Petice za zachování zákona o provozu na pozemních komunikacích? NE!

21. července 2006 v 23:34 | TL |  Bodový systém a silniční zákon
Na serveru iDnes.cz objevil článek o petici pro příznivce současného zákonu o provozu na pozemních komunikacích. Nechápu záměr autora této petice Miloslava Hamříka. Vymyslel, natož podepíše takovou petici někdo, kdo jezdí autem? NE.

Ve své petici píše "již po třech týdnech jeho fungování je vidět, že je to zákon dobrý, který výrazně přispívá k bezpečnosti na našich silnicích.". Tato myšlenka je naprosto zcestná a mimo realitu. Nedokážu pochopit jak mladý člověk (autorovi je podle serveru iDnes 26 let) může být tak slepý.
Ano, je méně vážných dopravních nehod. Ale těch malých je daleko více. A to s bezpečností nemá moc společného.
Autor také píše, že zákon je dobrý. Pokud to je ironie, tak není na místě.
Je bezpečné, když řada řidičů sleduje tachometr místo provozu? Řidič, který není zvyklý jezdit každý den, řidič, který neumí bleskově reagovat, nebo nemá periferní vidění je tak velice nebezpečná hrozba na silnici.
Pouhé překročení rychlosti o 1 km/h je trestné. Je to v pořádku? Podle Hamříka nejspíše ano. Jiný názor má většina řidičů. Za pouhých 31 kilometrů v hodině se lze dočkat tisíci korun pokuty, a policistům není dána možnost jiné volby. Pokud by pokutu neuložili, dopustí se trestného činu zneužití pravomoci veřejného činitele.

Miloslav Hamřík není objektivní

Sám autor petice řekl serveru iDnes.cz : "Auto jsem prodal před rokem. Teď se už skoro půl roku snažím neřídit vůbec". To, co řekl mě utvrzuje v názoru, že celá Hamříkova petice je absurdní a člověk, který není řidičem jen s těží může tak ostře kritizovat ty, kteří jsou novým zákonem postiženi.

Bodový systém? Ano, ale ne ten současný.

Souhlasím, že bodový systém není na obtíž, ale měl by postihovat piráty silnic namísto normálních řidičů. Proto se přikláním k petici, kterou prosazuje server ChceteZmenu.cz. Přečtěte si více o této petici zde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dany Dany | E-mail | 25. července 2006 v 21:53 | Reagovat

Jako řidička z povolání mám stejný názor s touto peticí,protože nepostihuje piráty silnic,ale obyčejné řidiče,kteří jednou začas udělají nějakou chybu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama