Gesto? Husák odevzdá řidičák

20. července 2006 v 17:25 | TL |  Policie jako vzor
Ještě dnes stihl Vladislav Husák vydat prohlášení o svých přestupcích a odevzdá řidičák a daruje 10 000 Kč na charitu.

Tiskové prohlášení policejního prezidenta

V úterý a ve středu ráno jsem byl cestou do práce sledován redaktory deníku MF Dnes a přistižen při nikoli nevýznamném překročení povolené rychlosti na dálnici i v obci a údajně také při nebezpečném předjíždění.
Mohl bych zpochybňovat průkaznost zveřejněných informací.
Mohl bych se odvolávat na ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích, který mi jako policistovi, je-li to nezbytně nutné k plnění úkolů, poskytuje úlevu z dodržování nejvyšší povolené rychlosti.
Mohl bych tvrdit, že jsem překročil rychlost, neboť jsem si všiml, že jsem sledován a cítil jsem se ohrožen.
Nic takového neudělám. Jsem si vědom pochybení a veřejně se za něj omlouvám. Článek zveřejněný v MF Dnes může být podnětem k zahájení správního řízení pro podezření ze spáchání přestupku. Bez ohledu na to, zda se tak stane, či nikoliv, rozhodl jsem se učinit následující:
  1. Ještě dnes uložím svůj řidičský průkaz na 3 měsíce u příslušného správního orgánu a po tu dobu nebudu řídit motorová vozidla.
  2. Ještě dnes poukáži částku 10 tisíc korun na konto Nadace "Národ dětem", zřízené za účelem humanitní pomoci nemocným dětem hospitalizovaným na Klinice dětské hematologie a onkologie Fakultní nemocnice v Praze 5 Motole.
Mrzí mě, co se stalo, a nebude se to opakovat.
plk. Mgr. Vladislav Husák
policejní prezident


Vlk se nažere a koza zůstane celá

I já bych se přiznal a odevzdal řidičák na 3 než na 12 měsíců. Je ale fakt, že podobné gesto udělat nemusel a po vzoru ČSSD to prostě s několikadenním humbukem médií přejít (jako například zásah na CzechTeku 2005, Kubiceho zpráva, aj.) a neudělal to.

Stanislav Huml: Policie by měla Husáka stíhat

Původní Husákův a Bublanův názor, že důkazy nemají právní charakter ale nesdílí Stanislav Huml, bývalý ředitel středočeské dopravní policie. Ten řekl deníku Aktuálně.cz svůj názor: "Fotografie a případné svědectví novinářů jsou pro policii určitě relevantní. Ta může na základě takových důkazů zahájit vyšetřování celé kauzy"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama