Akce: Auto je zbraň

25. srpna 2006 v 11:35 | Policejní prezidium - tisková zpráva |  Bodový systém a silniční zákon
Ve dnech 29. - 31. 8. 2006 bude na řidiče po celé České republice čekat při dopravních kontrolách příjemné překvapení. Policisté ve spolupráci s nadací Malina a Ministerstvem vnitra ČR budou opět rozdávat videokazety s filmy zaměřenými na bezpečnost v dopravě.

Akce "Auto je zbraň" navazuje na úspěšný projekt ze září roku 2003, kdy řidiči dostávali od policistů videokazetu s prvním filmem nadace Malina s názvem "Bourá jen blb?". Při dopravně bezpečnostní akci, která se díky tomuto filmu těšila výjimečnému zájmu veřejnosti, rozdali policisté přibližně 20 tisíc videokazet. Nadace automobilového závodníka Romana Kresty a zpěváka Daniela Landy vytvořila za uplynulé tři roky několik dalších filmů pro různé cílové skupiny. Po filmu "Bourá jen blb?" následovalo jeho volné pokračování "Auto je zbraň" a tento název nese také právě připravovaná akce. Od roku 2004 dostávali tento film noví absolventi autoškol, kteří získali řidičský průkaz. Další tři kratší samostatné filmy z dílny nadace Malina jsou určeny pro děti z mateřských a základních škol a zábavnou formou je připravují na nebezpečí, která je vzhledem k jejich věku mohou potkat při pohybu na silnici nebo v její blízkosti. Podobné dílo vzniklo v letošním roce také pro studenty středních škol.
Balíček tří videokazet, který budou řidiči od policistů dostávat v posledních třech srpnových dnech tohoto roku, obsahuje filmy pro řidiče motorových vozidel "Bourá jen blb?" a "Auto je zbraň" a pro děti mateřských škol a 1. stupně základních škol filmy "Bezpečná cesta" a "Červený blesk". Během tří dnů policisté rozdají přibližně 24 tisíc videokazet.
Policie ČR společně s různými partnery realizuje každoročně několik desítek celostátních i regionálních preventivních projektů zaměřených na bezpečnost silničního provozu a spolupráce s nadací Malina je jejich významnou součástí. Cílem všech těchto preventivních aktivit je přispívat k tomu, aby pozitivní trend v počtu zraněných a usmrcených osob při dopravních nehodách, který registrujeme zhruba od poloviny roku 2004, pokračoval i v příštích letech.
npor. David Kubalák
tiskový mluvčí
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama