Ministr vnitra Bublan musí Husáka potrestat

22. července 2006 v 0:00 | TL |  Policie jako vzor
Bývalý šéf středočeských policistů Stanislav Huml napadl rozhodnutí ministra vnitra Františka Bublana. František Bublan udělil policejnímu prezidentovi za rychlou jízdu pouze výtku. Podle Humla by měl však Husáka potrestat podle přestupkového zákona.

"Pane ministře, svým vyjádřením jste rozhodl o vině. Takže se nemusíme dohadovat, zda důkazy byly nebo nebyly relevantní.", říka Huml.
Podle něho právě vítkou ministr vnitra rozhodl o jeho přestupcích:
  1. Překročení rychlosti policistou mimo obec o více jak 50 km/hod.
  2. Překročení rychlosti v obci o 20 km/hod.
  3. Dvojitém předjíždění, což lze hodnotit jako ohrožení jiného účastníka silničního provozu
"Policejní prezident, jako každý jiný smrtelník tak tedy musí dostat minimálně 6 měsíců zákaz činnosti", píše Stanislav Huml ve své zprávě. Protože řidičský průkaz je licence, ministr podle něj musí oznámit delikt na příslušné registrační místo, kde mu policejnímu prezidentu budou moci být odečteny body. Pokud by tak ministr neučinil, hrozí tak podle Stanislava Humla, že se mnozí řidiči budou za stejné dopravní přestupky dovolávat pomoci u mezinárodního soudu ve Štrasburku.
Stanislav Huml také ve své zprávě naznačil, že hrozí vytvoření "nové korupční půdy" (resp. nikterak přísné komise) a to mezi orgány, které řeší přestupky ve správním řízení. "Proč bychom svému kamarádovi i my nevyhověli. Až tyto úředníky pak budou Vaši chlapci a dívky stíhat za zneužití pravomoci veřejného činitele, budou se jen divit, ale těžko bránit. Nemají imunitu jako Vy. Neuvěřitelný Kocourkov je ČR po Vaším vedením." dodává.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama