ODS chce 18 bodů

1. srpna 2006 v 8:00 | TL |  Bodový systém a silniční zákon
Už při projednávání silničního zákona byla ODS proti bodovému systému. Teď chtějí v novele 18, namísto 12ti bodům. Dnes o tom informovala ČTK.

Občanští demokraté kritizovali zavedení bodového systému již při jeho schvalování v obou parlamentních komorách v loňském roce. "Naplnily se obavy z toho, že příliš přísný systém bodového ohodnocení přestupků v silniční dopravě poskytuje prostor pro korupci a šikanu," tvrdí autoři novely, kterými jsou poslanci ODS Vlastimil Tlustý a Eva Dundáčková. Zvýšení hranice bodů z 12 na 18 již tehdy navrhoval jeden ze senátorů ODS.
Poslanci v novele také navrhují vypustit část bodově ohodnocených přestupků, a to takových, které podle nich nemají pro bezpečnost provozu na pozemních komunikacích zásadní význam, případně jejichž spáchání je hůře prokazatelné a následně obtížně přezkoumatelné. Zrušena by podle nich měla být také spodní hranice pokut.

Menší nehodovost za červenec?

Toto téma je podle mého názoru sporné. Určitě je to díky bodovému systému, otázkou je do jaké míry. Faktem je, že stále jezdí hodně řidičů s prominutím jako "připosraní". Další věcí ale je, že jsou prázdniny a provoz je slabší.
Řidiči si dávají větší pozor především na dodržování maximální povolené rychlosti, ale i na další přestupky, za které by mohli dostat mnohem vyšší pokuty než v minulosti a navíc také obdržet trestné body.

Petice proti bodovému systému

Autorům petice, kterými jsou provozovatelé serveru ChceteZmenu.cz, kterými jsou Robert Vašíček, Ing. Karel Vašíček a Marek Soldát, vadí zejména údajné šikanování řidičů, které nová pravidla způsobila. Nový zákon je podle nich příliš tvrdý také pro chodce a cyklisty. Novela vstoupila v platnost 1. července. Bodový systém počítá s tím, že řidič, který dostane za přestupky 12 bodů, musí odevzdat řidičský průkaz a čeká jej přezkoušení.
Dopady nového silničního zákona se již zabývala vláda. Většinově se shodla na tom, že je třeba nechat na posouzení zákona delší dobu, minimálně půl roku.
Tak to se máme ještě na co těšit....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 bod bod | 16. srpna 2006 v 14:36 | Reagovat

Kdyžtak ODS ne OSD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama