Jak ovlivnil nový silniční zákon podnikání v ČR?

19. srpna 2006 v 12:00 | ChceteZmenu.cz |  Bodový systém a silniční zákon
D.A.S. Pojišťovna právní ochrany, a. s. Ve spolupráci s portálem ChceteZmenu.cz - Motoristé proti šikaně a stejnojmenným občanským sdružením uspořádala dne 17. 8. 2006 od 10:00 do 13:00 business seminář, zaměřený na dopady nového silničního zákona na podnikání.

Občanské sdružení ChceteZmenu.cz - Motoristé proti šikaně a stejnojmenný internetový portál vznikly proto, aby došlo k vytvoření lobby motoristů, která by se zabývala silničním zákonem a jeho dopady na bezpečnost a plynulost silničního provozu. Na počátku stál nesouhlas s represivním silničním zákonem.

Seminář přinesl řadu nových informací a především feedback od podnikatelů, kteří často najedou tisíce kilometrů měsíčně. Hlavními odbornými partnery bylo sdružení autodopravců ČESMAD Bohemia, zastoupené panem Martinem Felixem a Společenství autodporavců, zastoupené předsedou Bedřichem Dandou. Autodopravci přednesli konkrétní požadavky na novelizaci zákona, mimojiné zrušení povinnosti kardiologického vyšetření, které není v okolních státech vyžadováno u řidičů profesionálů.

Poslanecká sněmovna byla zastoupena poslancem Janem Moravou, který zmínil problém městských úřadů s přestupkovou agendou na příkladu svého rodného města Neratovice. Senát zastupovali senátoři Jaroslav Mitlener, František Kopecký, Jiří Nedoma. Semináře se zúčastnil také Jiří Payne, exposlanec a poradce prezidenta republiky, který na semináři zastupoval Kancelář prezidenta republiky.

Podnikatelé především upozornili na fakt, že nelze najet tisíce kilometrů bez jediného přestupku a že silniční provoz připomíná ruletu. V případě zaznamenání vašeho přestupku pak nastává postih, který neodpovídá jeho závažnosti - například, když u sebe řidič nemá řidičský průkaz v době, kdy jsou policisté online propojeni s registry. Stejný problém nastává v případě parkování u podnikatelé v oboru služeb - např. Pohotovost pro plyn se setkává se šikanou obecní policie.

Závěrem business semináře je shoda na potřebě rychlé injekce do zákona v podobě podzimní novely silničního zákona a následná práce na úplně novém silničním zákoně, který lépe posoudí závažnost přestupku a nebude likvidační vůči podnikání v Čecách a na Moravě.


Program semináře:
10:00 uvítání hostů
10:15 Prezentace ChceteZmenu.cz, DAS, ČESMAD a Společenství autodopravců
10:30 Legislativní blok (Beran) - Co přinesl dobrého a špatného nový silniční zákon
10:50 Dotazy účastníků
11:30 Odpovědi poslanců a senátorů
12:00 Odpovědi právníka
12:40 Press dotazy

VIP Guest list:
Martin Felix, PR oddělení ČESMAD Bohemia

Ing. František Kopecký (ODS), senátor Parlamentu ČR, předseda Podvýbor pro dopravu Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu

MUDr. Jaroslav Mitlener (ODS), senátor Parlamentu ČR, místopředseda Výbor pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí

Ing. Jaroslav Šípek, ředitel sekretariátu Sdružení Automobilového průmyslu

Ing. Pavel Tunkl, tajemník Svazu dovozců automobilů ČR

Jan Morava (ODS), poslanec PS parlamentu ČR

Bedřich Danda, předseda Společenství autodopravců Čech a Moravy

Ing. Zdeněk Chaloupek, project manager společnosti Cebia (zabezpečení vozidel)

Bc. Josef Macoun, Vedoucí Odbor dopravy a silničního hospodářství Magistrátu stat. Města Mladá Boleslav

Jiří Nedoma (ODS), senátor Parlamentu ČR, člen Podvýbor pro dopravu Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu

Ing. Jiří Payne (ODS), poradce prezidenta

Čtěte také:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama