Strážníci budou tolerovat vyšší rychlost

28. července 2006 v 10:00 | TL |  Bodový systém a silniční zákon
Ředitelé městských policií z 24 statutárních měst a Prahy se shodli na tom, že při měření rychlosti budou tolerovat maximální překročení rychlosti o deset procent.

Státní policie již překročení rychlosti v podobné výši toleruje.
(Teda aspoň většinou, třeba včera ve 22 hod. měřili na 50tce na Chlumecké, byla tam posádka 4 policejních aut a nestačili vybírat, asi měli moc bločků a museli se jich zbavit)
Například na silnicích s nejvyšší povolenou rychlostí 50 kilometrů v hodině budete moci jet rychlostí do 55 kilometrů v hodině a nedostanete od strážníků pokutu. Doteď strážníci na mnohých místech pokutovali za rychlost 51 km/h (což byla dobrá šikana). Přestože pokuta za rychlost do 53 km/h je protiprávní - samozdřejmě na padesátce :)
Ředitelé městských policií se na jednání také domluvili na tom, že by strážníci měli měřit pouze na exponovaných úsecích. "Jsou to místa s vysokou nehodovostí, například výstupy z metra, přechody nebo silnice u základních škol," vypočítal šéf pražské městské policie Vladimír Kotrouš.
Myslím si ale, že se stále jedná o doporučení nadřízeného, protože přikaz by byl pro nadřízeného policistu zneužití pravomoci. Jestli tedy strážník poslechne je věc druhá. Další otázkou by pak bylo, jakou by mělo dohru, kdyby řidič předložil protokol pro správní řízení s rychlostí 50-54km/h (vzhledem k toleranci 10% na padesátce) před vedoucího městské policie, jak by se zachoval vůči svému podřízenému, když se dohodli, že budou toletovat určitou rychlost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama