Inspekce ukončila vyšetřování Čašovy nehody, navrhla jej obvinit

18. srpna 2006 v 13:44 | TL & ČTK |  Policie jako vzor
Bývalý vedoucí dopravního inspektorátu ve Frýdku-Místku Michael Čaš, který v červenci způsobil dopravní nehodu pod vlivem alkoholu, by měl být obviněn z ohrožení pod vlivem návykové látky. S tímto výsledkem ukončila inspekce ministra vnitra vyšetřování a spis předala ostravskému okresnímu státnímu zastupitelství.

"Inspekce ministra vnitra mi předložila materiál s návrhem trestního stíhání Michaela Čaše pro ohrožení pod vlivem návykové látky," řekla MF DNES státní zástupkyně Jarmila Šajnová.
Podle Šajnové je potřeba ještě zprávu inspekce prostudovat. Rozhodnout o případném obvinění bývalého policisty by měla v úterý.
Podle policie narazil Čaš v Místecké ulici na okraji Ostravy do vozu jedoucího před ním. Při nehodě byli lehce zraněni dva lidé, dvaatřicetiletá žena a její šestiletý syn. Dechová zkouška ukázala, že Čaš před jízdou pil alkohol (podle svědků nadýchal 3,65 promile).
Michael Čaš tvrdil, že vůz řídila jemu blízká osoba a že po havárii pouze instinktivně přelezl za volant, aby zapnul varovná světla a vypnul motor. Svědci ale vypověděli, že Čaš automobil řídil a pokoušel se od nehody ujet. V tom mu však zabránili.
Podle ministra vnitra Františka Bublana důkazy Čašovu verzi vyvrátily, a policista byl proto propuštěn. Čašovi nyní hrozí v případě obvinění až tři roky vězení.
Čtěte také:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama