Akce čisté silnice - první část splněna

31. července 2006 v 20:15 | TL |  Bodový systém a silniční zákon
První část akce čisté silnice splněna. Policie vytipovala 400 míst, kde je potřeba změnit dopravní značení. Další kroky budou ale potřebovat více času. Musí je posoudit správní úřady.

Při akci Čisté silnice policisté vytipovali na čtyři sta úseků silnic, kde je potřeba upravit dopravní značení, řekl ředitel dopravní policie Zdeňek Bambas. Tím je podle něho úkol od policejního prezidenta Vladislava Husáka splněn.

Policie ovšem nemůže měnit dopravní značení. Za to odpovídají správní úřady, kterým policie poslala vypracované návrhy na změny. Jak dopadnou změny a další kroky akce čisté silnice nyní závisí na nich.

Vyjádření policie správní úřady v mnoha případech respektují a řídí se jím. Zatím se mění značení především na silnicích první třídy, silnice druhé a třetí třídy čekají v pořadníku. "A potom se vrhneme na obce, kde je situace nejsložitější. Občané i starostové jsou často proti předloženým změnám," říká Vladimír Menšík z ředitelství dopravní policie.

15. srpen = Nová, rychlejší Praha ?

Praha už se změnou dopravního značení začala a podle Miroslava Rajcharta z odboru dopravy pražského magistrátu je termín realizace více než třiceti úseků 15. srpna. Další úseky mohou přibýt z návrhů občanů, kteří mají možnost je podávat na magistrát až do konce prázdnin.
U ostatních měst to nebude tak rychlé, u některých možná na konci roku. Bližší info je na Aktuálně.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alexová Alexová | E-mail | 20. března 2007 v 9:32 | Reagovat

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat jestli když neudělám řidičský průkaz na poprvé,jestli mám ještě nějaké další reparáty?Děkuji za kladnou odpověď na mojí emailovou adresu.Alexová

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama