Auta politiků parkovala na zákazu

22. srpna 2006 v 12:52 | TL & iDNES |  Přestupky policistů
Redaktoři MF DNES opět zachytili přestupky řidičů poslaneckých limuzín. Tentokrát jich bylo minimálně osm, a to před budouvou Českého rozhlasu.

Jakoby nestačilo parkování řidiče ministra vnitra u budovy MAFRA. Jenže ono není proč se divit, řidiči limuzín s majáčkem se nemusí ničeho bát. Bublanův řidič totiž vyvázl s trestem v té nejnižší hranici, takže defacto žádným. Lubomír Kvíčala také naznačil, že Bublanův řidič žádný finanční trest nedostane.
Tentokrát řidiči limuzín nerespektovali zákaz zastavení před budovou Českého rozhlasu na pražské Vinohradské ulici. Poslanci se v pondělí zůčastnili pietního aktu k výročí srpnových událostí roku 1968.
"Nevím o tom, ani jsem to neviděl. Řidiče nekontroluji. Byl jsem pouze vysazen před rozhlasem, a kde řidič stál, je jeho věc. Nemůžu ještě tohle kontrolovat," reagoval šéf Sněmovny Miloslav Vlček.
"Byl to pietní akt, a když tam organizátoři vyčlenili ten prostor, mohlo by se to trochu tolerovat. Mohli byste být trochu benevolentnější. Myslím si, že ti lidé, co tam padli, si nezaslouží, aby vy jste po takovýchhle věcech šli," dodal Vlček.
Mluvčí rozhlasu Ladislav Pavlík však podle iDNES popírá, že by někomu určovali, kde má stát. "V naší režii byl pouze samostatný pietní akt, nikoliv dopravní situace před rozhlasem. Vyhrazená místa pro naše hosty na silnici nemáme, k tomu účelu slouží parkoviště v budově," vysvětlil.
Dopravní situaci na Vinohradské ulici řídila policie. Zda však oni doporučovali řidičům, kde mají zastavit, jasné není.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama