Je tu dvojí metr na řidiče!

15. srpna 2006 v 21:57 | TL |  Bodový systém a silniční zákon
Doteď se o tom víceméně spekulovalo, nyní je to do nebe volající. Na Husáka jsou důkazy médií krátké, ikdyž se přiznal. Na normálního řidiče jsou aledostačující! Nehoráznost! Policisté jsou navíc trestáni v té nejspodnějších hranicích.

Téměř před měsícem zdokumentovali redaktoři MF DNES, jak policejní prezident Vladislav Husák jede dva dny po sobě do práce stodevadesátkou. Husák se k činu přiznal a ještě v den medializace jeho přesupku vydal prohlášení, kde slíbil odevzdat řidičák na 3 měsíce a věnovat deset tisíc korun na charitu. To udělal. Ministr vnitra Bublan na to reagoval vítkou. Přestože ale podle bývalého ředitele středočeské dopravní policie Stanislava Humla ministr udělenou vítkou uznal bublanovu chybu, nebyl nikdy právoplatně potrestán. Za jeho přestupky by mu hrozila pokuta až 22 500 Kč a odebrání průkazu na rok.
Několik dní po jeho přestupku natočil Radek Pivoňka vůz ministra Bublana, jak jede 170ti kilometrovou rychlostí bez majáku. Řidič ochranky nemusel maják zapínat, ale také nemusel jet tak rychle pouze při cestě na letiště. Mohli vyjet dřív a jet jako každý z nás.

Šikana, dvojí metr a zastrašování

To, co dnes odvysílala TV Nova (video zde) mě zvedlo ze židle a utvrzuje mě v domnění, že současné, sociálně "demokratické" vládybylo až moc. Proti Radku Pivoňkovi bylo na popud Lubomíra Kvíčaly, ředitele ochranné služby Policejního prezídia zahájeno přestupkové řízení. Podle policie jsopu materiály k jeho stíhání dostačující. Přiznal se totiž médiím sám.
Průkaznější dvojí metr nemůže už být. Jaký je rozdíl mezi přestupkem Pivoňky a Husáka? Pouze ten, že Husák je policejní prezident a Pivoňka je řadový občan.
U obou případů je "amaterská" dokumentace
  • Husákův přestupek: Fotografie redaktorů MF DNES
  • Pivoňkův přestupek: Jím pořízené video o jízdě ministerské limuzíny
Oba se přiznali.
  • Husák se přiznal MF DNES, když s ním pořizovali rozhovor po pořízení dokumentace. Přiznal se také ve své tiskové zprávě.
  • Pivoňka se přiznal Nově, že video natočil mobilem.
U obou byli svědci.
  • Husáka zdokumentovali redaktoři MF DNES.
  • Pivoňku viděl řidič ministra - jeho ochranka.

Pivoňka má být podle policie potrestán, Husák ale být potrestán nemůže.
Pan Bublan by si měl ve svých řadách, ještě než si zbalí fidlátka, udělat pořádek.
Celé je to jednoznačně stavěno jako zastrašování řidičů, aby takové záznamy nepořizovali.

Lubomír Kvíčala je tajnůstkář

Průkazný přestupek Bublanova vozu se stal před redakcí MF DNES. Ministr Bublan odpovídal čtenářům online, měl rezervované místo v podzemní garáži, ale jeho řidič radši stál v zákazu.
Lubomír Kvíčala však nechce říct, jak byl řidič potrestán. Nejprve se vymlouval, poté naznačil, že to bylo řešeno v nejspodnější hranici (jak jinak, že?). Naznačil také, že žádný finanční trest nedostane.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 tomasgn tomasgn | 15. srpna 2006 v 22:39 | Reagovat

pokud se ma nekdo potrestat, tak v prvni rade Husák, Bublan a Čaš, plus ti jejich slavni ridici z ochranne sluzby, co soustavne jezdi jako hovada.

zrejme je nacase rict, ze pokud nebudou zakony (a ruzne jejich zmrseniny, paskvily a nedodelky) dodrzovat  clenove vlady, parlamentu ani policie, nebudeme je dodrzovat ani my - obcane.

2 Hacek Hacek | E-mail | 15. srpna 2006 v 23:16 | Reagovat

jen at se mi tetka nejakej mestskej nebo statni cmoud pokusi dat nejakou pokutu no jednoduse vy..ese na ne a nic jim neplatme vsichni jenze se vzdycky najde nejakej socan kterej bude lizt paroubkove vlade do pr..e a zaplati Oni spjechaj a kam okradat nas o penize musi si uvedomit ze to jsme mi co debile platime

3 Tomáš Tomáš | Web | 15. srpna 2006 v 23:53 | Reagovat

[1] tomasgn: Husák potrestán nejspíš nebude, postavili to tak, že vlk se nažere a koza zůstane celá.

Řidič Bublana potrestán bude, ale minimálně. Jeho rychlá jízdu přestupkem nebyla, dovoluje mu to vyjímka. Bylo to čistě neohleduplné a ne zdrovna 2x bezpečné (to i od autora videa, při 170 držet mobil a koukat co točí, to děs).

Čaš byl vyhozen od policie, nemá řidičák a čeká, jak to celý dopadne. Doufám, že ho inspekce ministerstva vnitra a správní orgán tvrdě potrestají. Jeho hladina byla šílená, měla by být kvalifikována jako trestný čin a měl by dostat minimálně dlouhou podmínku.

4 PauLMA PauLMA | E-mail | 16. srpna 2006 v 6:05 | Reagovat

Takový bordel může být jenom v ČR!!!! Policisté a vyšší představitelé si můžou jezdit jak chcou...tresty si budou určovat oni sami...a občan..ten příjde o pár bodů a k tomu dostane mastnou pokutu!!! Je tohleto normální???

5 Já Osobně Já Osobně | E-mail | 16. srpna 2006 v 9:56 | Reagovat

Být panem Pivoňkou, tak se nebojím. Ano, vesprávním řízení jej mohou potrestat. Nicméně, bych se já osobně soudil s poukazem na p. Husáka a na řidiče p. Bublana. A pokud by neuspěl u našich soudů, věřím, že v Bruselu by se spravedlnosti domohl. Na advokáta mu rád přispěju, protože křiklavější případ dvojího metru snad neexistuje.

6 Juan Carlos Juan Carlos | 16. srpna 2006 v 12:37 | Reagovat

Ano, je to donebevolající. Jeden moudrý muž kdysi napsal něco v následujícím smyslu: "Když obyčejnému homo sapiens dáte do rukou spravedlnost, jediné, co můžete očekávat, je, že začne trestat ostatní. Trestá proto, že není schopen dát si vlastní etiku do pořádku a dramatizuje tento stav na jiných lidech." Možná trochu složitá myšlenková konstrukce, ale určitě to vychází z praxe. Vzpomeňme si na kazatele morálky, kteří sami měli másla na hlavě, že by se z toho dala namazat celodenní produkce Michelských pekáren. A právě takový stav tady máme. Policie a MVCR.cz mají kostlivců plné skříně. Může jít i o kostry dinosaurů. S takovou náloží průserů mají určitě pravdu, že by byl zapotřebí tvrdý a nekompromisní přístup, trochu si ale spletli cíl - místo sebe se snaží trestat ostatní, a to tak nehorázným způsobem, vezmeme-li do úvahy způsobenou škodu, že nám tady postupně začíná platit presumpce viny. Dokud si policie neuvědomí, že má být sama příkladem "evangelia", které hlásá, dokud nedá svou "etiku do pořádku", budeme tady mít pořád nové a nové zákony typu 411 a je skutečně jedno, zda zaklínadlem této novodobé invkvizice budou statistiky úmrtí nebo vylhaná prohlášení o katastrofálním stavu na silnicích.

7 M.A.R.A. M.A.R.A. | 16. srpna 2006 v 20:13 | Reagovat

To je fakt tohle můžou předvést naši chytří poldové a papaláši jen u nás! Jo jo když někdo ukáže na jejich průšvih nenapadne je nic jinýho než řvát že ten druhej to dělá taky a myslí si že v tom se na jejich průser zapomene a hon na čarodejnice se ubere jiným směrem. Všem doporučuju podobné akce dělat protože na autory těchto záznamů nikdo nemůže. Dle našeho skvělého nového zákona to že jste spáchali přestupek vám musí dokázat a to zařízením které musí mít úřední značku jak je to ostatně uvedeno také v návodu jak jednat s policií na těchto stránkách. Vážený pane Pivoňko a redaktoři MF Dnes moc si Vás vážím a držím Vám palce ve vašem boji s našimy "ZAMĚSTNANCI" co si je všichni platíme.

8 tomasgn tomasgn | 16. srpna 2006 v 20:51 | Reagovat

protoze u tohoto clanku:

http://www.chcetezmenu.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=273&Itemid=15

neni diskuze, dam sem jeste jeden prispevek.

nebudu hodnotit faktickou spravnost uvedeneho clanku ani clanku na ktery v nem reaguje. co vsak stoji za povsimnuti je jasna povysenost a nadrazenost, se kterou pisatel jedna, pricemz vsem kdo by se chteli branit vyhrozuje jeste "gumarnou". jeste vice ta nadrazenost, arogance a vyhrozovani cisi s prohlaseni sefa policejnich silnicnich piratu Kvicaly, kteremu zrejme jen posledni zbytky slusnosti zabranily naplno rict ze by dotycneho mohla policejni zver taky zmlatit.

zjevne si tito dva panove, spolecne s Bublanem, brnenska policistka a jeji kolegove (http://www.ct24.cz/zdomova/index_view.php?id=180753),

a rada dalsich papalasu a policajtu mysli, ze jsou nejaci prvilegovani nadlidi, a misto ochrany zakona a sluzby obcanum se povazuji za neomezene vladce a obcan je pro ne jen ves dobra na odvadeni dani. takovi lide nemaji na tech mistech kde ted jsou co delat.

k tem jmenovanym radoby nadlidem je jeste potreba pripocist i takyministra Jandaka, ktery uvedene nadrazene a k lidem neuctive jednani schvaluje.

9 DIEGO DIEGO | E-mail | 16. srpna 2006 v 22:48 | Reagovat

K TOMU SE SNAD NEDÁ NIC DODAT.SEJMUL BYCH NEJEN TY PAPALÁŠE ALE HLAVNĚ TOHO KVÍČALU.NORMÁLNÍ AROGANTNÍ HA..L.POKUD BY SE P.PIVOŇKA DOSTAL DO PROBLÉMŮ TAKÉ RÁD PŘISPĚJI NA JEHO OBHAJOBU!

10 Karel Karel | 23. srpna 2006 v 23:18 | Reagovat

Nejenom dvojí metr na řidiče, ale i dvojí výklad silničního zákona - viz ustanovení § 123b písm. d), kde je zcela jasně konstatováno, že na základě  rozhodnutí orgánu příslušného k projednání přestupku podle jiného zákona než zákona o přestupcích příslušný úřad odečte body. Proč tedy nadřízení policistů, kteří projednávají přestupky s podřízenými podle jiného zákona a poté za přestupek  uloží kázeňské tresty toto neoznámí příslušnému úřadu? Asi proto, že pro ně zákony neplatí a to je podstata naší zákonnosti v ČR, kdy jedni musí zákon dodržovat, ale ti "vyvolení" již nikoliv. Za zmínku zde stojí zda-li policisté, kteří zjistí přestupky u svých kolegů a poslanců toto následně oznamují k projednání jiným orgánům.

Toto poté nutně  vede k dvojí obhajobě silničního zákona, kdy na jedné straně stojí profesionální řidič a "řadový občan" oprávněně kritizující nedostatky silničního zákona a na druhé straně "vyvolení" (policisté, poslanci), kteří obchází zákon a poté ho vychvalují, jak je správný. Myslím, že právě to stojí za zamyšlení.......

11 Vašek Vašek | E-mail | 27. srpna 2006 v 20:46 | Reagovat

Pokud ti kreténi Pivoňku obžalují, slibuji- přispěji na jeho obhajobu

12 Helena Helena | E-mail | 12. prosince 2006 v 18:32 | Reagovat

Souhlasím s Hacekem. Tohle už je prostě přehnaný, rovnou by mohli dopravní přestupek přejmemovat na dopravní kriminální čin, při takových pokutách a několika postizích(body, neúměrná pokuta, odebrání řidičáku) za jeden prohřešek). Někdo kdo má dost organizačních schopností by mohl zorganizovat nějakou protestní akci- neplatit pokuty, jezdit i po odebrání řidičáku, půlku národa by snad zavřít nemohli, ale i já se setkávám s lidma, který si to ještě chválí. Pak lehce člověk,stavěnej dopravní kontrolou porazí fízla  a snaží se ujet a nebo sraženýho kluka zavezou do lesa. Při takových zákonech, kdy i za dopravní nehodu bez zranění je pokuta 50000 se není čemu divit.

13 Karlos Karlos | 24. března 2007 v 9:23 | Reagovat

Co je to za negramota ten Hacek? A váš příspěvek Heleno, toť opět perla ! Tleskám, na hrad s váma !!!

14 Helena Helena | E-mail | 31. března 2007 v 2:11 | Reagovat

Hacek má v zásadě pravdu a jsou lidi, co píšou takhle z recese.S vámi zas na post Husáka, pohoršit už si nemůžem!!!

15 Miras Miras | 1. dubna 2007 v 12:30 | Reagovat

Ti, co píšou z recese trošku jinak, jsou poznat, vypadá to malinko jinak. Hacek je evidentně negramot. Tou perlou jsem myslel hlavně vaší poslední větu z příspěvku 12...

16 Helena Helena | E-mail | 1. května 2007 v 0:44 | Reagovat

To Miras: máte pravdu, ale kdyby se jeho příspěvek přeložil do běžné řeči, měl by určitou logiku. Nový zákon se nelíbí většině řidičů, ale nikdo s tím nic nedělá, každý jen nadává a nic. A i kdyby se někdo pokusil zorganizovat demonstraci, i třeba formou odmítnutí placení pokut( jako příklad, vím že to není možné) ostatní za ním budou stát jen do okamžiku, kdy se můžou bezpečně chvástat. Kdyby ale pak mělo dojít k situaci, kdy by se jim mohlo něco stát, najednou se všichni budou tvářit, že tam nikdy nebyli, nic takového neřekli atd.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama