Jaká bude dohra s Michaelem Čašem?

28. července 2006 v 15:00 | TL |  Policie jako vzor
Pokud se zamyslím nad tím, co policista Čaš provedl, logicky mě napadne, zda by neměl být potrestán víc, než normální řidič. Kladu si otázku - bude ale potrestán minimálně tak, jako kdokoliv jiný?

Je to téměř týden, co policista Čaš boural v Ostravě opilý. Není to žádný řadový policista, ale jeden z těch, kteří by měli jít příkladem hned 3x, je (ano, zatím stále) totiž vysoce postaveným policistou, vedoucím dopravního inspektorátu, a dokonce si bodový systém pochvaloval, jak ukáznení budou řidiči v ČR, nejen za hranicemi.
Jsem zvědavý, jakou finální dohru bude celý případ mít. Odchod do civilu beru jako samozdřejmost, protože 3,65 promile je hluboká opilost (zhruba dvanáct dvanáctistupňových piv) a pokud ještě daná osoba nasedne do auta a řídí, je to pomalu, jak řekli někteří politici na trest smrti. Nemluvě o tom, jak zbaběle se Čaš svým zatloukáním zachoval. (nevím, zda Čaš neporušil i přísahu, nejsem policista ani právník, ale možná ano)
Před pár dny (18. července) vyšel v lidových novinách článek na téma spor o promile. Zatímco policie by nejraději trestně stíhala každého za více jak 0,8 promile, žalobci zůstávají benevolentnější a trestají od 1 promile.
Napadá mě tedy otázka. Bude policista Čaš potrestán opravdu podle toho nejtvršího rázu? Nebo se zvolí taktika že vlk se nažere a koza zůstane celá? To by podle mě znamenalo vyhazov, ale žádný trest (resp. trestní řízení s tvrdým postihem). Právě ale tresní řízení by mělo následovat. Šéf dopravní policie Zdeněk Bambas totiž oznámil tvrdé měřítko na řidiče: do 0,8 promile přestupek, přes 0,8 promile trestný čin.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama