš | Web | 3. srpna 2006 v 13:14 | Reagovat

Je to jednoduché. Osobně se bojím těchto řidičů víc, než těch, kteří jedou rychleji. Ten, kdo nema periferní vidění sleduje tachometr a tím pádem mu nezbývá čas sledovat, co se děje před ním, natož za ním a okolo něho. Dnes už to nejsou pouze "sváteční řidiči", ale i velké procento těch, co řidičák potřebují, aby z nich nebyli bezdomovci.

Sám raději zrychlím a předjedu takového váhavce, než abych se dostal do stavu, kdy mám jednoho takového před sebou a druhého za sebou, to se začnu opravdu bát.

Ano, souhlasím s Vámi, ať za svoje frajeřinky platí ti, co tím ohrožují ostatní. Jenže současný zákon postihuje všechny, nejen ty bezohledné řidiče. A policista už není ten, kdo rozhodne o výši přestupku, ale ten, kdo má striktně dané, jak musí trestat. Když netrestá, je potrestán on.

3 lupo lupo | 29. srpna 2006 v 14:56 | Reagovat

Skutečně řidiči jsou hrozně otrlí po zavedení silničního zákona jezdili v obci podle tachometru 45 ve skutečnosti se potom rychlost pohybovala okolo  40 km/h.Ted když využívají limitu 55km/h tak jsou hrozně otrlí.

4 Helena Helena | 9. března 2007 v 1:54 | Reagovat

To Lupo: Tzn. když jedou o 5 km.víc než je povoleno zákonem vám připadají otrlí? Co by jste řekl na střelce, prolítnoucího vesnicí 160? :)Jsou to sice krátký vesnice, ale taky to vídám, když mě takový auto úplně přeletí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama