Porušují policisté svou přísahu?

29. července 2006 v 9:00 | TL |  Přestupky policistů
Policisté České republiky jsou pod služební přísahou. Porušují tím, že nerespektují nový silniční zákon i svou přísahu?

Příslušníci Policie ČR jsou oproti strážníkům městské policie pod přísahou. Znamenají jejich přestupky porušení přísahy? Podle mého názoru ano. Slibují totiž, že se budou vždy řídit ústavou a zákony. A silniční zákon je zákon, jako každý jiný (alespoň tak nás policie trestá).
Služební přísaha Policie ČR:
"Slibuji, že budu čestným, statečným a ukázněným příslušníkem Policie České republiky. Své síly a schopnosti vynaložím ve prospěch společnosti tak, abych chránil práva občanů, veřejný pořádek a bezpečnost a ústavní zřízení České republiky, a to i s nasazením vlastního života. Při plnění svých služebních povinností se budu vždy řídit ústavou a zákony a v souladu s nimi i rozkazy a pokyny svých nadřízených. Tak přísahám."
Nechápu, že po internetu kolují desítky fotek, kde policie porušuje silniční zákon a žádný z nich nebyl potrestán. Na většině z nich je vidět poznávací značka vozidla. A žeby si policie nevedla knihu jízd? To bych neřekl. Pokud opravdu ne, rád bych si jedno auto do změny silničního zákonu půjčil. Nemusel bych totiž, tak jak to vystihl jeden řidič, jezdit jako debil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama