Řidič ministra vnitra nejezdí bezpečně a ohleduplně

26. července 2006 v 8:00 | TL |  Policie jako vzor
Několik dní po nebezpečné jízdě policejního prezidenta Vladislava Husáka ho předhání řidič jeho nadřízeného Františka Bublana. Ten se po D1 řítil minimálně 170ti kilometrovou rychlostí bez zapnutého majáku.

Je bodový systém opravdu tím, co jsme potřebovali? Krátce po zavedení ho porušuje ten nejvyšší, který by nám měl být vzorem - policejní prezident. Navíc nebyl seriózně potrestán, trest si zvolil sám. A to i navzdory tomu, že právě vítkou přiznal ministr vnitra pochybení policejního prezidenta a měl by jej potrestat podle zákonu. Tak, jako bychom byli potrestáni my, normální řidiči.
Několik dní po tomto přestupku však bylo spatřeno (video) vládní vozidlo právě s ministrem vnitra Františkem Bublanem, jak se řítí po dálnici 170 km/h a více. Bez majáku, tvrdí svědek.

Řidič ochranné služby navíc podle jejího ředitele nemusí mít kvůli překročení rychlosti při plnění svých povinností maják zapnutý. Takovou výjimku mu dovoluje podle ČTK nařízení ministra vnitra z roku 2001.
K čemu potom maják vládní vozidla mají? Denně se mluví o tom, že brněnská dálnice D1 patří k nejhorším dálnicím, co se nehodovosti týče. Je ve špatném stavu, stále na několika úsecích rozkopaná a jezdí po ní nejvíce aut. Už jen to by měl být důvod, proč maják při vyšší než povolené rychlosti zapnout. Stejně, jako si řidič všimne několikanásobně lépe osvětleného automobilu, tak si všimne modrého majáku, který se k němu hrne jako střela.

Podle dnešního prohlášení úřadu vlády je svědek, který viděl zapnutý maják na Bublanově autě. Víte kdo? Jiný policista, který tudy náhodně projížděl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 DykHu DykHu | 8. září 2006 v 14:18 | Reagovat

Vy pitomci,jezdí tak spousta jiných vozidel,se známýma osobnosma,jako jsou herci a sportovci,tak z toho nedělejte aféru a toho novináře nebo aktivistu nebo co to vlastně je bych potrestal,protože se má idiot věnovat řízení a ne blbostem.

2 Ben Ben | 31. října 2006 v 10:40 | Reagovat

Přečtěte si pořádně zákon č. 361/2000 Sb. O provozu na pozemních komunikacích,ve znění pozdějších předpisu. Speciálně § 18, odst. 9., kde jsou uvedeny vyjímky, kdy řidiči vypraných bezpečnostních složek nemusejí dodržovat rychlostní limity a neusejí při tom používat "majáky".

3 Tomáš L. Tomáš L. | Web | 31. října 2006 v 21:38 | Reagovat

Ben: článek není inforativního rázu že někdo udělal přestupek (který vlastně neudělal), ale spíš jakási úvaha, myslel jsem, že je to z toho patrné. Především tučné texty k tomu vedou. Resp. by měly vést k zamyšlení nad další absurditou.

Jinými slovy bych si představoval myšlení toho řidiče nějak takto:

jedu rychle -> měl bych jet bezpečně -> bezpečně pro všechny -> zapnu si maják, ať jsem vidět -> jsem vidět, většina řudučů (ti ohleduplní) mě pustí -> pojedu rychle

ale při vypnutém majáku je to nějak takto:

jedu rychle -> měl bych jet bezpečně -> jedu bezpečně, ale pro mě -> zas mě nějakej blbec brzdí -> tak ho problikám -> jsem řítící se kolos mezi řidiči, co se bojí a jedou okolo 130 -> ve 170 nejsem moc dobře k rozpoznání od nějakého piráta (závodníka) -> nikdo mi včas neuhne -> zpomalují mé vozidlo -> musím jet proto nestálou rychlostí -> musím dohnat to spomalování -> jsem tedy nebezpečný pro ostatní

4 Rickyodoft Rickyodoft | E-mail | Web | 23. července 2018 v 11:23 | Reagovat

Монолитное домостроение основано на процессе, при котором жидкая бетонная масса заливается в заготовленные конструкции – опалубки. Применяются две http://builderbest.byethost7.com/ разновидности опалубки – съемная и несъемная. Расскажем о том, как они выполняются и в чем состоит разница между этими типами опалубки.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama