ČT: Šéf dopravního inspektorátu Čaš přišel o řidičský průkaz

25. července 2006 v 22:30 | TL |  Policie jako vzor
Česká televize informovala o tom, že šéf dopravního inspektorátu ve Frýdku-Místku Michael Čaš přišel o řidičský průkaz. Odebrala mu ho podle ČT Inspekce ministra vnitra.

O definitivním zadržení dokladu rozhodne správní řízení. Česká televize také informovala o tom, že další dva svědci také potvrdili, že Čaš automobil řídil a pokoušel se od nehody ujet.
Jedna ze svědkyň, Andrea Radomská řekla ČT: "Podle mě (Čaš) evidentně řídil, neviděli jsme nikoho odcházet z toho auta a byli jsme tam těsně po nárazu. Byl připásaný za volantem". Další svědek Petr Štípal ČT řekl, že se Čaš dvakrát pokoušel nastartovat vozidlo. To ve své výpovědi řekl i řidič vozidla, do kterého Čaš naboural.
Čaš stále trvá na tom, že vůz neřídil on, ale člen jeho rodiny. Tvrdí, že po havárii pouze instinktivně přelezl za volant, aby zapnul varovná světla a vypnul motor. (Což se dá udělat i ze sedadla spolujezdce).
Michael Čaš havaroval opilý v noci ze soboty (22.července) na neděli, při nehodě zranil 2 lidi, ženu a syna v automobilu, do kterého naboural.
Česká televize také uvedla, že podle tiskového odboru ministerstva dopravy hrozí řidiči za podobný skutek většinou pokuta 50.000 korun, odebrání řidičského průkazu až na dva roky a sedm trestných bodů. Záleží ale na policii, jak posoudí okolnosti nehody a závažnost případných zranění. Může také věc označit za trestný čin a pachateli tak hrozí vězení.
Šéf dopravní policie Zdeňek Bambas řekl, že by to měl být pro Čaše vyhazov z řad policie. Prestiž policie podle něho totiž opilý policista za volantem velmi poškodí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama