Robert Vašíček: Legislativní paskvil šikanuje řidiče, chodce i cyklisty

26. července 2006 v 10:30 | TL |  Bodový systém a silniční zákon
Robert Vašíček, člen Petičního výboru "Petice za novelizaci zákona o provozu na pozemních komunikacích" a provozovatel serveru ChceteZmenu.cz - Motoristé proti šikaně upozornil ve svém článku na zajímavý fakt. Nový silniční zákon pamatuje na všechny. Ale ve zlém.

Vše se ve zlé obrátí. A pro všechny. Tak by se asi dal charakterizovat nový silniční zákon. To, že téměř za vše dostane řidič nějaký bod je věcí, o které se diskutuje několik měsíců. Jenže nový silniční zákon pamatuje i na ostatní, jako jsou chodci a cyklisté. A pak vás sekne takříkajíc "u huby".
Robert Vašíček ve svém článku píše, že se nový silniční zákon začíná dotýkat i chodců a cyklistů. Nepřímo tak naznačuje novou skupinu lidí, kteří zdřejmě také podepíší petici.
Jako přiklad za všechny cyklisty zmiňuje Tomáše Petrů ze Zlína, o kterém jsem už v blogu psal. Tomáš Petrů jako účastník silničního provozu způsobil dopravní nehodu, při níž byl zraněn člověk. On sám. Podle "sazebníku" mu hrozí pokuta minimálně 25 000 Kč.
Stejně amorálně pamatuje silniční zákon i na chodce. "Zatímco až dosud byla nepozornost chodce odměněna bolavými zraněními a v mnoha případech také povinností zaplatit škodu poškozenému, od nynějška i chodci budou platit desetitisícové pokuty státu jen za to, že měli smůlu.", píše Robert Vašíček.
Pokud s bodovým systémem a novým silničním zákonem nesouhlasíte, podepište petici.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama