Bublan: Čaš bude propuštěn. Auto řídil on

27. července 2006 v 10:16 | TL |  Policie jako vzor
Vyšetřování Inspekce ministra vnitra prokázalo, že opilý policista Michael Čaš o víkendu v době nehody skutečně řídil. Bude propuštěn, řekl Bublan Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu. Čaš stále zapíral.

Vedoucí Dopravního inspektorátu ve Frýdku-Místku Michael Čaš v noci ze soboty (22. července) na neděli havaroval. Policista podle dechové zkoušky řídil pod vlivem alkoholu (podle svědka nehody Jiřího Jadrného nadýchal Čaš 3,65 promile). Havaroval po srážce s dalším vozem v Místecké ulici na okraji Ostravy. Při nehodě utrpěly zranění 2 osoby druhého vozu. Dvaatřicetiletá žena a její šestiletý syn. Podle tisku měla žena zablokovanou páteř a stejně jako její syn pohmožděniny na hlavě.
Michael Čaš dosud tvrdil, že auto neřídil on, ale osoba jemu blízká. "Opilý bych za volant nesedl. Řídila osoba, která je mi blízká, ale po nehodě v šoku odešla. Já spal, vzbudil mě náraz. Až po nehodě jsem přesedl na místo řidiče a zapnul výstražná světla," řekl MF DNES.
Tři svědci nehody se shodli na tom, že nikdo jiný než Čaš v autě nebyl, a dva z nich tvrdí, že se Čaš pokoušel po nehodě nastartovat a ujet z místa nehody.
Česká televize také uvedla, že podle tiskového odboru ministerstva dopravy hrozí řidiči za podobný skutek většinou pokuta 50.000 korun, odebrání řidičského průkazu až na dva roky a sedm trestných bodů. Záleží ale na policii, jak posoudí okolnosti nehody a závažnost případných zranění. Může také věc označit za trestný čin a pachateli tak hrozí vězení.
Šéf dopravní policie Zdeňek Bambas a ministr vnitra František Bublan se jednoznačně shodli na tom, že by to pro Čaše mělo znamenat jediné. Odchod z řad policie do civilu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama