VTIP: Brzdná dráha vozidla Vladislava Husáka

21. července 2006 v 15:17 | TL |  Vtipy nevtipy
Po včerejších zprávách o rychlosti policejního prezidenta kolují na internetu první vtipy. Ikdyž tento obrázek moc vtipný není, stojí za zveřejnění.

(po kliknutí na obrázek plná velikost)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Karel Svoboda Karel Svoboda | E-mail | 28. března 2007 v 22:55 | Reagovat

Vážení,jak jistě podle MEILU poznáte sloužil jsem několik let u PS-VB,a vůbec se za to nestydí naopak jsem na to hrdý.A navíc jsem byl 45let řidič z povolání 2.5 milionů km bez nehod.To jen na okraj.Bodový systém schvaluji.To co se v dnešní době děje na silnicích,to je hrůza.Taková bezohlednost není snad ha celém světě jak u nás.Kdysii chodili policaiti  s PS-VB a nebo sami,ve všední dny o wíkendech a i ve svátky na kontroly a silničním provozu.Ale po vaší tak zvané revoluci,toje 17let jsem v Bruntále na silnici E-11 neviděl ani 1x policii.Kdysi si ridiči stěžovali,že projedoiu celou EVROPU nikde je policie nekontroluje ale v Bruntále  ano.Ono tak nezáleží na těch dopravácích a policii jak na tom jaký je min.vnitra.. a jak hájí tu polici.Langr,ten akorát,krytizuje a snižuje stavy policie ale aby se za ně bil aby měli lepší platy,to ,né!Hlavně že je napakovaný každý měsíc on a po mě potopa.Je to opravdu ostuda špatně placená policie.Pan Langr,má imunitu a co obyčejní lidé kterí tu imunitu nemají.Bojí se večer ven.do kina nebo do divadla.Jak se bude cítit  Langr až tu imunitu mít nebude.To je tak když udělájí kozla zahradníkem.To je vše co jsem měl na srdci a přeberte si to.S pozdravem,Karel Svoboda Krnov:

2 Helena Helena | E-mail | 10. května 2007 v 1:48 | Reagovat

To Karel: Jenže v době, kdy jste sloužil u vb, byly automobily na takové Úrovni, že ani nejely o moc rychleji než byla povolená rychlost. To se nedá srovnávat. Dnes je jiná doba a jiné zákony. Nechci popírat vaše zásluhy, ale je to minulost. Nikdy nebude stejná doba, jako 50 let před tím.Vývoj jde dopředu a je dobře že nestagnuje.

3 Novotny Novotny | 22. července 2007 v 21:31 | Reagovat

To Helena: Přesně co jste zde zplodila ve Vašem nahoře napsaném příspěvku, je obraz naší společnosti ve které žijeme.

Chci tím říci to, že každý kecá  do toho čemu nerozumí, jen aby něco kecal, popřípadě musím konstatovat, že jsme národ tak ke všemu lhostejný, včetně tragického stavu v silniční dopravě, že se to nedá posat.

Váš příspěvek beru jako váš názor, popř. vyjádření se k problému dopravních nehod a stavuv silniční dopravě vůbec, ale ani v nejmenším s ním souhlasit nemohu! Proč?

Tak za prvé v takových zemích jako je Spolková republika Německo, Rakousko, Švýcarsko, Velká Británie a další jezdí rychlá auta dnes a jezdila tam vždy i v době, kdy u nás vrcholem motorismu bylo vlastnit Ladu 1600.A já se Vás ptám, proč v těchto zemích, kde je dnes daleko hustější provoz než u nás, je procentuálně vyjádřeno, méně mrtvých, méně zraněných. méně dopravních nehod vůbec.

Proč jsou řidiče k sobě na silnici ohleduplní, proč se zde téměř nevyskytují silniční piráti.

Za druhé.Ano žijeme v  jiné době, než o které píše p.Karel Svoboda.Ale přece každá doba ať je jakákoliv, demokratická, přece musí být jištěna zákony, které budou normálního občana chránit, před zvůlí, bezohledností, arogancí a násilím.Pro dopravu to platí dvojnásob, neboť automobil v rukou pomatence, je strašlivá zbraň! Jinýmy slovy , naše zákony, naše policie, náš ministr, naše vláda..........vždyť víte za co stojí!

A za třetí. Ve svém přííspěvku hovoříte o tom, že vývoj jde kupředu.Výjmečně bych s Vámi souhlasil, ale jen pokud máte na myslí vývoj technický.Bohužel v dopravě jdou kupředu jen statistiky dopravních nehod a jejich následků, ty opravdu nestagnují.Doporučil bych Vám se s nimi seznámit, abyste se dostala do reálu a nepsala nesmysly.

4 Helena Helena | 26. července 2007 v 4:22 | Reagovat

To pan Novotný: máte pravdu, je to můj názor. Přispěvek pana Svobody na mě dělal dojem, že v době kdy byl policistou byl podle něj systém dopravní i jiný dobrý(

komunismus) zatímco teď je špatný. Můj názor je že byl špatný ten starý i nový.

S tím pokrokem jsem to myslela tak, že s vývojem techniky se u automobilů zkracuje brzdná dráha, jsou čidla která upozorňují na vysokou rychlost ve vztahu ke stavu vozovky, auta líp sedí-kvalitní pneumatiky, airbagy, atd. atd. tzn. že např. na dálnicíh a rychlostních komunikacích by se oproti( už to pořádně nepamatuju- takže nevím jistě)110 po dálnici by se rychlost mohla zvednout třeba na 160km/h.Zkrátka upravit omezenou rychlost podle možností současných aut.

Podle mne, v zemích ve kterých jmenujete je nízká nehodovost proto že- v některých je doporučená rychlost( po tom co vešel v platnost nový zákon se často setkávám s tím, že řidič z povolání, zvyklý jezdit svižněji jede dlouhý úsek kde nemůže předjet za řidičem, který jede z opatrnosti ještě o hodně pomaleji než je povolená rychlost, je nervózní a jakmile má možnost předjet, třeba i riskuje aby se dostal před něj).

V těch státech ale jednak bodový systém funguje mnohem déle, máte pravdu že řidiči těch zemí se chovají mnohem slušněji, ale když už máme kopírovat bodový systém, tak se vším všudy a ne jak to vypadá"-vybrat ze všech ty nejhorší chyby)

Hlavně je to ale tím že všechny ty země, které jmenujete mají bodový systém dobře propracovaný- připadá mi opravdu, že my si z nich bereme příklad jen v těch špatných věcech.

Např. min. jedna z těch zemí které jmenujete určuje pokuty podle příjmů- tak se nemůže stát že někdo s výplatou 8000 dostane pokutu 50 000.

Mě ale připadá že my máme bodový systém sestavený z výtažku toho nejhoršího z jejich bodových systémů. Já jsem pro bodový systém, je to super, ale ne tenhle.

Nečetl jste jeden ze článků, který zveřejňuje statistiky z doby před novým dbodovým systémem, nehodovost, úmrtnost a ujíždění od nehod vzrostly výrazně bezkonkurenčně nejvíc za poslední roky. Podle mě to nemůže být náhoda.

5 Tomáš Rachman Tomáš Rachman | E-mail | Web | 30. května 2008 v 18:22 | Reagovat

Ono je to bohužel spojeno všechno se vším.

Když je lid slepý má špatnou vládu, když je vláda skorumpovaná, okrádá lid, když lid nemá na jídlo musí krást, když krade je již lhostejný pač padnou morální zábrany.

Dále když je vláda zkorumpovaná, okrádá své zaměstnance např: policii, když policie nemá peníze od státu najde si je jinde a máme tu zkorumpovanou policii.

a Strážníci? zadarmo ani husa nehrabe. Stav této země bohužel přímo odkazuje k chování jejího obyvatelstva,,,nikdo se o nikoho nezejíma jsou lhostejní k cizím,,jich se to přece netýká....řešení?  Zavřít zkorumpovanou vládu překopat ústavu a dosadit nové lidi kteří by byli omezeni ústavou a nemohli si vyskakovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama